Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Min spóroljak még? Van még...

Min spóroljak még? Van még aki írja, hogy mennyit mire költ? 2 gyerekünk van.

Figyelt kérdés
Itt ülök és fogom a fejem. Már azt is felírom, ha veszek egy kiló kenyeret. Aki hasonló anyagi helyzetben van, mit hogy csináltok?? Leírom nagyvonalakban az első hozzászólásomban mire költök és mennyit.
2011. dec. 8. 14:33
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

Komolyan mondom, hogy ennyitől kisebb lesz a villany? Nekünk nagyon sok. Nyáron végig többet számláztak, ezért hamarabb bemondtam a villanyszámlát, így kevesebb lett a csekk, ezért is bátorkodtam az ünnepekre vásárolni, mert ebben a hónapban majdnem duplája lesz a csekkes fizetésem, így nem jut másra tuti.


Köszi a lidl-ös tájékoztatást. Szétnézek a mirelit dolgok között. Én már a tejen is spórolok, házi tejet veszek, 210 ft másfél liter, viszont hétfőtöl péntekig elég. És nem romlik meg, mert mindig újraforralom. Bár ebből nem fogy sok, mert csak a nagyobbik gyerekem issza.

2011. dec. 8. 14:53
 12/28 A kérdező kommentje:

Na igen, a mosószerből még nem tudok lentebb adni. Arielt használok, épp egy hónapra elég, folyékonyt veszek, mert a kicsi bőre érzékeny, de azt is az eurós boltban, 670 ft-ra jön ki literje. ennél olcsóbban még sehol nem találtam. Az öblítő is lenor, de két hónapra elég, mert vizezem.


Az egészségpénztárt nem ismerem. Gyakorlatilag nyerek vele 5000-ft-ot évente? De mindent tudok belőle venni a gyógyszertárban?

2011. dec. 8. 15:03
 13/28 anonim ***** válasza:

A havi 2500 Ft-os befizetéssel "nyersz" 5eFt-ot évente.


Havi összeg * 0,98 (a k&H-nál a befizetett összeg 98%-át költheted el, a többit költségként leírják), viszont a bef. összeg 20%-át (max. évi 100eFt-ot) adóév végén állambácsi visszautalja a számládra. Így egy havi 5eFt-os befizetésnél évi +10eFt-ot kapsz.


Az, hogy mit vehetsz rajta eü. pénztáranként eltérő. Alapigazság az, hogy mindent ami gyógyszer, mindent aminek OÉTI száma van

2011. dec. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

Na, ez elment :)

Nekem is mennem kell a gyerekért, azt javaslom, hogy nézzél szét az eü. pénztárak honlapján.

A k&h-t én tudom ajánlani, nagyon sok helyen elfogadják a kártyájukat fizetőeszközként, de ha te gyűjtögeted a számlákat, akkor nem feltétlenül kell postázni (költség), hanem bemész egy k&h bankba és leadod. Átlag 3 nap és a folyószámlámon ott van a pénz (ha van fedezet).

Nekik itt vannak az elszámolható tételei (de mindegyik eü. pénztár honlapján fent van a sajátjuk), a legfontosabb: nem csak patikában lehet vele fizetni, mi pl. a tescoban vesszük az akciós pelust, kérünk róla számlát, azt is elszámolják.

[link]


Azt érdemes még áttanulmányozni, hogy melyik mennyi költséget ír le, illetve melyik mennyi kamatot ad rá (ezt el is felejtettem - negyedéves kamatjóváírás van!), mi a minimum összeg, az egyedi, alkalmi befizetések más kalap alá esnek-e.

2011. dec. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
Na majd utánajárok. Persze csak akkor működhet ez, ha máris azonnal tudok gyógyszert venni rajta, mert ugye én ezt magam fizetném, nem a munkahely. És mivel jelenleg 1000 ft van a pénztárcámban és fizetés csak hétfőn lesz, így nincs +2500am. De ha már a következő hónapban fel lehet használni a gyerek nem közgyógyos gyógyszereire, akkor még azt mondom oké. Persze ha nincs mindezek felett párezer ft-os kártyadíj vagy akármilyen díj :)
2011. dec. 8. 15:23
 16/28 A kérdező kommentje:
Köszi a részletes leírást. Így érthetőbb. Majd tanulmányozom :)
2011. dec. 8. 15:25
 17/28 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hol laktok, de a bolti vásárlást több helyen érdemes intézni. Mi hétvégén bemegyünk a Pennybe, Lidlbe és a Tescóba. Hét közben szinte csak kenyeret veszünk, azt is inkább pékségben, felvágottat Lidlben veszünk, 150 grammos 130 Ft (tavaszi szelet, vagy a -30%-os akcióból válogatok, olcsóbb, és a Tescóval ellentétben nem aznap jár le a szavatossága, hanem 5 nap múlva.

