Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyedülálló anyaként a kínokat...

Egyedülálló anyaként a kínokat élem át az örömteli gyermeknevelés helyett, normális ez így, hogyan tehetném élvezetessé?

Figyelt kérdés

Teljesen kétségbe vagyok esve.

Egyszerűen nem tudom élvezni az anyaságot.

1 éves kora óta egyedül nevelem a lányom.

Az az apja 2 havonta látogatja a kislányt, szeretik is egymást, ezzel nincs is gond, fizeti a gyermektartást, jó a viszonyunk, szóval nincs köztünk kutya-macska harc vagy ilyesmi.

Viszont egyszerűen nincs segítségem!

Hiába lakik a közelben édesanyám, ő is dolgozik, nagyon ritkán ér rá vigyázni a lányomra.

Lánykám 3 éves, nem vették fel az oviba, nem volt már hely, így itthon vagyok vele, otthon végezhető munkát csinálok a megélhetésünk végett, de nagyon nehéz így is.

Vezetem a háztartást,intézem ügyes bajos dolgaink, próbálok a lányommal foglalkozni, levelezőn csinálok egy tanfolyamot is, szóval egyszerre húsz felé kéne figyelnem.

2 éve nem randiztam, nincs magánéletem, nem tudok kikapcsolódni, és ráadásul a lányom talán a szeszélyes időjárás miatt is, de egyre akaratosabb és hisztisebb.

Eddig szófogadó, kedves kislány volt, most már ha valami nem úgy van, ahogy ő akarja egyszerűen nekem jön, lökdös.

Már magneb6-ot is szedek, de így is hihetetlenül feszült vagyok..

Egyszerűen nyűg nekem az egész.

Nem élvezem az anyaságot, és gyakran mondom már azt a lányomnak is, amikor hoz valami játékot, hogy játszak vele, hogy hagyjon békén, mert nem tudok leülni 5 percre sem néha.

Most is e kérdés megírásához úgy ültem le, hogy adtam neki tízórait, gondoltam míg eszik, hogy addig pötyögök pár sort, de letette és üldözi a macskát, akit mindig kínozni akar, és hiába mondom neki, hogy nem szabad.

Egyáltalán nem érdekli a mondandóm.

Ha elmegyünk sétálni, vásárolni, játszóházba vagy bárhová mindig bevágja a borzalmas hisztit, nem fogad szót, és már én érzem magam kellemetlenül, hogy képtelen vagyok hatni rá..

Minden este ugyanaz a rutin, fürdés, vacsi, alvás.

Utána anya picit tévézik, és jön a vergődés, mert nem bírok elaludni legalább 1 óráig..

Senkihez nem tudok hozzábújni, megbeszélni a napom, stb.

Nem vagyok depressziós, alapjában a hétköznapokban egy barátságos, vidám nő vagyok, de úgy érzem, hogyha ez így megy tovább, teljesen becsavarodom..

Bocsi, hogy elpanaszkodtam a bánatom, de aki tud, az kérem adjon már némi tanácsot, hogy hogyan lehetne ebből az egészből kilábalni?


2012. jan. 14. 10:22
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

megértelek maximálisan, én nem is tudom hogy csinálnám végig egyedül

ki kell kapcsolódnod és társaságba menned!!!! ha nem más, hétvégén kérj segítséget, anyukádtól vagy a kislány apukájától, vagy esetleg "anyósodék"? hiszen nekik is az unokájuk

hívd fel a barátnőidet, hívd át őket, vagy menjetek el vhova mozi, akármi, egy kávé

vagy kisgyerekes anyukákkal vedd fel a kapcsolatot

a lényeg hogy legalább heti pár órát tudjál magadra szánni, és utána könnyebb lesz!

