Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyerekeid névválasztásánál...

A gyerekeid névválasztásánál fontos volt hogy a tesók neve passzoljon egymáshoz?

Figyelt kérdés
pl hogy mondjuk egyiküknek átlagos a neve a másik meg nagyon ritka, vagy egyik magyar a másik meg külföldi eredetű, Péter meg Leonidasz vagy ilyesmikre gondolok. Nekem mindegyik átlagosnak mondható magyaros név és mindegyiknek ugyanaz a kezdőbetűje becézve meg ugyanazok a magánhangzóik bár ebből egyik sem volt tudatos.
2012. jan. 8. 00:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Igen, nekem fontos volt, hogy legyen "rendszer" a gyerekek neveiben. Eredetben passzolnak egymáshoz (mind bibliai név), ha nem ez alapján döntünk, akkor valószínűleg a kezdőbetűket egyeztettük volna.
2012. jan. 8. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nálunk a név jelentése volt fontos.
2012. jan. 8. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyeneken nem gondolkodtam, azt a nevet kapták ami tetszett nekünk...
2012. jan. 8. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
76%

Első lányunknál,olyan könnyű dolgunk volt... (még úgyis,hogy a 32. hétig fiúnak mondták)

Fanni Anna lett a neve (de a második név az családi,azt nem választottuk,és ez most is így lesz)


Most a másodiknál,nagy dilemma volt!Hogy a kettő együtt is jól hangozzon,ha majd hívom Őket :)


Nekem fontos volt,hgy I betűre végződjön,mert az enyém nem az és olyan durvának hangzik (persze csak szerintem)és nem is becézhető a mindennapokban!


Ígya ketteskéi, (aki más100% hogy kislány) Kitti Beatrix lesz!

Kitti Fanni szerintem jók együtt!


2éves kislány és 22 hetes pocakcsajszi anyuja

2012. jan. 8. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 limaia ***** válasza:
76%
nekünk az első lányunk Lili,a második pexig Maja lesz.fontos volt,hogy ne legyen annyira hétköznapi név,a gyerekek be tudjanak mutatkozni,és ne legyen hosszú,mert a vezetéknévhez az passzol.
2012. jan. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Első kettőnél még szempont volt, igen. Hangzásában jellegében a két név összepasszolása. Főleg mivel csak 2-t terveztünk.

De a harmadik meglepetés baba lett védekezés mellett. Más olyan jellegű vagy hangzásban passzoló név nem tetszett (de amúgy meg igazából alig volt név ami tetszett mindkettőnknek)így másmilyet kapott.

2012. jan. 8. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a legtöbb embernek egy bizonyos kategóriájú név tetszik, tehát pl. ritkán hallom, hogy valaki azon filózna, vajon Gizi vagy Dzsenifer legyen-e a kislánya. :) Így aztán a tesók neve is általában passzol, nem tudatosan, hanem mert azok a nevek tetszenek.

Nekünk a kisfiunk Áron, a második András lesz vagy Anna (még nem tudjuk a nemét).

Ez alól az szokott kivétel lenni, ha a kisfiú az apja nevét kapja, én is ismerek olyan családot, ahol a kislány Vanessza a kisfiú meg Sanyi. :)

2012. jan. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még csak egy gyerekem van, de fontos, hogy valamennyire passzoljanak majd.
2012. jan. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
76%

gyerekeim : Nikol(ett), Eszter, és az ikrek Fatima és Laura. :-)

Imádom a nevüket mind a 4 gyerekemnek :-)

35.N

2012. jan. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nekem ez fontos, hogy passzoljon.

Nem tetszik, ha egyik gyerek mondjuk Pál, a másik pedig Dominik.

Két gyerekem van, a második nevét úgy választottuk, hogy szintén magyar és egyszerű név legyen, mint az első gyereké.

2012. jan. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!