A cigi elég sok, nem gondolkodott még a leszokáson? Igazából ezen lehetne a legtöbbet spórolni.

Bár van autónk, de kerékpárral közlekedünk. A kocsi is nagyon viszi a pénzt, de nálunk alap, hétvégi bevásárláshoz használjuk.

Én is Ariellel mosok, régebben az Auchanban vettük 600 Ft-ért literét, a Tescóban is szokott akciós lenni. Pelenkát a DM-ben veszek, kuponokkal. Nem olcsó, de ha még mindig kell (lassan 3 éves iker fiúk)

Mosásnál inkább folt tisztítózom, kisúrolom a ruhákat, így alacsonyabb hőfokon is tiszták lesznek. Bár elég sokat mosok, havonta 8-9 köbméter víz fogy, az áram 5000 Ft, a gáz fűtéskor max. 20000 Ft. Társas házban lakuk, első emeleten, és cirkó kazánunk van. (de sajnos albérlet)

Ruhákat bababörzén vagy turiban keresek, ha összegyűltek a kinőtt ruhák, megpróbálom eladni. Nem nagy összeg, de valamennyit pótol.

A kaján lehet még sokat spórolni. Minden nap főzök, változatosan, hús is van, de jól átgondolom, mikor mi a menü. Hús/zöldség leves, gyümölcs leves/tojás leves. Főzelék/rizs/krumpli/tészta hússal, fasírt.

Vásárolni úgy megyek, hogy ismerem a boltokat, mi hol olcsóbb. Átnézem a szórólapokat, összeírom, megtervezem a jövőheti menüt, és ha vmi tartós élelmiszer sokáig eláll, abból többet veszek. Ha a hús is akciós, lefagyasztom adagonként.

Bár semmiségnek tűnik, de van kártyám a Tescóba, Pennybe (ott már 5000 Ft-ot nyertem vissza), DM-be. Sok kicsi sokra megy. De nagyon nem egyszerű, és sajnos egyre nehezebb. Bankkártyával nem vásárolok, arról leveszem a pénzt, mert nem tudom úgy követni. A pénztárcámban van tartalék pénz, de nincsenek nálam tízezresek, így nincs is miből költeni. Igaz, nem vettem sose fölösleges dolgokat.

Nem szeretem a szőnyeget, de a parkettára azt tettünk, és terítettem le takarókat a földre, ahol a kisfiaim játszanak. Átlag 20 fok van nálunk. A villany számlánk nem sok, szinte csak a mosógép megy, a hűtőnk szerencsére új.

2011. dec. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi csak a férjem étkezési utalványával (15000 forint (CBA-as)) tudunk "sakkozni"!

Kb. 8-9000 ezer forint az "enyém", abból veszem meg a lisztet, olajat, cukrot, tejet, mosószert stb. A maradékból a férjem veszi meg a húst és egyéb hentesárut a hónapra.

2011. dec. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

De próbált már leszokni. Megmondom őszintén 6 nap után én nyomtam a kezébe. Egyszerűen elviselhetetlen volt. Az én hihetetlen nyugodt férjem még a gyerekekkel is kiabált. egyébként sose emeli fel a hangját. Nem bírtunk már vele lenni egy háztartásban. Most úgy spórol, hogy 3 naponta vesz magának új dobozzal. Persze nem az össze pénze (az a rengeteg) cigire megy, időnként vesz magának ezt azt, de a nagyja mégiscsak a cigi.

Itt nincs tesco, kis város. Régebben elmentünk havonta, de rájöttem, akkor tényleg veszek felesleges dolgokat. Itt van lidl meg penny. Vagy úgy szoktam , hogy hétvégente elmegyek és otthagyok 6-7000et, vagy pl, mint most már két hete nem voltunk, de a kicsivel ovi után elmegyünk reggel bicajjal a legfontosabbakért, ha pl elfogy a teafű vagy akármi.Szerencsére közel van biciklivel. Vagy itt van az eurós bolt, 290-ért veszem a tusfürdőket, törlőkendőt.

Látom azért nem csak nekem kell itt gondolkozni mit hol vegyünk :(

2011. dec. 8. 17:40
 20/28 anonim ***** válasza:

A felsorolás alapján 2 dolog jutott eszembe: - Mosható pelenka (lehet, hogy tudok ajánlani egy hölgyet, meska-n láttam, hogy ilyeneket varr. de ha van kézügyességed, te is megcsinálhatod. egy havi pelenka töredékéből meg van az anyagra a pénz)

- a férjed, ha már cigizik, akkor külön vegye meg a filtereket és a dohányt, így kb. a cigi árának felét spóroljátok meg

2011. dec. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!