Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 8 éves lányom azt kérdezte...

8 éves lányom azt kérdezte miért nem szeretem az apját!?

Figyelt kérdés
Hogy magyarázzam el neki hogy azért mert folyamatosan megcsalt 11-12 évig? Azt szeretné ha együtt lennénk. Szerintetek együtt lehet élni valakivel csak azért hogy a gyerekek együtt legyenek apával és anyával is, de mi nem vagyunk együtt? Ha igen akkor hogy lehet ezt bennem helyre tenni, hogy ne érezzem úgy hogy megfulladok a közelségétől?
2012. jan. 16. 17:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha ennyire nem érzed jól magad a gyerek apjával (és ez érthetö, ha többször megcsalt), akkor semmiképpen se maradj vele, mert a gyereknek nem jó, ha látja, hogy nincsenek jóban.

Másodszor a gyereknek nyugodtan meg lehet mondani, hogy nem értitek meg egymást, és ezért nem akarsz vele lenni.

Elvileg együtt lehet valakivel élni csak azért, hogy a gyyerekek mindkét szülövel együtt lehessenek, de a gyerekek akkor is észreveszik, hogy valami nincs rendben, és az legalább annyira megviseli öket, mint ga a szülök különválnak, söt sokkal jobb egy szülövel nyugodt körülmenyek között, stressz nélkül, mint két szülö között örlödni. De a különélesbe beletartozik, hogy a másik félröl nem mondasz rosszat, nem akadályozod a kapolcsattartást, mert az a gyereknek fontos.

2012. jan. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem, ne maradj vele.

Nekem anyukám azt mondta, mikor váltak (6 voltam), hogy mert apa nagyon megbántott engem érzelmileg, ő nem mutatta azt, hogy szeretne, ezért én sem érzem már.


Mindig érezni fogja a feszültséget, ha együtt maradtok, az nagyon nem jó.

2012. jan. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A lényeg lemaradt :( A lányom 8 éves, a fiam 4 és most a lány az apai nagymamánál van (mert az apja munkájából is adódóan nem tudja ellátni) a fiú pedig velem. A bíróság semmit nem ér! Én úgy gondoltam hogy nem veszik el tőlem, de az apja megtette, a bíróság meg nem csinál semmit, pedig bárki megmondja hogy nem vagyok rossz anya! Én is úgy gondolom hogy nincs jó hatással a gyerekre ha mi nem vagyunk jóban, ezért gondoltam hogy mivel a közös házból kifizetni nem akar, így mivel nekem is annyi jogom van ott mint neki, visszamegyek a gyerekekkel és kvázi nyitott kapcsolatban élünk tovább együtt.
2012. jan. 16. 21:31
 4/4 anonim ***** válasza:

Az én véleményem (persze csak vélemény):

1. Mondd azt neki, amit fent írtak, hogy nagyon megbántott, és sokat veszekedtetek, már nem tudsz együtt élni vele. Nem kell sokat részletezni, de amit mondasz, az igaz legyen, és őszinte. Óvatosan fogalmazz, vedd figyelembe, hogy ő szereti az apját, és ne kelts benne hamis reményeket (pl. hogy újra összejöttök).

2. Ha visszaköltözöl az apához, látszólag együtt lesz a család, de mindenki szenvedni fog, a gyerekek is. Semmi értelme, szerintem.

3. Ha nem tud téged kifizetni a házból, de a kislányt sem képes nevelni, tartani, jobb lenne, ha ő költözne el, és te meg a két gyerek laknátok a házban, persze ha anyagilag is működne a dolog. Én ügyvédhez fordulnék, első körben legalább jogi tanácsot kérnék, nem lehetne-e a gyermekelhelyezési és vagyonmegosztási pert újra indítani.

2012. jan. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!