Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mik a legfontosabb, legalapvet...

Mik a legfontosabb, legalapvetőbb dolgok amikre egy csecsemőnek mindenképp szüksége van?

Figyelt kérdés

Gyermekvállalás előtt állunk és jó lenne nagyjából tisztában lenni ezekkel a dolgokkal, hogy mi az ami meg kell, hogy legyen az új családtag fogadására!:-)

Mire számíthatunk anyagiakban?! Miből mennyit, hol milyen minőségűt érdemes vásárolni?! ....stb.:-)

Szívesen fogadnék tapasztalt anyukáktól, kismamáktól tanácsokat! Előre is köszönöm a válaszokat!


2012. jan. 7. 22:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Kiságy, babakocsi, bébihordozó, autósülés

Ruhák dögivel

Higiéniai kellékek - kiskád, törülközők, fürdető, kisolló, pipere: hintőpor, popsikenőcs, alkohol a köldökápoláshoz

Pelenka dögivel

játékok

cumi + cumisüveg

biztos ami biztos alapon tápszer


Ami nem feltétlenül fontos:

csecsemőmérleg

bébiőr


És még lehetne a végtelenségig sorolni.


Hát nem akarlak elrettenteni, de húzós tud lenni.... Mi nem számoltuk össze, mert biztos dobtunk volna egy pár hátraszaltót.... érdemes inkább a terhesség alatt folyamatosan vásárolgatni, nem egyszerre mindent a végén..

2012. jan. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha privátban elküldöd az e-mail címedet, küldök egy listát, amit én írtam. :)


Az anyagi része:

Ha mindenből ujjat vesztek akkor határ a csillagos ég.


A lányom egy éves volt, amikor felfedeztem a bababizományi boltokat, ahol szinte minden van a ruháktól a babakocsiig, van ami alig vagy nem is volt használva. Márkás ruhák, játékok, etetőszék, járóka, babakocsi stb. persze, ha nem "óckodtok" a használt dolgoktól.

De tényleg olyan jó ruhákat fogtam ki ott, hogy mindenki csodálja és kérdezik honnan vettem. :) Ja és vállfán vannak a ruhák.

Biztosan nálatok is vannak ilyen boltok, nézzetek körül.

2012. jan. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2. vagyok.


MI sem számoltuk össze, mondjuk nekünk nem sok mindent kellett vennünk.


Babakocsi, hordozó, kiságy, sok ruha: ezeket kaptuk, az unokatesója kinőtte.


Igen a pelenka és a popsitörlő lesz majdcsak a legfontosabb kellék.

2012. jan. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Amik feltétlenül szükségesek:

-ruhák

-törölközők, kifogók, tetra pelenkák

-krémek, fürdetők

-popsitörlők

-pelenkák

-babakocsi (kivéve, ha csak hordozni szeretnétek majd - ha egyáltalán szeretnétek majd hordozni :D)

-autósülés/babahordozó

-kiságy (kivéve, ha együtt szeretnétek majd aludni)

-egy cumi és egy cumisüveg, biztos, ami biztos

-utazóágy, ha gyakran utazgattok

-babahordozóeszköz (kendő, mei tai stb - hogyha szeretnétek hordozni)



Amik nélkül el lehet lenni, de ha vannak, az jó:

-légzésfigyelő

-bébiőr (ez akkor különösen jó, ha nagy a lakásotok, és nem hallanád meg ha az egyik szobában felébred, vagy ha kertes házban laktok, és ki akarsz menni az udvarra, amikor alszik)

-pelenkázó komód

-pihenőszék

-babahinta

-játszószőnyeg

-járóka


Amik feleslegesek:

-szoptatósfotel (szoptatásra egy "mezei" fotel/szék/ágy/kanapé is tökéletes)

-babamérleg (csak idegesíted magad, ha méregeted)

-drága pelenkázótáska (erre tökéletesen jó egy olcsó pel.táska vagy az egyik táskád, amibe belepakolod a cuccokat)

-baldachin (semmi értelme, de szép - nekünk is volt :D)

-járássegítő (ez pedig már a járással kapcsolatos, de azért gondoltam beírom :D - bár nem ártalmas, de a babák mindenféle segítség nélkül is tökéletesen meg tudnak tanulni járni

-tápszer (ha szoptatsz, és netán elapadna a tejed, biztos, hogy találsz hirtelen valami szomszédot, vagy gyorsan el tud valaki menni venni tápszert, de ha van lefejt tej, akkor pláne nem vennék)

-projektoros vetítő (értelmetlen és még drága is)



Amik ártalmasak lehetnek:

-elfordulásgátló párna

-kenguru (ha hordozni szeretnél, akkor inkább hordozókendő, mei tai vagy SSC, mert a kengurut nem tesz jót a babák csípőjének)

-bébikomp (bár ezt csak 8-9 hónapos kortól ajánlott, de káros lehet, mert a baba kihagyhatja a mászást - ami az idegrendszer fejlődése miatt fontos -, késleltetheti a járást és rossz mozdulatok rögzülhetnek be)


Most hirtelen ennyi jutott eszembe, remélem tudtam segíteni. :)

2012. jan. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az anyagi része pedig úgy, ahogy az előző írta: újonnan nagyon sokba kerülne, de használtan egész olcsón meg lehet úszni. A pelenkával is olcsóbban ki lehet jönni, ha moshatót vesztek (egyszerre nagy kiadás, de aztán később nem kell rá költeni, és összesen kb. harmadannyiba kerül a pelenkázás, mint az eldobhatóval).
2012. jan. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!