Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért akartok KÜLFÖLDRE...

Miért akartok KÜLFÖLDRE költözni? Miért akartok külföldön maradni (aki ott van)? Gyerekekkel.

Figyelt kérdés
NEM AKAROK provokatív lenni de tényleg érdekel ki miért gondolja azt hogy külföldön sokkal jobb lesz a helyzet mint otthon?Itt sincs kolbászból a kerítés. Mi külföldön élünk két gyerekkel, férjemnek jól kereső munkája van mégis azon gondolkodunk haza kellene menni. Hiába keres jól nem tudunk házat venni, nagyon drága az óvoda az iskola. Nem beszélve arról, hogy vérre megy a küzdelem hogy bekerüljön a gyerek az oviba, iskolába és ne privátba kelljen menni mert azt már végképp nem tudnánk fizetni. Persze most jól megvagyunk többet engedhetünk meg magunknak mint otthon de mi van ha a gyerekek oktatását fizetni kell és ha tudánk venni egy házat annak a törlesztőjét is fizetni. Nagyon nehéz. Ismétlem nem provokálni akarok ezért normális válaszokat várok! Köszönöm.
2012. jan. 2. 17:06
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Mi egy kis flat-nek nevezett valamit bereltunk 550-ert es elege kiesett a varos kozponttol. :) Tehat volt egy haloszobank es a nappali egyben volt a konyhaval. Olyan Amerikai stilus. Jo nagy ter volt es szepen fel volt ujitva, ezzel nem volt gond. Akkor voltak gondok ha jottek latogatok mert habar az ulogarnitura kihuzhato volt de eleg fura volt a konyhanal aludni. :)) De amig csak en meg a ferjem voltunk egyut addig nem is volt gond. A szulok meg megszoktak a latogatasuk alatt es a baratok sem panaszkodtak soha. Aztan a kisfiam szuletese elott ugy dontottunk, hogy belevagunk a csaladi hazvetelbe. Volt egy kis alaptokenk ami mar osszevolt gyujtve es talatunk is egy szep kornyeken egy csaladi hazat. A munkahelyem meg a ferjem munkahelye 10-15 percre van autoval, ugyan abba a varosba ahol eddig eltunk es picit kozelebb van a kozponthoz. A gond az, hogy a bolcsi kicsit kiesik ugyhogy nekem fel ora autoval el vinni a fiam, onnan meg vissza meg 15 perc a munkahelyig. Ezert is olyan sok a benzin, na meg a forgalmi dugok... A kisfiam napi 6 orat van bolcsibe hetfotol-pentekig es erre fizetjuk a tobb mint 700£-ot, szoval nem semmi. Akinek meg 8-9 orat van ott a gyereke el sem tudom kepzelni mennyit fizet de szerintem tuti tobb mint 800£-ot. :( Nekem meg igy is megeri dolgozni. Valojaban sokszor elgondolkodom, ahogy itt elottem mar irtak, hogy emgeri-e hazat venni mert a hitelunk 18 evig 1150£ es ha hazat berelnenk az lenne kb. 700-800£ (mert ugye gyerekkel mar nem lenne jo az 550£-os lakas). De ha 5 ev mulva meggondoljuk magunkat es eleadjuk legalbb maris nyertunk rajta valamit. Persze nem eleg, hogy dragak a hazak de a minoseguk sem az otthoni. De mi ezen mar felulkerekedtunk, ujitanuk is kellett a hazon, pl. furdot, laminalt padlot letenni mert a padloszonyegbol a retket nem lehett semmivel kitisztitani, uj sutot venni, csempezni... Szoval nem volt egyszeru de igy lagalabb jobban nez ki. Ennek ellenere van meg rajta eleg sok minden amit ujitani kene. De idovel majd meglesz es annal tobbet fog erni. Ugye az alberlettel ilyen gond nincs mert ott csak hivoja az ember a tulajt ha valami elromlik. Szoval mindkettonek van valami pozitiv oldala. Engem csak az vigasztal, hogy mindennek a fiam latja majd a hasznat mert egy napon minden az ove lesz mi meg elhuzunk valami jo meleg eghajlatra az angol nyugdijunkkal ahogy itt a tobbseg csinalja. :)) Persze ez meg jo messze van de nem hangzik rosszul.
2012. jan. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszol, megkérdezhetek tőled valami (a kérdés szempontjából tök pitiáner) dolgot? Fentebb írtam, hogy majd mi is kimegyünk, és csak úgy, tájékozódásból már sokat nézegettem angliai albérleteket, hogy egyáltalán mire számítsak. Tényleg szinte MINDENHOL az az átokverte padlószőnyeg van? Írtad te is, hogy kicseréltettétek, de ott ez tényleg ennyire közkedvelt? Csak mert itthon is albérletben élünk, és végre valahára megszabadultam a padlószőnyegtől, amit tiszta szívből gyűlöltem az eddigi lakásainkban, de akkor lélekben felkészülök rá, hogy újra találkozom vele :S Vagy azért reménykedjek még, hogy valami csoda folytán találok olyan lakást/házat, ahol nincs szőnyeg?
2012. jan. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

*Utolsó válaszoló

(bocs, kicsit kapkodtam)

2012. jan. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
Én ugyan a kérdező vagyok, de eddigi albérleteinkben (4) mindenhol padlószőnyeg volt/van. Mi saját költségen tisztítattuk. Én se szeretem.
2012. jan. 5. 15:47
 25/26 anonim ***** válasza:
Bocs, kedves kérdező, teljesen kiment a fejemből, hogy te is Angliában élsz. Hát akkor azt hiszem, kezdek megbarátkozni a padlószőnyeg gondolatával. Igazából azt gyűlölöm benne, hogy állandóan porszívózni kell, nem lehet söpörni-felmosni. Mindegy, ez legyen a legkisebb gond :)
2012. jan. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
sziasztok! most találtam erre a kérdésre. sikerült valakinek kimenni/átköltöznie másik országba tervei szerint? meséltek róla?:)
2016. júl. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!