Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sportoltok valamit a babátok...

Sportoltok valamit a babátok mellett? Válaszolnátok? Csak egy perc.

Figyelt kérdés

Gyors felmérés szerűség miatt kérdezem.

Sport alatt minden mozgást értek, bármit, bárhol, otthon, házon kívül, stb.

Volt egy kis vitánk a barátnőmmel. Én kb a babám egy hónapos kora óta tornázok (nem volt tejem). Alakformálás miatt kezdtem, de most már inkább azért, mert jól esik átmozgatni magam. A barátnőm szerint a gyermekes anyukáknak nincs szükségük a sportra és szerinte az anyukáknak max 10%-a végez rendszeres testmozgást.

Nekem ez a szám kevésnek tűnik. Vagy nem?


2009. máj. 13. 18:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Én minden nap tornázok itthon kb.20 percet amellett,hogy 2 örökmozgó gyermekem van!Kis karbantartás sosem árt!
2009. máj. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

2 gyerek van a kezembe,egyszer egyik másszor a másik

Plusz járok futni este,akkor az apjukkal vannak,ez nálunk így van. este 8tól 9ig az enyém az este a barátnőmmel :-)

Ja,és amikor van időm,konditerem!

2009. máj. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Spinningelni járok és itthon hasizmozok, mert nem akarom, hogy rajtam maradjon az a plusz pár kiló.

3 hós múlt a babám, és már nem tudom szoptatni, úgyhogy nekiálltam tornázni.

2009. máj. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

nem

de én előtt sem

2009. máj. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
én sem.
2009. máj. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem,de ez az én lustaságom.
2009. máj. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Tornázok itthon napi 30 percet és még mindig szoptatom 11 hónapos kisfiamat. Nagyon jót tesz egy kis torna, teljesen máshogy mozgatja meg az izmokat. Igazad van, tornázz nyugodtan.
2009. máj. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Én dvd-re tornázok itthon, néha a kisfiam is beszáll.....épp kúszik, meg felállogat ő rajtam ugrál közben (ez a nehezítés ) amúgy jól esik ennyi mozgás :)
2009. máj. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltatok! A nem-mel válaszolóknak meg külön örülök, mert az első három igen után azt hittem, hogy az igen-esek fognak inkább írni és így nem lesz reprezentatív a minta. :-)

Egyébként megértem azt is, aki nem sportol, nem mindenki szeret, nem kötelező, én baba előtt is mozogtam, várandósan viszont semmi kedvem nem volt hozzá. Szülés után meg alig vártam, hogy ismét elkezdhessem, szóval ez is olyan, mint egy hobbi, az egyiknek bejön, a másiknak nem.

Akkor eddig majd 60% az igen, tehát egyértelműen több, mint 10%.

Kicsit azért voltam egyébként pipa a beszélgetésünk után, mert a barátnőm még nem szült, a környezetében én vagyok az első anyuka, szóval fogalmam sincs, hogy honnan vette ezt a megállapítást. Ráadásul ezt olyan hangsúllyal mondta, mintha az anyák már valami külön fajhoz tartoznának saját szükségletek nélkül, valahogy úgy hangzott, hogy "Áá, akinek gyereke van az már úgy sem sportolni. Neked sem kellene már."

De azt hozzáteszem, hogy egy idősek vagyunk, neki nincs gyereke, a gimnázium óta nem végzett semmilyen direkt sporttevékenységet, de mégis úgy beszél rólam néha, mintha engem már el is ástak volna félig. Szerintem karácsonyra már járókeret utalványt fog nekem ajándékozni... pedig tulajdonképpen nem is változtam a baba előtti kinézetemhez képest. Szóval picit idegesít.

2009. máj. 13. 19:01
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
4hós a fiam.3hós volt mikor elment a tejem.azóta heti 2*step aerobikra járok.kell a mozgás,és az az 1óra is.
2009. máj. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!