Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mivel tudnak kihozni mások a...

Mivel tudnak kihozni mások a sodrodból a gyerekeddel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Nekem pl egy dolog van, amitől fúriává változok, ha nem tartják tiszteletben az alvóidejét. Nagyon jó alvó, de csak akkor ha a zenéjét hallja és egyébként nincs más zavaró tényező, képes egy kulcscsörrenésre felvisítani, megtanultam, h amikor alszik, pisszenni sem szabad. Szerintem nem olyan nagy kérés attól aki nálunk van, h abban az egy órában csendben beszéljen, tevékenykedjen, de amíg a baba édes amikor játszik és nyalják a fenekét, az alvására tojnak, nekem meg már annyira agyamra megy a dolog, h ha megcsörren egy zacskó, valaki belerúg egy szekrénybe, vagy hangosabban rak arrébb egy széket, kedvem lenne leüvölteni szegény tettes fejét. Múltkor épp anyáméknál aludtunk, minden ajtót becsapnak amin áthaladnak, így ragasztgattam minden ajtóra h L. alszik, köszi, L alszik köszi, erre egy munkás este 8kor ráfeküdt a kapucsengőre, apám korabeli, sosem láttam, de leviharzottam és nyomatékosan megkértem h ne nyomkodja a kapucsengőt, alszik a gyermek. Azt hiszem a pápát is le tudnám teremteni ha felébresztené. Amúgy tök normális mami vagyok, de ez valahogy bekattanást okoz:-) Ti vagytok így valamivel?
2011. dec. 18. 17:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem túl szerencsés, hogy így szokta meg a pici...Nem csinálhatsz síri csendet mindig a környezetedben, véletlenül te is belerúghatsz egy játékba stb... Mennyi idős?

Én azt utálom, ha 2,5 éves gyerekemet az apja előke nélkül eteti vagy kézmosás nélkül beengedi evés után a szobába. Vagy a szobában akarja megetetni mézes kenyérrel... Szóval én a maszatos dolgokra vagyok allergiás:-)

Meg azt is utálom, ha a 2 hónapos kislányom felkel és az apja berohan érte, kiveszi a kiságyból és egyből lepasszolja a pihenőszékbe... Miért nem lehet picit megszeretgetni mielőtt kiteszi a kezéből... Akkor ébredt fel...

2011. dec. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ennél "kicsit" komolyabb dolgok szoktak agyvérzést okozni.

Amikor az autista gyerekről elkezdik bebizonyítani a vadidegenek, hogy csak nevelés kérdése, elhanyagolt, ha bezzeg két hétre nála lenne, egy kis angyalt csinálna belőle, ő bezzeg minden gyerekét "normálisnak" nevelte, és mit csináltam vele, hogy ilyen lett.

Nem egyszer-kétszer mentem haza sírva a játszótérről.


Szerintem örülj neki, hogy ez a legnagyobb bajod.

2011. dec. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
51%
én amitől a falra tudnék mászni,mikor azt mondják,hogy:Hát tiszta apja ez a gyerek!!hát kérem szépen,azért remélem van valami közöm a gyerekhez.volt már hogy mikor ezt a szöveget levágták én meg rávágtam tök normálisan,hogy azért remélem valamit tőlem is örökölt.
2011. dec. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Hát,ez a síri csendes alvás tényleg nem egészséges,én azt útálom amikor megpróbálnak belepofázni hogy mit mikor hogyan kell tenni,hogy is kell azt a gyereket nevelni..meg hasonlók,hát kérem szépen úgy nevelgetem ahogy szeretném,mert hát ugye az én gyermekem!mindenkit nem üvölthetsz le azért mert alszik a gyereked,főleg nem idegeneket,akkor ha ti betartjátok ezt a hót csend dolgot húzd ki a csengőt legközelebb,:)Az én fiam kiabál énekel meg csörömpöl össze vissza a kislányom meg úgy alszik mint a bunda,hál istennek különben rendesen meg lennénk lőve:)Ja meg utálom még amikor a nagy 7-8 éves gyerekek az én 2.5 évesem lökdösik meg arréb tolják elé vágnak hasonlók,és anyuka rá nem szólna....ilyenkor én is kiszoktam bukni...Meg a nyáron történt a sztori anyukák 4-5-en ott cseverésznek a padon a gyerek meg a játszóházban kiabál hogy szo** ki te k*csö* f*sz,ny*ld ki a sz*ros se**em,és anyuka csak vigyorog,miután szóltam hogy talán tenni kellene vmit ő volt felhábordva hogy hát most mit csináljon ez van...a fiamnak haza felé más szava sem volt csak a segg és a f*sz...hogy anya ez minek ez mi?
2011. dec. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Félreolvastátok, szól a zene a szobában, épp azért h szokja h van egy alapzaj, ennek ellenére mindenre felébred és próbálom kiküszöbölni, mert nehéz visszaaltatni. Egyébként szerintem sem normális h ezekre így reagálok. Autista baba anyukája, igazad van, a tiétekhez képest ez smafu, tényleg nem panaszkodóversenyt szerettem volna rendezni, csak érdekel h más hogy áll ezzel.
2011. dec. 18. 18:25
 6/15 anonim ***** válasza:
Mármint a baba szobájában szól alaphangon a zene?
2011. dec. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
igen! mindig szól neki vmi, épp h ne ébredjen fel bmi zajra, de anyum pl képes este 9kor csörömpölve mosogatni vagy húst klopfolni. Na de nem panaszkodásképp írtam, sztorikat várok, csak leírtam az enyémet példaként.
2011. dec. 18. 20:28
 8/15 anonim ***** válasza:

Én attól kaptam idegbajt, amikor valami rosszat csinált, rá szóltam és ő sirva rohant apához.Persze apa vigasztalta szó nélkül.

