Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan álljak fel? Van még...

Hogyan álljak fel? Van még remény ti hogy csináljátok?

Figyelt kérdés
Ma közölte velem az anyukám hogy eladja a házat ahol 25 éve lakunk. Nagy a rezsi stb. Ide terveztük az életünket szerettünk volna baba projectbe vágni a nyáron már gyógyszert is szedtem ( vitamint). Minden csak e körül forgott. Sok az adósága a testvéreim kirepültek már családot alapítottak. Ő vesz magának egy lakást ( új építésűt) mi meg mivel nincs szinte semmi önerőnk mehetünk ahova akarunk a párommal. Önzően hangzik én is annak érzem. Hogyan tovább? Egy perc alatt dőlt össze bennem a világ. Se baba se esküvő így semmi... Neki jó lesz nekem meg... Majd így is segít stb.. de ez most padlóra vágott. a baba project volt a fő célom az életem értelme de így most minden szerte foszlott...
2009. márc. 8. 15:32
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Gondolom a rezsibe beleadtok,nem?És mi lenne,ha az adóssága rendezésébe is segítenétek?Így is úgy is elmenne az a pénz albérletre,vagy törlesztőrészletre.Próbáld azt is megbeszélni vele,h a ház egy részét írassa rád,ha már segítesz.Miután eladja,semmi pénz nem marad nektek?Valóban önzőnek tű segíteni?nik!A férjed mit szól ehhez?Esetleg az ő családja nem tud segíteni?Remélem,h megoldódik a dolog
2009. márc. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
dolgozol? és a párod? hány évesek vagytok?
2009. márc. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de megertem anyukadat. Felnottetek, rendezzetek a paroddal az eleteteket, o nem elhet adossagban miattatok.

En pl. kulfoldon dolgoztam nagyon kemenyen, nem nyaraltam, nem oltozkodtem...stb. sporoltam. Es meglett az eredmenye, mert vettem egy lakast magamnak egy nagyvarosban.

Most, hogy nincs meg babatok, menjetek ki a paroddal kulfoldre, es mast ne csinaljatok, csak dolgozzatok. Ketten osszehoztok egy lakasravalot, es orok eletre letudjatok a problemat.

Nagyon kell hozza sporolni, de hidd el megeri. Utana johet a hazassag, a babazas. Esetleg ha bejon kulfold, megszerettek kint, maradjatok kint, szuljel ott.

Most, hogy anyukad eladja a hazat, en csak azt mondom, orulj annak, hogy nem vagy eppen terhes, vagy nincs egy par honapos kisbabad. Terhesen, kisbabaval nehez alberletet talalni, es hat persze az anyagiak.

Tobb orszagba kitudtok menni mindenfele ugyintezesek nelkul, en mindenkepp bevallalnam. Sajnos otthon szornyu a helyzet, szerintem nem mostanaban lesz otthon jo vilag, az orszag nemhogy fejlodne, inkabb sullyed.

Ne keseredj el, egeszsegesek vagytok, menjetek, dolgozzatok, meglatod meglesz az eredmeny!

Ha pl. minden honapban ketten 500 ezret felreraktok, az 12 honap alatt 6 millio Ft lesz. 2 ev alatt a duplaja, es mar meg is van a lakasotok! Szerintem 2 ev nem a vilag!

2009. márc. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

nem ismerem az előzményeket, anyukád miért akarja ezt csinálni. Most méág nyilván te is meg a párod is dolgoztok. tehát van pénzetek egy kicsit spórolni. Nem pesti vagy igaz? Mert ha nem akkor vidéken az albérleti díjak sokkal olcsóbbak, mint Pesten. Mi is albérletben lakunk s igen, kicsit össze kell húzni a nadrágszíjat, de én azt gondolom ha tényleg babát akartok akkor nincs akadálya. Tudsz használtam a babakocsitól a kiságyig mindent venni már, így olcsóbban kijöttök.

Szóval nem kell elkeseredned, hidd el mások is élnek albérletben, két fizetésből és gyönyörűen tudják a gyerekeiket szeretetben nevelni. Sok sikert!!!

2009. márc. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%
a második vagyok. egyébként hogy odaterveztétek a babát és megmondtátok anyukádnak?
2009. márc. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Persze! Mindketten dolgozunk .Én 25 éves vagyok a párom 26.

Bele adunk a rezsibe de nagyon nagy ház. Két generációs. Nagyszüleim is itt laktak és kiürült. Az évek alatt meghalt az apukám itt indult a lavina. Az adósság jött ugye az könnyen jön nehezen megy szinte család tag lett. Jó a kapcsolatom az anyukámmal de ez most padlóra vágott. Kétszer próbáltam angliában a szakmámban elhelyezkedni első alkalommal Apu halála miatt jöttünk haza második alkalommal Mama halála és a válság együtt. Most szerintem az lesz a párom kimegy olajfúróra és minden álmom tolódik... Össze törtek az álmaim.. Hátha a válság hamar lezárul és minden jóra fordul...

Tudom más is lakik albérletben de pár éve még nem is merült fel a szó hogy eladjuk a házat! Anya 50 éve él itt én 25... Nehéz fel kell állni!

2009. márc. 8. 15:58
 7/8 anonim ***** válasza:
74%

15h 43-as vagyok!

Tudom, hogy nagyon nehéz egy háztól megválni ahol leéltél egy életet! De! Az életnem vannak stádiumai amiket le kell tudni zárni magadban. Pl. amikor elmúlik a gyerekkor és felnőtt leszel sajnálod, vagy sajnálod a gimnáziumi éveket, hogy sosem térnek már vissza...stb. Most a baba a legfontosabb, nem kell kimenni a párodnak külföldre, hidd el meg tudtok élni MO-on is, kicsit szűkösebben, de akkor is! Ti ketten ott lesztek egymásnak és csak ez számít!!!Fel a fejjel!!!!

2009. márc. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Segítség a szülőktől? Ilyenkor egy kicsit irígy vagyok ha találkozok olyannal akiknek a szülei segítenek elindulni az életbe. Bizonyára azért, mert nekem semmiben sem segítettek sőt egy ideje én pénzelem az anyámat és az öcsémet is, mert ha nem adnák nekik pénzt akkor nem tudnának mit enni. Én sem így terveztem annak idején az életemet. 25 évesen fejeztem be a fősulit, úgy gondoltam 2-3 év múlva végre lesz baba. Hát eléggé elnéztem a dolgokat. Most 30 éves vagyok, január óta nincs állásom (munkanélküli vagyok és mellette még anyámnak is adok pénzt) A gyerekről nem is álmodom 2-3 évig (vagy több) amíg nem rendeződik a gazdaság, míg lesz munkahelyem. Szóval nekünk semmi segítségünk nincs, így kell minden kérdéshez hozzá állnom. Mindent csak saját erőből!!

Szóval egy a lényeg!! A saját lábadra kell állnod!! Jó az akinek segítenek de ezek az emberek biztos, hogy nem lesznek mindig mögötted. És ha ők nem lesznek akkor csak magadra számíthatsz!! Sajnos ez az élet :( Legtöbbször nem úgy alakul ahogy eltervezzük!

Az én esetemben semmi sem úgy alakul :(

Én kívánom neked a legjobbakat!! :)

Üdv

2009. márc. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!