Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyetemistától megvonták az...

Egyetemistától megvonták az árvaságit, hivatali hibából (elkeverték papírjait). Édesanyja utánajárása szerint nincs remény. Lehet, h mégis, csak lerázták?

Figyelt kérdés
Egy ismerősömről van szó, tehát nem tudnék túl sok infót adni további körülményekről, de nagyon szeretnék segíteni neki, de nem tudom, maradt-e esélye árvasági segélyre. És akár arra is, hogy visszamenőleg is megkapja? Hiszen önhibáján kívül alakult így.
2012. jan. 1. 21:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem csak lerázták.
2012. jan. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Diák ismerősöm azt mondta, az összes eddigi fél évben kapott árvaságit. Most, hogy utolsó féléves, egyszer csak megvonták tőle... Ha lerázták a hivatalban édesanyját, mégis mi a megoldás??
2012. jan. 1. 21:50
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is lerázták. Ha jár, akkor jár!
2012. jan. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Most gondolkodtam rajta, hogy anno, mikor sajnos nekem járt, akkor korhoz volt kötve. De úgy emlékszem, hogy nappali tagozatosnak jár, de van egy max korhatár.

2012. jan. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Járni kell a hivatal nyakára és panaszt kell tenni az illetékes szerveknél.
2012. jan. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
25.év betöltéséig jár, ha nappalin tanul.
2012. jan. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hány éves az ismerősöd??

Ha 25 év alatti és nappali tagozatos akkor jár neki, ha nem akkor sajnos nem.

2012. jan. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A szomszédunkat háromszor küldték el, hogy nem jár neki az özvegyi, aztán mikor nyugdíjba ment, kiderült már két évvel korábban járt volna neki, így csak félévre visszamenőleg kapta meg-másfél évet elcsaltak.

Most édesanyámnak is járt volna átmeneti nyugdíj, még arra is képes volt az ügyintéző, hogy bebeszélje neki, hogy neki egyáltalán nem fog járni nyugdíj, soha. Aztán visszaküldtem, akkor csak azt mondták nyugdíj majd jár, de ez most nem. Aztán visszaküldtem még 4-szer, aztán mikor kérte, hogy írja már le a nevét az ügyintéző meg hogy nem jár hozzávágtak egy papírt.


Szerintem egyébként fél évre visszamenőleg lehet igényelni, de ne hagyja magát lerázni. Mert sajnos nagyon sokat csalnak, akit tudnak elküldenek az ügyintézők.

2012. jan. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, átadom neki az infókat.
2012. jan. 2. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!