Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha kisbabát szeretnénk mi...

Ha kisbabát szeretnénk mi legyen az első lépés?

Figyelt kérdés

az első lépés és az utániak? Ti hogy csináltátok akiknék tervezett baba volt?

Iratok(pl nem vagyunk házasok), bevásárlás stb és babaprojekt

jo ez igy most elég fura, de nem akarom h valami kimaradjon meg izgulok:)


2012. jan. 10. 14:05
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Tervezett babáink vannak, de azért ennyire nem terveztük meg. Esküvő után szexeltünk, és terhes lettem. Utána dolgoztam, közben vásárolgattam, olvasgattam a témáról... Utána megszületett... aztán született még egy :)

Tehát az első lépés: tessék szexelni. A többit majd utána ráérsz, mivel nem biztos, hogy egyből sikerülni fog.

Drukk.

2012. jan. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
1.kiegészítem magamat: esküvő után szexeltünk védekezés nélkül :)
2012. jan. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%

Hát első lépésként mondjuk ne védekezzetek. :-)) Aztán második és harmadik lépésként ugyanezt javaslom.

Nem kell házasoknak lennetek ha babát szeretnétek, a bevásárlással pedig ráértek bőven a terhesség vége fele.

2012. jan. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Húúú hát ennyire ne legyél görcsösen tudatos,mert a végén nagyon parás leszel!!! Az első és legfontosabb lépés,a védekezés nélküli szex!


Nálunk így történt:nem vagyunk házasok,de 4éve voltunk együtt,mikor jött a baba (most 22hónapos).

Egyszerűen nem védekeztünk,és sikerült.

Az első 3hónapban nem csináltunk,vettünk semmit. A 3.trimeszterben kezdtünk el vásárolni,de hamarabb is kaptunk dolgokat. Babakocsink csak akkor lett mikor a pici 2hetes volt. Semmivel sem maradtunk le,minden megvolt időre!

Ne görcsölj ennyire!!!

2012. jan. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mi így tettünk első lépésként:

Összeházasodtunk, majd rá fél évre terhes lettem az első nem védekezős hónapban, a babának a dolgokat fokozatosan vettük meg, bár mi sok mindent kaptunk (pl. babakocsi, kiságy, sok ruha).

De a babához nem kötelező összeházasodni, ha még nem tervezitek, csak majd apasági nyilatkozat kell a szülésnél.

De ne görcsölj rá ennyire, mert lehet nem sikerül elsőre a baba, ezt nem lehet kiszámítani. Ha fogamzásgátlót szedsz, igaz, hogy azt tanácsolják várj legalább 3 hónapot, de sokan az első hónapban könnyen teherbe esnek. Sok sikert, kitartást és türelmet kívánok!


2 éves kislány anyukája

2012. jan. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az első lépés, hogy kivizsgáltatod magad a nőgyógyásznál nincsenek-e fertőzéseid, nemi betegségeid, gombád mivel az koraszüléshez vezet. (átterjed a magzatburokra) Persze mond a dokinak, hogy babát tervezel ezért vizsgálja ki ezeket.


Második lépés, másfél hónappal a terhesség előtt magzatvégő vitamin kezd el szedni, hogy ne legyen fogyatékos, nyitott gerincű babád stb. (Olvass utána)


Ha még nem voltál bárányhimlős gyerekkorodban adasd be, nehogy terhesen legyél az, mert az katasztrófa a baba számára.


Hoppá, inkább olvasd el még ezeket, jobban elmagyarázzák.


www.babanet.hu/publ/ocst.htm

2012. jan. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Akkor kicsit lassítok és még olvasgatok:)
2012. jan. 10. 18:25
 8/8 anonim ***** válasza:

én első lépésként a férjemnek szóltam aki leokézta és 1,5 óra múlva már terhes is voltam mint utólag kiderült :D

azt nem mondhatjuk, hogy rágörcsöltünk a dologra, már 2 éves, remélem majd a kistesó is ilyen gyorsan sikerül :)

2012. jan. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!