Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Min spóroljak még? Van még...

Min spóroljak még? Van még aki írja, hogy mennyit mire költ? 2 gyerekünk van.

Figyelt kérdés
Itt ülök és fogom a fejem. Már azt is felírom, ha veszek egy kiló kenyeret. Aki hasonló anyagi helyzetben van, mit hogy csináltok?? Leírom nagyvonalakban az első hozzászólásomban mire költök és mennyit.
2011. dec. 8. 14:33
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Szia!


Hasonló a felállás, mint nálatok!

Mi a következő praktikákat vetettük be, amivel havi szinten a rezsin 5000Ft-ot spórolunk.

Mindig mindent áramtalanítunk, ha nem használjuk, kivéve a TV-t. Amelyik helységben nem tartózkodunk, lekapcsoljuk a lámpát.

Napi 1 fürdés engedélyezett, az is 2 perces. Hetente 1x hajmosás (ha nagyon szükséges, persze előbb). Rengeteget spórolunk így a vizen.


Én Penny Market párti vagyok, a tejtermékek (149 egy doboz tej, a 2,8%-os 169Ft), felvágottak, konzervek itt a legolcsóbbak.

A Lidlben tisztítószert szeretek venni, mert azok tényleg jók (zsíroldó, vízkőoldó, wc tisztító, stb...). A Lild-es mosópor is nagyon jó, most annyira jól, mint egy Bónux. Itt még jó a mirelit zöldség is, bár a Pennyben is.


Csak ezekben vásárolok, habár van Tesco is. Sokszor "sakkozom" az akciókat, olyankor mindig bevásárolok egy kicsit.

2011. dec. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

azt hittem, már megjött a kedved a moshatózásra...(már jeleztem is a lánynak, hogy lehet, hogy lesz valaki) mégse :(

na mind1, pedig nem is hinnétek mennyire megérné. nagyon minimális "macera" (bár én nem nevezem annak) Pont ilyen esetben (is) érdemes ezt választani, ha mindennapi gondok vannak.

2011. dec. 17. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

Pelenkára érted? Ha igen: ha csecsemő lenne, akkor belevágnék, de mostmár nem éri meg bevásárolni hozzá. Remélhetőleg hamarosan szobatiszta lesz. Ha lenne 3-dik gyerekem egyszer, neki már moshatót vennék, eddig nem voltam elég tájékozott.

Találtam egy boltot, 35 ft-ért tudok venni pelenkát. Most ez jó. Máskor a zöld tescosat veszem vagy a happyt, mert ha akciós ezek érik meg a legjobban.

De azóta a mikrót kihúzom, a mosógépet is.

Sajnos ebben a hónapban nem fog feltűnni, ha spórolok, mert a gyereket drága dokihoz kellett vinni, 23 ezret kellett fizetnem a doki+gyógyszerért.

A hétvégén viszont benézek a lidl-be. Egyelőre még fizetés óta nem voltam boltban, csak kenyérért meg tejért

.

2011. dec. 17. 08:57
 24/28 anonim ***** válasza:

Igen, arra értettem. De ebben az esetben megértelek.


Én is bánom, hogy nem gondoltam előbb erre a lehetőségre. 9 hónaposan váltottunk csak.


viszont egy kis off, aki bizonytalan, de kipróbálná:

Használt (vagy nem használt, mindegy) eldobható pelusnak ki kell szedi a belsejét (a poliakrilát zselét) és ebbe bele lehet hajogatni tetra pelenkát. így készen is van a rögtönzött mosható pelus :)

és ha nem jött be, hát nincs nagy gáz. (hallottam olyat, hogy valaki jól bevásárolt moshatóból és 90ezer!! ááá Ft-ot dobott ki ezzel az ablakon, mert nem vált be neki)

2011. dec. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Nem tudom egyébként, olyan durva, én is igyekszem spórolni és mindig megszorulunk hó végére. Első körben igyekszünk csak a férjem fizetéséből kijönni (150e) és ha azt nem sikerülne beosztani, akkor nyúlunk a gyed-hez. kb. 4-5 hónapja mindig hozzá kell nyúlni, tudom, hogy ez legyen a legkisebb bajom, de volt már, hogy egy fizetésből kellett megélnünk és ez nagyon belém rögzült.
2011. dec. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Az egészségpénztárral hogy állsz?

Azért nem két forintot költesz orvos+gyógyszerre...

Félreértés ne essék: én nem akarlak rábeszélni, csak tényleg tudom, hogy mennyit számít, mert ha egyik hónapban nem költesz annyit gyógyszerre, azt simán elköltenéd másra, így meg az tuti félre van téve, ha egyszer-egyszer beüt a mennykő.

2011. dec. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Tartós beteg gyermekedre a családi duplája jár. Ezt igénybe vetted? Az Eg.bizt. kártya tényleg jó. Mikor eljöttem gyedre, és ne tudtam mire elkölteni, volt 150 ezer ft-om rajta. Egyszer mondták, pelenkát is lehet. Abból vásároltam a pelust. Lidl-ben tényleg vannak jó dolgok, tej, tejtermékek, csirkemellsonka. Fagyasztott gyümölcsök és zöldségek is jó árban vannak.
2012. jan. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
A cigin is tudtok spórolni, ha megveszitek a cigihüvelyt és a dohányt, és ti szerkesztitek, ha nem birja letenni. A másik, h nikotintapaszt is lehet venni EP kártyára. Arra is érdemes figyelni, ha van hiteletek, h ne késsetek vele, mert akár 1000-2000 Ft késedelmi dijat is felszámitanak.
2012. jan. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!