Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tovább a szobatisztaság...

Hogyan tovább a szobatisztaságban? Megtorpantunk.

Figyelt kérdés

Kérlek segítsetek, nem tudom hogyan folytassuk vagy mit csináljak!

A helyzet az, hogy a lányom mindig utólag szól és ülne rá a bilire, ha pisi-kaki van.

Pl tegnap is csak bugyi volt rajta, bepisilt, mondta, hogy pisi, de közben fél méterre volt tőle a bili, viszont csak utólag akarta lehúzni a bugyit és ráülni.

Sokszor kérdem kell e pisilnie-kakilnia, ám ha ráültetem a bilire, akkor nagyon ritkán "produkál".

Ha pelus is van rajta, ha bugyi, akkor is mindig utólag szól, hogy mi történt, de szinte mindig szól, és hozza a tisztát, hogy cseréljük, legyen az bugyi vagy pelus, ami épp volt rajta.

Nem kicsike már, mert 2,5 éves elmúlt, de ez megy vagy 3-4 hónapja, és mostanra tehetetlen vagyok, nem haladunk.

Azt hittem, hogy majd előbb-utóbb időben szól, de nem.

Viszont nem erőltetem rá, de akarja ő is használni a bilit, ide-oda hurcolja, ám mégis alig megy bele valami.

Hogyan folytassam? Mit tegyünk?

Első és eddig egyetlen gyermekem, még nincsenek tapasztalataim.


2011. aug. 10. 08:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Próbáld meg ráültetni bizonyos (1- 1,5 óránként) időköözönként a bilire. Ne várd meg míg szól, hanem te tudod, ha már sokat ivott, hamarosan pisi lesz, vagy ha már régen pisilt és úgy gondolod itt az ideje. Ha rendszeresen belemegy a bilibe és mindig örültök neki, akkor egy idő után rá fog jönni, hogy mikor kell ráülnie és elkezd akkor szólni, mikor megindul, utána pedig előtte is. Kitartás, az én lányom is 2,5 éves, mi most úgy állunk, hogy vagy egy kicsi belemegy a bugyiba és szól, aztán a többi a bilibe, vagy már egyre többször közvetlenül előtte szól.
2011. aug. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha ez vigasztal, nálunk is vannak fura dolgok. Kisfiam októberben lesz 3 éves, és nappalra már azt lehet mondani, hogy szobatiszta. Egyedül a kaki nem sikerül a vécébe, csak a pelusba kakil egyelőre.

Mi azt mondtuk neki, hogy a csatornában békák laknak, és nagyon várják, hogy pisiljen. Nagy kedvvel, örömmel pisil mindig a békáknak. Vagy hallottam, hogy van egy matricás módszer, ha nem pisil be, felragaszthat egy matricát.

2011. aug. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!