Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek műtötték a kisfiát...

Akinek műtötték a kisfiát fitymaszűkülettel, leírná, hogyan zajlott? Mennyi időt vett igénybe a gyógyulás? Megviselte a picit?

Figyelt kérdés
11 hónapos a kisfiam. Elég súlyos fitymaszűkülete van. A háziorvosunk is és gyermekurológus is a műtétet javasolta. Egy nagy kő van a gyomromban, hogy mi lesz. Előre is köszönöm a válaszokat.
2011. dec. 20. 18:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Reggel éhgyomorra kellett menni,inni hajnal 5-től már nem lehetett.Először felvették a fiamat a sebészeti osztályra.Az altatós orvos is kérdezett pár dolgot,mivel altatásban végezték a műtétet.Műtét előtt kapott a fenekébe egy kis bódítót.A műtét kb. 10 percig tartott és utána már fel is ébredt.A fiamra az altatás elég rossz hatással volt,mert sokat sírt utána.Mások simán végig aludtak 2-3 órát.A műtét után 2 órával lehetett csak inni adni neki.Délután 3-kor mentünk haza.Nekünk utána a gyerekorvos írt fel gyulladáscsökkentő krémet,így pisiléskor nem volt neki fájdalmas.Egyébként körülmetélték.A sebész ezt javasolta a bemetszés helyett.Kb. 2 hét alatt teljesen rendbejött,már el is felejtette.
2011. dec. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Jaj, de jó, hogy írtál, kicsit megnyugodtam. Úgy néz ki, hogy neki is körülmetélés lesz. Őszintén szólva nagyon aggódom, hogy viseli majd. Nem szárad ki a kisfiad makkja, nem érzékeny, nem dörzsöli ki a pelenka? Mert még ezek miatt aggódom.
2011. dec. 22. 15:08
 3/12 anonim ***** válasza:
93%

2 éves a fiam, 2 hete volt a műtét a Madarász utcai kórházban.

Éjfél után már nem ehetett és reggel 6 után vizet sem ihatott. 7:30-ra kellett bemennünk, felvették, átöltöztünk, de csak 11:30-kor került rá a sor, már nagyon szenvedett a szomjúságtól.

20 perc után kihozták a műtőből, infúzióra kapcsolták és felébresztették. Ekkor rettenetesen sírt kb 45 percet (azt mondják altatás után önkívületi állapotban vannak, azért sírnak ennyire.) Aztán elaludt és aludt több mint 3 órát (egyszer ébredt közben, sírt, hogy fáj a kukija de kb 15 perc után visszaaludt.) Mikor felébredt benyomott 2 dl vizet, felöltöztettem és a saját lábán sétált ki a kocsihoz.

Másnap már semmi baja nem volt, néha szólt, hogy fáj a kukija, de adtam neki Nurofent meg bekentem Lidokainnal és el is felejtette.

Szóval a műtét napja eléggé megviselt mindkettőnket (én este jól kisírtam magam otthon, szörnyű volt így látni), de utána mintha elfújták volna. Kontrollon sem sírt, simán hagyta, hogy megnézzék. Tegnap pelenkázás közben mondta, hogy a doktor bácsi meggyógyította a kukiját:-)

2011. dec. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtál. Igazság szerint az is aggaszt, hogy bírja majd éhen-szomjan a műtétig, hiszen még olyan pici, hiába mondom neki, hogy nem lehet... Boldog Karácsonyt Nektek!
2011. dec. 23. 17:05
 5/12 A kérdező kommentje:
Ma voltunk a sebészeten, már biztos, hogy műtét lesz. :( Nem tudom, hogy milyen következményei vannak ennek a műtétnek. Nektek teljes v. részleges körülmetélés volt? Mi a különbség?
2011. dec. 28. 19:24
 6/12 anonim ***** válasza:
79%
Nálunk teljes körülmetélés volt, ilyenkor levágnak egy darab bőrt körbe, mire felnő nem lesz bőr ami eltakarja a makkját (most még van, hogy a bőr követni tudja a kuki növekedését). Úgy tudom a részlegesnél csak bemetszést ejtenek, hogy tágabb legyen a bőr a makk körül, de nem vágnak le semmit. Ebben nem vagyok teljesen biztos.
2011. dec. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
35%

Nekem is így indult a játék, nekem a Heim Pálban.

