Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák segítség kellene egy...

Anyukák segítség kellene egy kispapának a szobatisztaságban?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy egyedül maradtunk a lányommal születése óta. Az édesanyja utána rövidesen meghalt egy szövődményben.

Így is elég nehéz nevelnem a lányomat, mert bennem nincsenek meg az 'anyai ösztönök', de azért haladunk valamennyire.

Sikerült elérnem nála, hogy a wc-ben végezze a dolgát. Ilyen szűkítő van felrakva neki, vagy minek hívják.

Na most következik az, hogy fogalmam sincs, hogy hogyan kell kitörölni neki? Nyilván meg kell erre is tanítanom, de ha egy mód van rá, akkor nem a hülyeségre.


Ne haragudjatok, hogy ilyen tudatlan vagyok, de eddig mindent sikerült nagy nehezen megoldanom a szakkönyvek szerint meg barátok segítségével. Rokonokra nem tudok számítani, mert az én részemről nincsenek (árván nőttem fel), párom részéről meg már meghaltak pár éve. Ill., a nővére van, de ő másik országban lakik.


Köszönöm előre is a segítséget. És kellemes ünnepeket kívánok nektek és családotoknak!


2011. dec. 17. 11:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt találtam

"Székelés után a nemi szerv irányából helyes a törlést végezni. Így elkerülhetjük, hogy a baktériumoktól zsúfolt széklettel a húgy-ivar szerveket szennyezzük. Minden törlésnél használjunk új papírt. A végén ha módunk van nedves, egyszer használatos törlőkendőt is használjunk, majd újabb papírral töröljük szárazra a területet.

Pisilésnél ugyan ez az irány. Elölről hátrafelé. Ugyanis a végbél környéke a székletürítések közötti időszakban sem számít "steril" területnek!

A kislányok sokkal gyorsabban fertőződhetnek alulról, mint a fiúk. Ez a nemi szerv jellegéből és főleg a rövidebb húgycső miatt adódik.

Dr. Varga László"

2011. dec. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg, mindig elölről hátra fele kell törölni, és mindig tiszta papírral.
2011. dec. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A lenyeg tenyleg hogy elolrol hatrafele kell.

Minden elismeresem a Tied! Nem konnyu egy babaval meg nekunk noknek sem, nemhogy egy ferfinak aki egyedul van.

Boldog Karacsonyt Nektek!

2011. dec. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeket és a válaszokat!


Így már érthető akkor. :))

2011. dec. 17. 14:30
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát le a kalappal előtted!

Gratulálok a kitartásodhoz és az az akaraterődhöz!

A lényeg tényleg az, hogy még véletlen se töröljetek a nuni irányába, mindig hátrafelé kell. Ha megengedsz egy tanácsot még: lehet venni (én a DM-ben szoktam Princess-est) nedves törlőkendőt. Sokkal "hatékonyabb", és a pici lánynak is kellemesebb, akármilyen pihe-puha a WC papír. Próbálkozzatok azzal, hamar bele fog jönni!

Békés, és boldog Ünnepeket nektek!

2011. dec. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!