Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » "1 éves kor előtt TILOS a...

"1 éves kor előtt TILOS a tehéntej. " Azért ez egy kicsit erős így, nem?

Figyelt kérdés

Egyik kérdés kommentjében írták, ezt, hogy tilos.Én annyit reagáltam rá, hogy egy kicsit erős, erre 0%-ra lepontoztak és lehordtak...nem érdekel a pontozás, csak kicsit kiakasztó, hogy így lehordtak.Nincs a családban allergiás, kisfiam sem az, és igen,kóstoltattam vele 1 éves kor előtt tejet, most 14 hónapos és nagyon szereti.

Nem értem ez miért akkora baj,ettől nem vagyok rossz anya!

Az akaszt ki a legjobban, hogy úgy csinálnak egyesek, mintha nem is tudom mit követnék el...

Ja és az meg a másik, hogy arról nem szeretnék tudni, hogy bizonyos dokik mennyit kapnak egy-egy tápszergyártó cégtől, hogy promotálják a terméküket...

Viszont arról meg senki sem beszél, hogy mennyi sz@rt adnak a gyerekeknek a bölcsiben, óviban, suliban...ezeknek szerintem nagyobb az egészségkárósító hatása, mint annak, ha valaki tejet ad gyerekének!

Persze nem az allergiásokról beszélek, az más!

Amúgy a bölcsiben is kap egy 2 éven aluli karamellát,tejet, nem adnak tápszert, csak mert nem 2 éves...

Bocsi a kiakadásért, de le kellett írnom....


2011. dec. 19. 10:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
54%
Akkor pontozz le, de szerintem baj. Nem most, pár év múlva jön majd ki az érzékenység rá, ha korán kap tehéntejet. Reméljük, nem fog, de gyakran így van.
2011. dec. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%

Nézd drága ... anno a 1900-as években még nagy örvendés volt azért, hogy 2-3 hónapos korban egy csecsemőnek pépes ill., idő elteltével - akkoriban 4-5 hónapos korban - már darabos ételt adtak. Ahogy a fogak kibújtak, jött a szilárd étel.

Akkoriban a nők 1 max. 2 hónapos korig szoptatták a gyermeküket. Ha nem volt anyatej, akkor meg elővették a jól öreg 'feles tejes' témát.

Mond, te meghaltál benne?! Nem .. mert itt írogatsz.


Manapság a 21. században már nem menő az, hogy 2 hónaposan bölcsődébe rakd a gyereket vagy magaddal vidd a munkahelyedre.

Mostanság az orvostudomány annyira 'fejlett', hogy az már néha fáj.

Nem régiben még azt mondták, hogy min. 6, max. 1 éves korig kell szoptatni egy gyermeket.

Jelenleg ott tartunk, hogy max. érettségi előtt válaszd azért le.

Én nem vagyok se ellene, se mellette a WHO-nak, de néha tudnak túlzásba esni.


Mondom én ezt, úgy, hogy a lányom 5 hónapos és 3,5 hónapos kora óta hozzákel táplálnom.

JA, hogy miért ?! Mert nem volt hajlandó szopni, 6 hetesen abbahagyta... előtte sosem kapott cumisüveget, még cumit se csak nagy ritkán .. úgyhogy a cumizavar (ami amúgy egyáltalán nem létezik, csak jó ezt mondani minden nem szopó csecsemőre) kizárva..

Jöhetett a tápszer .. se széklet, se jól lakás.. hogy miért?! Mert a lányom szinte egyik tápszert sem bírta. Nem, nem volt se allergiás, se semmi. Egyszerűen ő ilyen típus volt akkor.

Ezáltal fogyott 1 kilót 2 hét alatt. 2 hónaposan a kórházban kötöttünk ki, majd ott javasolták, hogy kezdjem el nagyon gyorsan a hozzátáplálást. Egyetlen tápszer volt az, amit elbírt a gyomra és azt kapta alma előtt.

És jééé ... nem jött ki belőle semmi! és aludt egy huzamba 6 órát, mert végre tudott. Pedig előtte az éhség miatt egy percet sem aludtunk. Hiába etettük, minden kijött belőle.

Felvásároltunk mindent gyógyszertől kezdve a semmit se érő homeopátiáig (mert nekünk semmit se ért!!!)


És most mégis él a lányunk, visszanyerte a súlyát, azóta hízott még 2 kilót. Egészséges, fejlett és semmiben sincs lemaradva.


És vicces, hogy olyan orvos 'parancsolt' rám, aki a világon az egyik legelismertebb gyermekorvosa!



