Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A GYES-ből vonnak tb járulékot...

A GYES-ből vonnak tb járulékot, vagy csak nyugdíjjárulékot?

Figyelt kérdés
A cégem megcsinálta az adóbevallásomat és kiderült hogy majdnem 70.000 forintot fizetnem kell még mert tavaj gyes mellett dolgoztam és igaz hogy a keresetem nem haladta meg az 1.700.000-ret de a gyes is beleszámít az éves jövedelmembe igy adózom!! Ráadásul 36%!!!!!! Na mindegy idén szülök és így megkérdeztem hogy valami jó is legyen az egészbe: Akkor a T-GYAS-t is az egész(gyes-el együtt) éves jövedelmemből fogják számolni? De kiderült hogy Nem mert a GYES-ből nem vonnak tbjárulékot!!!! De akkor mit vonnak belőle? A 28500-ból hogyan lesz csak 25700?
2009. máj. 26. 06:53
 1/1 anonim ***** válasza:
8,5 % nyugdíj járulékot vonnak.
2009. máj. 26. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!