Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek jó ötlet ha a...

Szerintetek jó ötlet ha a mikulás eldugja az ajándékokat?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam hogy idén nem a szokásos módon az ablakba raknám a csomagot, hanem vennék több félét, és el dugdosnám a szobába.A játékos zsákjába, az asztal szekrényébe, ilyesmi helyekre és nap közben anélkül hogy mondanám neki hogy keresgéljen, játszás közben találná meg a kis csomagokat.

3 éves


2011. dec. 4. 22:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a mikulás a csizmába hozza a csomagot.

Régen a fogadott nagymamám (egy idős néni akinél sokat voltunk mikor gyerekek voltunk, tényleg nagymamaként tekintettem rá is), dec. 23-án mindig nála voltunk és Ő csinálta azt, hogy jött a "szeretet" és ajándékokat dugdosott el a lakásban, mi meg keresgéltük. Így nem volt megtévesztő a Karácsonnyal-Jézuskával, hiszen Nála a Szeretet járt. :) Imádtam ezt gyerekkoromban.

2011. dec. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az a húsvéti nyúl amire te gondolsz.
2011. dec. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

szerintem jó, igen, mi is mindig így tettük. Ez a Mikulás ünnep lényege: titokban tenni a jót!

(nem várni érte ellenszolgáltatást, semmit, azt se tudja az ajándékozott, honnan jött a jó)

Mert ez fontos, az ajándékot mi tudjuk közvetíteni, mi tudjuk anyagi valósággá tenni, de az - mert szeretetből tesszük - égi...

Nincs üzleti csere-kereskedelem jellege, csak úgy, szeretetből ajándékozok.

Szent Miklós is így tette- egy bajba jutott családhoz bedobott az ablakon egy pénzeszacskót, és eltűnt..


Jak 1,17 Minden jó adomány és minden tökéletes ajándék felülről való, és a világosságok Atyjától száll alá, a kinél nincs változás, vagy változásnak árnyéka.

2011. dec. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igazából arról is jutott eszembe, hogy amikor gyerekek voltunk anyuék a kertben dugták el a tojásokat, csak ott "parancs szóra" keresgéltünk.

Meg arról hogy szimpla ablakunk van párkány nélkül, a csízmája is kicsi nem férnek bele a csomagok.Így eszembe jutott ez az eldugós ötlet.

2011. dec. 4. 22:46
 5/5 anonim ***** válasza:
A Mikulásnak pont az a varázsa, hogy együtt tisztítjuk a csizmát, együtt tesszük az ablakba, és együtt várjuk, hogy mikor lesz már benne ajándék. Húsvétkor ötletes dolog ez az elrejtősdi, de a Mikulás lényegét elnyomná szerintem.
2011. dec. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!