Kellemes ünnepeket mindenkinek!

2011. dec. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
72%
Teljes mértékben egyetértek veled. De sok itt a véresszájú okostojás anyuka, akit meghülyített a tápszerlobbi. Mert ugye a tehéntej a kisbocinak való. Ilyenkor az én agyam is elszáll. Most meg ha valaki 20 évesen szénanáthás lesz, azt ráfogjuk arra hogy korán kezdték a hozzátáplálást. Nem ám az az oka hogy 12 éves kora óta cigizik sutyiban, meg összeeszik minden szart, meg, issza a cukros üdítőt, energiaitalt stb. ÁÁÁÁ Nem. Az a baj hogy szerencsétlen anyja 10 hónaposan tejbegrízt főzött neki.
2011. dec. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

nem pontozok le senkit, nem az a baj, ha valakinek más a véleménye, hanem ha nem tudja elfogadni, hogy más ember máshogy gondolkozik.


Kedves 2. igazából nem tudom hogy kapcsolódik a válaszod a kérdéshez, de lehet én vagyok túl fáradt:)amúgy én 4 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást darabossal...soha nem turmixoltam, pépeztem babámnak...


Köszi 3. hogy írtál:)Ja én is kivagyok ettől, hogy az alkohol, cigi, stressz nem tudja ám a felnőtt gyomrát tönkretenni, áááh dehogy...

2011. dec. 19. 11:06
 5/15 anonim ***** válasza:
81%
Az én apukám is tehén tejen nőtt fel az 50-es években, mert az anyja otthagyta, ja és cumizni is cumizott. Ma a 61. életévét tölti, jó egészségnek örvend. Én 27 éves vagyok anno én is kaptam tehén tejet 6 hónapos kor előtt, sőt anyukám azt mondja a 7. hónapban már a töltött káposztát is megkóstoltatták velem és sok minden mást. Itt vagyok és élek, első babámat várom, és életemben eddig kisebb megfázásokon kívül bajom nem volt. Szerintem meg a tápszer nem egészséges. Ez ugyanolyan mint amikor a vitamint tabletta formájában viszi be az ember a szervezetbe ahelyett, hogy gyümölcsöt zöldséget enne amit otthon termel meg. Nyugodtan le lehet fikázni nem érdekel! 37 hetes kismama!
2011. dec. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem is igazad van. Sokan tényleg azt hiszik,hogy attól jobb anyák.Akárhányan is írják le,hogy ez már nagyon el van túlozva.Ha belegondolsz,miért van ennyi allergiás?Mert minden tilos.Mostmár elvileg 6 éves korig nem javasolják a tejet,hanem helyette a tejitalt.Na és az oviba az óvónők majd porból fognak tejitalt keverni.Nekünk is a gyerekorvosunk javasolta,hogy mikor 3 hónapos volt a kisfiam,akkor adjam neki a krumplipürét,almát,...(pedig elvileg 6 hónapos korban kellett volna bevezetni.Igaz nagysúlyú baba volt.Már akkor 8,5 kg volt),de még most is adná a hypoallergén tápszert.Mikor szerencsére nem tejallergiás.Mi ez,hanem haszon?

A másik a glutén bevezetése.Azt is 6 hónapos korba kellett elkezdeni,mostmár hirtelen jó a 4 hónap is.Én mindent kicsit hamarabb adtam neki.Szerencsére semmi baja.Nem is válogat.Mindent megeszik,csak ízetlen ne legyen.

Off: Minél jobban féltettem a kisfiamat (jól felöltöztetem mindig,túlságosan is) és sokszor csodálkoztam,hogy miért viszem ezt a gyereket havonta orvoshoz.Mikor egy barátnőm felvilágosított,hogy ne féltsd már annyira ezt a gyereket,öltöztesd lazábban,így jó hogy mindent összeszed.Igaza volt. AZ ő lánya (2 héttel fiatalabb a fiamnál) 1x volt beteg,éppen folyt az orra.Az a gyerek ha a földről eszik fel valamit akkor onnan.Én meg mindent tisztára mosok neki,nehogy baja legyen.És mégis van.

Hasonló a tejhez.Minél jobban tiltod tőle és később adod annál nagyobb az esélye,hogy allergiás lesz rá.E.