Anyámék elhitték, hogy jó lesz az, ha lecsonkolja a fitymámat az orvos. Aki meg is csinálta, Dr. S.

Most, hogy már sok év eltelt és felnőtt lettem, látom, hogy a pici korban pici heg mára nagy heg lett és roppant undorító. Feszül a bőr és kb használhatatlan a péniszem. Pisilni azt tudok vele....

A makk ki van száradva, nem bemetszést végeztek, vagy plasztikát vagy részleges metélést, hogy legalább egy része megmaradjon az előbőrnek.... a Heim Pálban úgy gondolták és most is úgy gondolják, hogy belefér, most is, a 21. században, hogy magatehetetlen pici gyerekeket csonkítanak meg.

Ahogy elnézem, itt is sok szülő van, aki nem fogja föl, hogy az öltözőkben a gyerekek között évekig fedetlen makkal nem mindig jó lenni. Nekem iszonyú dolog volt így felnőni.


Az se jó, hogy a makk ki van száradva. Nem normális dolog ez, egyáltalán nem. FOltosodik, kérges, érdes felületű, fáj, amikor mereven feszül.

Orális szex kizárva, úgyse érzek vele semmit.

A nők egy része - ahogy azt sok kérdésnél a szex-témakörben lehet is olvasni - kifejezetten undorodik, de nem is csoda, teljesen objektíven kijelenthetem, hogy ez bizony undorító.

És azok az emberek is undorítóak, akik ilyet tesznek pici gyerekekkel, akik felnőttként már nem tudják eldönteni, hogy legyen-e fitymájuk, mert már okos apuka meg anyuka meg kezét dörzsölő sarlatán hentes bácsi közös erővel sivatagi barbár törzsi eljárás keretében lecsonkolják az amúgy funkcióval bíró bőrdarabot.

Kevés undorítóbb dolog van a világon, mint a kisgyerekek csonkítása. Nem is találok szavakat.... :(

2012. jan. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Sajnálom, ami veled történt, de ezért kár volt azokat a válaszadókat lepontoznod, akik egyébként számomra hasznos választ adtak, és akiket ezért én felpontoztam. Nálunk konkrétan nem tudott pisilni a fiam, a húgyhólyagjában pangott a vizelet, mert soha nem tudott kiürülni rendesen, csak cseppenként szivárgott, olyan szűk volt a fitymán a bőr. Valóban nekem is voltak ellenérzéseim a műtéttel kapcsolatban, és bármi más lehetőség lett volna, megpróbáltuk volna, de nem volt. Ezt egymástól függetlenül több orvos is megerősítette. Ápoljuk neki vazelinnel, hogy ne száradjon ki. Egyébként több anyukát is megkérdeztem, akiknek a kisfia hasonló műtétre szorult, náluk nincs ilyen probléma, mint amikről te írtál, pedig ott is nagyok már a fiúk... Durva túlzás azt gondolni, hogy minden anya és apa szórakozásból metélteti le a gyerek előbőrét. Van, amikor nincs más lehetőség. Mi is hiába kerestünk. :(
2012. jan. 18. 14:28
 9/12 anonim ***** válasza:
79%
Tudod van, hogy nincs más választás.
2012. jan. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
74%

Az egész fitymát le kell vágni azért, hogy kiférjen a pisi? Ezt nem egészen értem, továbbra se.


Amikor nagy fiú voltam, nem volt gondom. Amikor fiatal férfi lettem, akkor lett igazán, addig "csak" a külső zavart.

Akik most nagyfiúk a közeledben, azokról nem tudhatod, hogy hogy vannak. Én se szoktam élőben azt terjeszteni magamról - ami igaz - hogy mi van..... de mégis sokan tudják, hogy átestem egy ilyen barbár műtéten, azt nem mesélem el nekik, hogy nem funkcionál rendesen, de ugye, aki ismeri a férfiak lélektanát, az tudja, de mindenképpen érzi, hogy nem is fér bele az ilyesmi a férfiaknak.


No, hát imádkozz, hogy minden jól alakuljon. 18 év múlva is. Adja Isten.

2012. jan. 29. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!