Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mérlegelünk. Vajon melyik a...

Mérlegelünk. Vajon melyik a jobb megoldás? (Lakás kérdés)

Figyelt kérdés

Van egy 6 hós kisfiúnk. Anyóséknál lakunk, közös udvar, külön ház. Sajnos egyenlőre csak álom, hogy saját lakásunk legyen. Anno amikor apósom építette a házukat, úgy alakította ki, hogy a padlásteret egy különálló lakásnak be lehessen építeni, ehhez kb 3-4 M Ft-ra lenne szükségünk. Vagy vehetünk saját lakást, de 8-10 M-nál többért akkor sem vehetnénk. Ha beépítjük a padlásteret nem adósodunk el életünk végéig, elmehetünk nyaralni, nem kell a fizetésünk felét, esetleg többet hitelre fizetni, és nagy lakásunk lenne, 3 szoba, konyha, spejz, fürdőszoba, előtér. 80 m2. (A mostani egy 20 m2-es szoba, 8 m2 konyha, és 6 m2 fürdő.) Jöhetne a kistesó a fiamnak, kertes házban lakhatnánk, csendes, zöld környezetben. Viszont ugye nem teljesen önálló, mert itt vannak anyósomék. Akikkel nem vagyunk rosszban, nem sok vizet zavarnak. Időnként persze rájuk jön az 5 perc, de annyi.


Vagy veszünk fel hitelt (ki tudja mikor tudnánk) életünk végéig eladósodunk, ki tudja, hogy ilyen kevés pénzből 8-10 M ft mit, és hol kapunk, de önálló, és csak a mienk.


Szerintem az a legjobb, ha beépítjük a padlásteret. Szerinted?


2011. dec. 18. 09:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Meg is válaszoltad a kérdésedet!


Egyértelmüen az a legjobb megoldás, ha a padlásteret csináljátok meg!

Szerintem!

2011. dec. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó a viszony maradjatok és építsétek be a padlásteret.Én veszprémi vagyok és itt 5 millióért lehet már lakást venni,ezért én inkább külön mennék.
2011. dec. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Irigyellek titeket... :-(

Padlástér!!!!!!!!!!!!!

2011. dec. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ:


Ha jó a kapcsolatotok és nincs állandó súrlódás vagy nem kell azt hallgatnia sokszor, hogy ki hogyan fújtat a másikra, akkor jó megoldás, ha maradtok és oda 'építkeztek'.


Ha pont az van, amit az előbbiekben leírtam, akkor én pl. MENEKÜLNÉK!


Mi jelenleg vidéken lakunk, mert itt tanít a párom felsőoktatásban. Mi megvettünk egy itteni panel lakást potom összegért 'vágták utánunk': 3.500.000 HUF és 52 m2.

Későbbiekben nem tervezzük eladni, mert a fővárosi (ami mondjuk örökölt lakásunk, szerencsére) ki van adva bérbe. Így ezt is majd kiadjuk.


Amúgy mi alapból 'vándor' család vagyunk a párom munkájából kifolyólag, de én nem bánom. Ha úgy adódik, mindig lesz bevételünk valahonnan, mert nagyon sokan albérletben laknak ... :|

2011. dec. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hát mi Érden lakunk, így itt sem túl olcsók a lakások/telkek, meg ugye a "jobb" részeken Pesten sem sajnos. A kapcsolat, az olyan semmilyen, mi nem zavarjuk őket, ők nem zavarnak minket. Ha gondunk van, a férjem jelzi nekik, súrlódás nem nagyon szokott lenni.

Vidékre nem szeretnénk költözni.

2011. dec. 18. 10:35
 6/10 A kérdező kommentje:
"jobb" részek alatt arra gondolok, hogy nem kisebbségiekkel van tele.
2011. dec. 18. 10:36
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs velük gond akkor simán padlástér és közel is marad a segítség amikor majd jön a tesó.
2011. dec. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem padlástér,mert külön vagytok de ha kell segítség,akkor közel vannak a nagyszülők.
2011. dec. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem is maradjatok, és építsétek be a padlásteret, ha nincs semmi gond anyósodékkal. Mi is kb. így lakunk egy kupacon, nyilván minimális súrlódás lehetséges, de mivel mindenki kellőképpen intelligens a családban, ezek nem okoznak gondot. Sőt, szerintem az szuper, hogy a gyerek átmehet a nagyszülőkhöz gyakran, több olyan ember is körülveszi nap mint nap, aki szereti. Az is jó, hogy tudnak rá vigyázni, ha úgy adódik. (Ami nem jó, hogy olyan nincs, hogy „leadhatjuk” egy hétre a nagyszülőknek, ahogy sok ismerős csinálja vidéki nagyszülők esetén, mert nálunk mindig haza tud jönni. :)
2011. dec. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nehéz, mert két rossz közül a kisebbik rosszat kell választani :)

Mi is ebben a cipőben jártunk pár éve és az együttélést választottuk, mi is a beépítettük a tetőteret.

Sok szempontból jó és nem bántam meg, bár az tény és való, hogy sok-sok kompromisszumot kell hozzá kötni és a magánéletünk is szűkebb keretek között mozog így.

Viszont az meg tök jó benne, hogy tényleg bármikor itt vannak "kéznél" a nagyszülők és lehet rájuk számítani.

Figyelj, ha úgy érzed, hogy huzamosabb ideig is tudsz így élni, akkor hajrá.

2011. dec. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!