2011. dec. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
72%

Én is hamar kaptam tehéntejet, meg mindkét testvérem is, azóta is vígan elvagyok! /és most, babásan megállás nélkül tejet innék :D/

Azok a longitudinális kutatások, amelyek ezt próbálják követni, effektíve nem léteznek, és az emésztési problémák esetében amúgy is különösen nehéz belőni, hogy múltbeli behatás, vagy jelenbeli helytelen táplálkozás okozza-e...

2011. dec. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
86%

Szia.En sem vartam meg az egy evet a tejjel.Nem azert mert nem evett vagy mert nem szopizott.Ugy gondoltam jobb ha egy eves korara megszokja a pocija a tejet,minthogy akkor kezdjem el szokatni.Es igen 11 honaposan mar tejbol keszult tejbegrizt evett.Anyaink ettol hamarabb adtak nekunk tejet es lam semmi de semmi bajom/bajunk.Nincs baj az emesztesemmel,nincsen allergiam sem.

Azt veszem eszre ha mas a velemenyed vagy nem ugy csinalod ahogy a nagykonyvben le van irva akkor neked "annyi".

Tulzasokba tudnak esni es igen az en meglatasom szerint is azert van ennyi allergias mert mindent tiltanak.

Jogos a kiakadasod hiszeb a te gyereked a te eleted megis mindenki csak beleszolna ,lehordana stb.

2011. dec. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
86%

Én is kaptam tejet bőven 1 éves korom előtt. A barátnőm is, mert az anyukájának nem volt teje és a szomszéd tehenészetből hozta nekik a tejet, amit hígítva kaptak. Semmi bajunk.

Emlékszem annak idején, gyerek koromban nem is volt a környezetemben 1 gyerek sem aki ne tudta volna meginni az iskolában/óvodában a tejet, mert allergiás lett volna rá. Egy se. Most a 3-10 évesek nagy része laktózérzékeny, tejallergiás meg egyebek.


Azt külön nem értem, hogy miért lenne laktózérzékeny a gyerek a tehéntejtől? A laktóz az tejcukor, tehát minden tejben van, minden tejben ugyanaz a laktóz. Az anyatejben is. A gyerekek tápcsatornájában aktív az az enzim ami képes a tejcukrot bontani. Ahogy felnő, a természet tudja, hogy már nincs szüksége anyatejre, ezért elkezdhet eltűnni ez az enzim, nem termelődik tovább. Ekkor alakulhat ki a laktózérzékenység. (Akkor is, ha valaki sokáig nem iszik tejet és aztán újra nagy mennyiségben fogyaszt.) De valakinek élete végégig működik. Ez genetikai dolog. Ha a génekben benne van a későbbi laktóz intolerancia akkor mindegy, hogy mit eszik vagy mit nem kiskorában. Az európai emberek nagyobb hányadánál megmarad ez az enzim, de pl. az ázsiai népeknél már gyakrabban fordul elő laktózintolerancia.


A tejfehérje az már lehet aggályos. De ezért nem adunk újszülöttnek tehéntejet, mert az ő bélcsatornájuk még nincs záródva, az immunglobulinok és egyéb fehérjék egyben átjuthatnak a véráramba, hiszen az ő védekezőképességük még nem a sajátjuk, hanem az anyatejből kapják az ellenanyagokat. Később, egy pár hónapos kortól szerintem már ez sem okozhatna problémát, mert a bélcsatornában a fehérjék alkotóelemeikre bomlanak.


Én egyetértek a kérdezővel, egyesek szeretnek lehurrogni másokat, pedig mindenkinek szíve joga eldönteni mit ad a saját gyerekének. Sajnos ilyenek az emberek és ez másban is megmutatkozik.

2011. dec. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
86%

Teljesen egyet értek veled.

Soha nem ítéltem el senkit, aki tápszerrel eteti a babáját. Tegye. Szíve joga. De engem se ítéljen el senki azért, ha én úgy gondolom jónak, hogy tejet adok a babámnak. Úgy gondolom mindenki a legjobbat akarja a gyerekének, ennek ellenére nem neveljük őket egyformán, mert kinek ez a jó, kinek meg az.

Én kb 1 hónapos koromtól kaptam annak idején tehéntejet, és köszönöm jól vagyok, nem vagyok beteges, asztmás, allergiás.

Sajnos az én babám sem szopizott soká, csupán 2 hónapig, így én nem a tápszer mellett döntöttem, hanem tejjel etettem/etetem mind a mai napig. Jól van, vidám kiegyensúlyozott 15 hónapos baba.

Ja és találtam egy nagyon jó cikket, ajánlom mindenki figyelmébe:

[link]

Szép napot mindenkinek!

2011. dec. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!