Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Örökölhetőek bizonyos szokások?

Örökölhetőek bizonyos szokások?

Figyelt kérdés

Ha a kislányomról mesélek anyósomnak, mindig az a válasza, hogy ő is ilyen volt. Itt most nem az a lényeg, hogy az anyósom, mert kedvelem őt, hanem az, hogy bizonyos szokások örökölhetők tényleg, vagy csak véletlen egybeesés.

Például utál fésülködni a lányom, anyósom is. Lányom nem pisil vendégségben, kibírja inkább hazáig, anyósom is. Lányom nem nagyon eszik-iszik vendégségben, ezt is hazahozza, anyósom is ilyen. Ezer ilyen dolog van.

De nem csak anyósom, hanem nekem is vannak olyan dolgaim, amit a lányom pont úgy csinál vagy nem csinál, ahogy én.

Hogy vannak ezek szerintetek?


2011. nov. 30. 14:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket nem örökli, hanem csak ezt látta tőled meg az anyósodtól és ő utánoz titeket, átvette a szokásotokat!!!
2011. nov. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kb havonta egy órát találkozunk anyósommal.
2011. nov. 30. 14:25
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyik gyerek sem szeret fésülködni- én sem szerettem/szeretek és a 2 nagyobb lányom se.

Hogy vendégségben nem pisil,nem nagyon eszik-iszik... ezt inkább gátlásosságnak hívnám,az pedig örökölhető. Hogy nem nagyon eszik-iszik vendégségben,az tanult dolog is lehetne,ha Tőled azt látja,hogy Te sem nagyon eszel-iszol.

Pl nálunk én még a saját szüleimnél sem nagyon eszek-iszok,de a lányaim viszont nem kéretik magukat.


Egyébként a szokásokat magunk alakítjuk ki,a gyerekek szokásai azok lesznek,amiket látnak,és hagyunk hogy szokásukká váljanak.



Üdv:3 lányos

2011. nov. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezek nem örökölhetők, max a habitus (vagy hogy is mondjam) egybe eshet. Pl. van aki zokniban szeret aludni, van aki nem. Vagy van, aki mindenhol el tud aludni (vonat autó, ülve, állva stb) van aki nem.

Nálunk is ez van, és ugyanúgy szeretem az anyósom, de ő is mindig összeffüggésbe hozza, hogy a fiam tiszta nagyanyja, mert ő sem szereti elviselni magán a zoknit, meg ő is el tud aludni mindenhol (mellesleg én is elalszok mindenhol, de a párom pl. még egy percet sem aludt vonaton). Szóval szerintem csak szeretné ha rá hasonlítana, szereti őt, és ezért örül ezeknek a hasonlóságoknak. Én így fogom fel, nem rosszallásból mondja, én is csak mosolygok rajta és kész.

Ez olyan, mint mikor kire ütött ez a gyerek? A párom rokonai azt mondják a páromra, az én rokonaim meg hogy rám (mert kicsi korunkban nyilván a saját rokonát ismerte az ember) Úgyhogy én ebben csak arra hallgatok, aki már csak felnőtt korban ismert meg minket, ők tudnak igazából válaszolni rá :o)

2011. nov. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hát igen, ez is benne van, anyósom minden apróságnak örül, ilyenkor mindig nagyon boldog, mikor a lányom valami olyasmit csinál, amit anyósom is szokott.

Köszönöm a válaszokat.

2011. nov. 30. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!