Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » GYED, TGYÁS - akkor most hogy...

GYED, TGYÁS - akkor most hogy is van ha megint babát szeretnénk? Mi alapján számolják?

Figyelt kérdés
Most 7 hós a babám. Ha újra babát szeretnénk, mielőtt visszamennék dolgozni, akkor a TGYÁS és a GYED számítása a jelenlegi "juttatások" alapján fog megtörténni? Tehát lényegében nem a korábbi keresetem számít, hanem hogy mennyit kaptam most a TGYÁS és GYED alatt?
2009. máj. 25. 22:58
 1/5 anonim ***** válasza:
66%
Szívesen leírnám ismét, de csak az elmúlt 20 percben te vagy kb. a 3., aki ezt kérdezi. Olvass vissza, már megírtuk.
2009. máj. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem, egyik ellátás soha nem képezi egy másik ellátás alapját. Az tgyás illetve gyed összegéből sem számolnak átlagbért a következő baba utáni juttatásokhoz. Ha valaki gyeden, gyesb stb van és ezért a juttatások szempontjából irányadó időszakban nincs munkabére, így nem tudnak átlagbért sem számolni a szokásos módon. A juttatások összegét ilyenkor más módon állapítják meg. Az egyik verzió a minimálbér kétszeresének harmincad része. Ha valakinek a papír szerinti munkabére (az a bér, amivel eljöttél az első babával) kevesebb ennél az összegnél, akkor ez a bér lesz a juttatások alapja.
2009. máj. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%

tényleg annyi ilyen kérdés volt már a mai nap. Ha most gyorsan teherbe esel, hogy ne kelljen dolgoznod, akkor marad minden úgy, mint eddig. Csak a 2010. április 30-a után szülőkre vonatkozik az új jogszabály, úgyh hajrá! Utána ha esetleg két gyerekkel nem vesznek vissza dolgozni, kérdezheted is, hogy mennyi munkanélkülit meg különböző segélyeket fogsz kapni!

Lehet lepontozni4

2009. máj. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
"A 2010. május elseje után születő gyerekek esetében két évre csökken a gyermekgondozási segély (gyes) időtartama, és a jelenlegi 180 helyett 365 nap biztosítási idő kell a gyermekgondozási díjhoz (gyed), valamint a 24 hétig járó terhességi-gyermekágyi segélyhez (tgyás), a hétfőn 199 igen, 164 nem szavazattal, 3 tartózkodással elfogadott törvénymódosítás szerint. A módosítás azt is tartalmazza, hogy jövőre nem emelkedik a családi pótlék összege, amely egygyermekes család esetén havi 12.200 forint, háromgyermekeseknél gyermekenként 16 ezer forint. A családi pótlék felső korhatárát 23 évről 20-ra csökkentik a törvény 2010. augusztus 31-től hatályba lépő rendelkezésével."
2009. máj. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kedves 1. és 3. válaszoló! Ok, hogy voltak hasonló kérdések, de ha nem haragszol, azon túl, hogy mindegyik kérdésben szerepelt a GYED szó, teljesen másra kérdeztek rá, mint amire én kiváncsi vagyok. Így bocsi, de az oldal lényege ha jól sejtem, hogy Te a saját kérdésedre megkapd a választ, amennyiben más tud segítei. Tehát legközelebb is ki fogom írni a kérdést. ha úgy érzem, a korábbiak nem arra adtak választ...
2009. máj. 26. 07:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!