2012. jan. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig a kommenteket,ám van egy kérdésem:az apuka szülei nem jöhetnek szóba?Az én fiam 2.5 éves volt,amikor elváltunk.Mi sem köpködtünk egymásra,és ex anyósommal se volt semmi bajom.Ha nem tudtam megoldani a dolgokat,én bizony felhívtam,és mondtam neki,hogy átvinném a gyereket,mert szükségem van a segítségére...na,ennek már 16 éve,a gyerek apjával a mai napig jó a kapcsolatunk(holott a gyereke már "nagykorú"19 éves),és ex anyósommal se változott semmi(annyira nem,hogy amikor a gyerek 12 éves volt,és Ő újra férjhez ment,meg voltunk híva a lagzira is).Szóval igenis kérj segítséget!És azt se hagyd annyiban,hogy nem vették fel az oviba.Azt ugyan nem tudom ez mikor volt(mert általában májusban van a felvételi,tehát a fellebbezés június eleje körül aktuális),de próbáld meg az önkormányzatnál is.Vess be mindent.És még valami:megoldható,hogy apuka ne csak 2 havonta jöjjön,hanem gyakrabban?Esetleg az,hogy nála aludjon olyankor?
2012. jan. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
híva=hívva!
2012. jan. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

(Nincs ekezet a mobilon, angol, bocsanat elore is!)

Sok erdekes valaszt olvastam. Vinnem es jonne is az apja gyakrabban, csakhogy kulfoldi, pontosabban ahogy szetmentunk, ugy o kikoltozott. A szulei szinten messze elnek. Az ovival most az a helyzet, hogy a jovoheten megyunk be, mar beszeltem az igazgatonovel, hogy nem e lehetne megoldani a helyzetet, igy szemelyesen meglatjuk. Csak az a gond, hogy ha sikerul is az ovi, en is dolgoznek, akkor mindenkepp olyan allast kell keresnem, amibebelefer az, hogy en ot hozom-viszem. Anyu 12-16 orat dolgozik, o is csak hetvegen van dzine otthon, igy tole sem varhatom el, hogy marpedig vigyazzon az unokara is.

Komolyan kilatastalan ez az egesz..Es igy melyik ferfi lenne olyan hulye, hogy meg velem akarjon kapcsolatot?:(

2012. jan. 15. 23:17
 15/16 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, amit most irni fogok. Tudd, hogy abszolút melletted vagyok és megértelek, mert naggyon nehéz lehet. Én nem tudom, mert én meg nem merek elválni egy rossz házasságban élek egy 3 éves kislánnyal és én meg azért vagyok roncs, mert nem ezt szerettem volna a gyermekemnek, de már ezerszer végiggondoltam, hogy milyen lenne egyedül. DE! Nekem számítógépem, TV-m, sem lenne, ha menne a párom, sőt autóm sem, nem tudnám elvinni sehovásem kirándulni, semmit nem tudnék vele csinálni, ha messzebre kelene mennünk. Sőt, pénzem sem lenne, nagyon rossz lenne. DE! Kérlek ne akkor gépezz, amikor a kislányod játszani szeretne! Én sem teszem, hanem majd este, amikor már ő alszik, akkor jövök én. Persze te is csinálhatsz mást, amig otthon vagytok, de én nem csinálnám ezt. Most lehet, hogy sokan megvetnek, de én egész nap, a házimunkán kivül a lányommal vagyok (ma az apukája vitte el, azért érek rá annyira). Az a baj, hogy ezt ezek a picinyek sinylik meg, meg mi is és ez egyördögi kör. Ha te is feszült vagy, ő is az lesz. És ebből nagyon nehéz kitörni, de mindig meg kell próbálni. Szenvedni fog az a pici lány épp eleget a cslád hiányától, a nélkülözéstől, hogy nem lesz testvére, hogy nem tudtok sokmindent megtenni pénz hiányában, foglalkozz vele hát, hisz csak te vagy neki.
2012. febr. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Egyébként is abszolútmegértem, hogy igy érzed magad, hiszen egy anya a gyermeke megszületésekor csak a kicsivel szeretne foglalkozni, boldognak lenni. Nem pedig egy válás kellős közepében lenni, feldolgozni azt, hogy nem lesz rendes családja a kicsinek, hát még őt gondozni, ápolni, szórakoztatni, sőt még és ezt tapasztalatból tudom, hogy szeretni is nehéz! Nem hogy őt, a gyermeket, de olyan felfokozott hangulatban megélni az anyaságot nem lehet, mintha szerető férjünk venne körbe, átélhetnénk a közös öröm érzését. Nekem sem jutott ez és most sem, és teljesen ki vagyok merülve érzelileg, idegileg is. Egy idegroncs vagyok, a munkám sem megy már, majdnem kirúgtak, de még nem....Otthon a kicsivel meg legyek happy, meg nyugodt, békét, derűt sugárzó anya
2012. febr. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!