Erröl szerencsére le szokott a párom félig meddig, most ha vigasztalja is akkor is úgy hogy "Jól van nem kell sírni, igaza van anyának".

Mostanában inkább olyan dühít amiben amúgy igazuk van, de akkor is dühít.

A fiam 3 éves, és még nem szoba tiszta.Természetes mindenki nyaggat hogy mi az hogy még pelusos.

Milyen felelőtlen, meg milyen lusta vagyok.

Nem vagyok lusta, de még csak most gezd szólni hogy egyáltalán tele a pelus, eddig ha tele volt azt sem engedte levenni magáról.

Hiába ültetem a bilire, ha üvöltve felugrik róla, és hozzám vágja.Már kértem szépen, igértem fűt-fát, kértem csúnyán.De ha még nem érett rá nem hiszem hogy tudok még mit csinálni.

A legutóbbi ilyennél, egy viszonylag idegen (apu éllettársának az anyja) kezde ugyan ezt.Mondtam neki hogy azért még sem ragaszthatom a fenekére a bilit.Erre közölte hogy ő ha az elött állna fel a biliről hogy bele pisil vagy kakil jól a fenekére verne.Hát én nem fogom ezért verni a gyereket mert csak még jobban megutálja.

Szóval ez a minden napos miért pelusos nagyon feltud bosszantani.

2011. dec. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Na ez az alvás dolog nálunk is ugyanígy van. És mindig megkapom, hogy milyen rosszul szoktattam... De ha egyszer az elejétől fogva felébred minden zajra akkor mit csináljak?? Hagyjam, hogy 5percenkét sírva-zokogva ébredjen és nem aludjon egész nap?? Így nálunk is úgy alakult, hogy amikor alszik a kisfiam akkor még levegőt is lábujjhegyen kell venni. De érdekes, hogy pl a mikró zúgása és csipogása nem zavarja viszont ha megzörren egy szatyor vagy megnyitom a vízcsapot akkor rögtön fenn van... A csengő már rég ki van kötve. Ha ismerős jön az tudja, hogy telefonon kell jeleznie, hogy itt van, ami persze rezgőre van állítva. Aki meg nem tudja az nem jön be...

Na de hogy a kérdésedre is válaszoljak az idegesít, hogy mindenki okoskodik, hogy nem így kellene csinálni. Én viszont örülök, hogy legalább így alszik.

Ja és amikor azzal zaklatnak, hogy miért nem teáztatom és miért nem adok gyümölcspépet meg bébiételt a kisfiamnak miközben épphogy betöltötte a 4hónapot és anyatejes...

2011. dec. 19. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2 fiam van,részemről furcsa,amennyire próbálod "óvni" az alvás idejét(csak nehogy az oviban megszenvedje).Ugyan direkt a szobájukban nem szól zene,de se a telefon,se a kapucsengő nincs lehalkítva/némítva,pluszba kertes házban lakunk-Bp.XVI.-,ami alap zajokat is produkál(kutyák(a szomszédoknál),kukásautó "testközelből" 7.30-kor,Family Frost,vasárnap délután 1-kor stb.,stb.)illetve nálunk is szól a rádió,este a TV,és-mivel elég gyakran élünk társadalmi életet-valaki mindig jön-megy "karattyol".Amitől én agresszív kismalaccá változom:mások(ismerősök,ismeretlenek,néha anyukám,és sokkal gyakrabban apósom) akarják megmondani,mi is jó a fiaimnak.Jaj,ne máááár!Após:kisebbik 7!!!hónapos(6.5 hónapos koráig szopott),együtt mentünk "telelni" külföldre(Gran Canaria).Kérdés:miért nem adok neki "normális" ételt a helyi választékból(szálloda),miért etetem carral(tápszer+korának megfelelő gyümölcs+üveges kaja).Anyukám(2 gyereket nevelt fel):nem normális,hogy 14-15 hónaposan nem alussza végig az éjszakát.Hagyjam sírni,majd megnyugszik.Az persze nem számít,hogy éppen 2 foga jött...meg különben is:én nem vagyok a sírni hagyás híve.És akkor az idegenek:miért iszol csőrös pohárból?Nahát,kell a cumi?Tessék kidobni,nagy fiú vagy(volt,vagy másfél éves,éppen elaludni készült a babakocsiban),Pelenka?!?Ilyen nagyfiúnak(2 éves)?!Én úgy gondolom:ahány ház,annyi szokás,senkinek nincs joga cseszegetni a másikat.Ám egy dolog,ami nálunk alap:a határozott rászóláson,és a kiabáláson kívül NINCS agresszió(se tettleg,se mesenézésben,se játék-vételben).MI így gondoljuk.
2011. dec. 19. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!