Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak nálam vágta ki a biztosít...

Csak nálam vágta ki a biztosítékot a kormány indoklása?

Figyelt kérdés

Miszerint nem is megtakarítások miatt változtatnak a gyed rendszeren, hanem hogy az anyák mielőbb visszamenjenek dolgozni, mert így is túl sok a passzív, eltartott ember...

Ezzel többek között az a baj, hogy

1. Így is alig van munkahely, a kisgyerekes anyukákért meg pláne nem kapkodnak a munkáltatók...

2. Ezáltal még kevesebb gyerek fog születni, tehát mondjuk 25-30 év múlva még kevesebb munkaképes lesz, aki fenntartsa a gazdaságot...


2009. máj. 24. 20:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Fúúú én ezt még nem is hallottam, de most felhborodtam.Nem nórmálisak.Anno a Ratkó rendszerben nem engették az abortuszt,rengeteg gyermek született.Majd a felére csökkent ez a szám, és most azért nyüglődnek a közép korúak, mert nincs annyi dolgozó aki eltartsa a nyugdíjasokat.Nem akarok senkit bántani, de évekkel ezelött simán elmehettek a nyugdíjasok dolgozni és semmilyen járulékot nem kellett fizetniü, és a nyugdíjaikat is felvették tisztán.Most meg a fiatalokat akarják ellehetetleníteni.(remélem jól írtam) Mi a párommal 3 gyereket terveztünk.De most gondolkodunk hogy mi legyen.Én szivesen visszamegyek majd dolgozni, ha lesz hova, és nem éhbérért.Ja és tudom hova rakni a gyereket, vagy gyerekeket.Mert nagyon sok családban nem megoldható az elhejezés!És az óvodák, bölcsik már így is többszörös túl jelentkezéssel küszködnek.Vicc hogy másfél évesy gyereket előre kell beiratnom az oviba, hogy majd 3 éves korára legyen helye!
2009. máj. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az előső vagyok! Remélem nem bántottam meg senkit!
2009. máj. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, de az első reakcióm az volr, hogy "Ezek nem normáliak!"Bár etz eddig is tudtam, de ez a hozzáállás, már mindennek a teteje! Méghogy eltartott.. és a sok munkaképes, "kétajtós szekrény", akik otthon vagy a parkban ülve várják a segélyt"?!? Na, ezekre amúgy se szavaztam volna, de ha ezt a média elterjeszti, remélem még sokaknak felnyílik a szeme!!!
2009. máj. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ma reggel ismét hallottam, hogy így akarják visszavezetni a gyerekeseket a munka világába. Mintha nem találnánk az utat! Meg talán előbb az alapokat kéne biztosítani. A bölcsiket, ovihelyeket. A házat sem a padlásnál kezdik építeni. Most persze meg lehet kövezni, de annak nem éppen vagyok ellene, hogy aki világ életében nem dolgozott, ugyanolyan ellátást kapjon, mint aki hosszú éveket lehúzott, és utána vállalt gyereket. Szóval ezt a részét nem tartom durvának. Az viszont abszolút elgondolkodtató, hogy pl év közben nem nagyon vesznek fel gyereket oviba, bölcsibe. (bár lehet, hogy helye válogatja). Na most, az én babám pl. jan. végén született, (persze rá még nem vonatkozik, de biztos lesz majd ilyen), akkor most vagy fél évvel előbb íratja az ember bölcsibe, másfél évesen, vagy fél évet ráhúzol, ellátás nélkül! Köszi! Azt meg megint megkérdezném, hogy a Fidesz azt miért nem hangoztatja, hogy ez akkora hülyeség, hogy ha kormányra kerülnek, ezt is eltörlik??
2009. máj. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van. Én is csak csodálkoztam, hogy mit képzelnek ezek? Van még, aki elhiszi a sok hülyeséget???? Visszamennék én is a munkahelyemre, ha lenne.. Tanárnő vagyok, 1 évig szólt a szerződésem, lejárt, ennyi. Azóta is keresek munkát, bár még egyelőre szeretnék a gyerekem mellett maradni. Mi is több gyereket terveztünk, legalább kettőt, de most meggondoljuk, mi legyen.
2009. máj. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Arra van pénz,hogy a romákat eltartsuk,akiknek a 90%-a nem dolgozik(férfi,nő-mindegy)!!!!!!!!!!!???????

Elnézést kérek a tisztességes,dolgozó romáktól!

2009. máj. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

hát ez az! arról bezzeg nem esik szó, hogy a segélyeket vonnák meg a sok ingyenélőtől! akik ráadásul soha nem dolgoztak egy napot sem! és valszeg nem is fognak...


a férjemet tudom idézni: "a jó k*rva anyjukat!"

2009. máj. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
82%

B*sszák meg magukat a millás fizujukkal.

Könyörgöm, az a család akinek pont kifér a rezsi az mi a fenét kezdjen a gyerekkel, dugjuk vissza a seggünkbe, már bocsánat.

Nincs bölcsi, ha van az magán vagy alapíványi, és vagy baromira drága, vagy mire bekerülne a gyerek addigra betellett a hely:s

És azok a nők akik dolgoznának sem tudnak elmenni dolgozni, hiába mennének. Délután 4kor legkésőbb hozd el a gyereked, de ha 8ig dolgozol, meg az apuka is, meg a nagyszülők is, akkor mit csinálsz a gyerekkel? Bent hagyod éjjelre?

2009. máj. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!