Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Idegesít. Lehet hogy nem...

Idegesít. Lehet hogy nem szeretem?

Figyelt kérdés

Szörnyű ezt leírni. Borzasztó anya vagyok és tudom azt is hogy nekem kellene valahogy változni, de nem tudom merre induljak.

2,5 éves a fiam és semmi nem köti el, állandóan vele kellene foglalkozni, akkor "normális" csak. De sokszor akkor is idegesít, ha pl. együtt főzünk, mert csak akadályoz úgy érzem.

Állandóan csak a 3 hónapos kisthúgán jár az eszem, hogy elvégezzek mire ő felébred. Ő teljesen elvarázsol olyan bájos, nyugodt, kedves kislány, amilyen a fiam sosem volt, ő ugyanis mindig sírt.

De ez így nem mehet tovább, normális anyára van szüksége mindkét gyerekemnek.

A férjem sajnos szintén hamar elveszti a türelmét.

Problémás a fiunk evése, alvása, beszédfejlődése, nem szobatiszta. Pedig nagyobb visszaesést nem tapasztaltunk a kistesó születése óta, előtte is elég "nehéz" gyerek volt, aki ráadásul még félénk, visszahúzódó is társaságban.

Segítség akad olykor-olykor, de azt tapasztalom, hogy amikor a nagyszülőknél tölt 1-2 napot, teljesen más milyen lesz, még nehezebben kezelhető amikor haza jön. Ott ugyanis minden rá van hagyva, pedig szegény csak felszabadul kicsit náluk. A másik nagymama fantasztikus ért a nyelvén, vele nem hisztis,sokat fejlődik, amikor vele van, csak sajnos pont messze lakik és ritkán tud vele foglalkozni.

A bébiszitter nem jött be nekünk (nekem nem szimpi) és sajnos a bölcsi sem (az meg a fiamnak nem), ezért nem is erőltetem.


2011. dec. 29. 13:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
38%

Mi az h a bölcsi nem jön be neki?nálunk nem a gyerek dirigál...


ha meg tudtad h problémás eset,mit gondoltál a teso szülteése után jobb lesz???

2011. dec. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Nálunk a fiam is hisztizik, a 2 hónapos kiscsaj meg bőg, szóval akkor még mindig van remény....:)

Na jó, viccet félretéve! Megértelek, csak ne hidd hogy egyedülálló jelenség ez! Fiad anyás. Ennyi. Ezeket az időket fogod visszsírni, amikor 16 évesen közli, hogy "anya ne ülj már le mellém a buszon, olyan ciki"....

Próbáld bevonni a fiadat ak islány körüli teendőkbe! Az enyém neki s pont akkor kell pisilnie, amikor ahugát teszem tisztába, de legalább ott sertepertél körülöttem . Fürdetésnél is segít, megkérem apróbb dolgokra (pl. vegyen elő pelust, hozza a törcsit stb.) ÉS van úgy, hogy a kicsit szoptatom és közben beszélgetek vele , mert épp fontos dolgot akar megmutatni. Szóval ne szigetelődj el mellőle, valahogy szinkronba kell hozni a két gyerek "nevelését".

Amúgy 3 éves korig simán szobatiszta lesz, és a beszédfejlődése meg nem azon múlik, hogy tud-e már 6 szavas mondatokat alkotni.

Kitartás! :)

2011. dec. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
bocs,ha néhol mellégépeltem, csak siettem!:)
2011. dec. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
50%

Én is hasonló helyzetben vagyok.Két kicsi van. A nagyobbik ma rálépett a 3,5 hónapos fejére.....Nyakleves, sarokba állítás!Szégyellem is magam rendesen, de már 3 hónapja tanítom neki, hogy nem bántjuk a kicsit, már minden prakitkát, cselt bevetettem, de hiába!

A kicsivel szinte nem is tudok foglalkozni.

Ami nálam bejött: kimegyek cigizni! (Nem szoptatok sajna), nem is a cigi miatt, hanem az a 10 perc nekem a menyország!Lenyugszom, átgondolom a dolgokat.

Így sem tökéletes a helyzet, de muszáj valami kikapcsolódást találnod, akkor jobban megy majd minden.

A házimunkát pedig csökkentsd le, amennyire csak tudod, én pl. 3 hónapig nem vasaltam:-))

2011. dec. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Ki vagy merülve az új baba miatt. Ne félj, más is megoldja, akkor te miért ne tudnád?

Nyugi, biztos van valami megoldás.


Tanácsot nem szeretnék adni, mert nem voltam még ilyen helyzetben, de hátha erre téved valaki, aki tud okosat mondani neked.


Ki kellene deríteni, a kisfiúnál mi okozza a "problémásságot"...


Lehet, hogy kicsit erőltetni kellene azt a bölcsit. Vagy nem tudom ...:(

2011. dec. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszi a biztatást. Most olyan kaotikusnak tűnik a helyzet,de lehet csak elfáradtam az ünnepek alatt...

Egyébként szépen indult, be volt mindenbe vonva, szereti is a kistesót úgy tűnik. Csak alig van szabad pillanatom, délután amikor elalszik,a kistesó pont ébren van, még nem sikerült szinkronba hozni őket. A párom is "hiányzik" már nagyon, pedig itt van velünk. Tudom, biztos mi vagyunk a bénák, de hát azért is írtam ide, mert segítségre van szükségem.

2011. dec. 29. 13:56
 7/18 anonim ***** válasza:

Nem lehet , hogy szülés utáni depressziód van???

Tünetei: önvád, szorongás, lehangoltság,fáradékonyság, alvászavar, étvágytalanság, feledékenység, ingerlékenység,döntésképtelenség,szorongás, örömtelenség, bűntudat, koncentrációs zavar. döntésképtelenség,stb.


Mindenesetre próbálj meg a sarkadra állni, rendszert bevezetni a gyerekeknél, nevelni, tanítani őket, foglalkozni velük, gondoskodni róluk, és légy TÜRELMES!

Ne verd le a kisfiadon ezeket a dolgokat. Ha nem megy , kérj segítséget, akár a védőnőtől.

2011. dec. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

ma 13:53 vagyok.

Nekem egy gyerekem van, 6 hónapos, de én is megcsömörlöttem az ünnepektől, kb. 2 napig utáltam mindenki magam körül :D


Ma lettem jobban...

2011. dec. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Jó, hogy más is érez így :S

Nálunk 20 hós a kicsi, nemsokára 3,5 a nagy. A nagy nem szobatiszta, nem eszik önállóan és nem is akar önállóan játszani. Én rajzoljak, én legózzak stb. És iszonyat sokat beszél, nem érti mi az, hogy legyél csöndben. Teljesen kiakasztó. Nem szokta bántani a kicsit, viszont amit a kicsi kap, az kell neki is. Játék, ölelés, puszi, bármi.

Pszichológushoz járunk vele, egyelőre nincs eredmény, de szeret ott játszani. Tesóféltékenység.

2011. dec. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Ja, és nálunk nem viszi el senki 1 napra sem.
2011. dec. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!