Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jelenleg 18 hónapos kisfiammal...

Jelenleg 18 hónapos kisfiammal vagyok itthon GYED-en (2009. decemberig).2010. januárjában érkezik a kistesó! Anyagilag mi ilyenkor a legjobb megoldás? - visszamondani a GYED-et, kivenni a szabadságot majd elmenni táppénzre - vagy maradni GYED-en?

Figyelt kérdés
És ha táppénzre megyek az mellett jár a GYES? Vagy ha én táppénzen vagyok, apuka pedig dolgozik ő igényelheti a GYES-t? Sajnos nagyon tájékozatlan vagyok ebben a témában, és azt sem szeretném hogy ha papíron visszamennék dolgozni (szabadság+táppénz) és közben esetleg felmondana a cég! Ezt egyáltalán megtehetnék (egy eléggé embertelen és gátlástalan cégről beszélünk)?
2009. máj. 26. 22:46
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

anyagilag igen, minél hamarabb visszamondod a gyedet, és szabi majd táppénz,


tgyás gyed a 2. nál úgy lesz, ha

1-179napig dolgozik(szabi is annak számit) annak és a táppénz első 15 napjának vagyis a betegszabinak az átlaga, de max. a min.bér kétszerese lesz az alap


15 nap után a táppénz nem számít bele semmibe, 15 napos betegszabi pedig 80% ez rontja a munkabér átlagát,


de fontos lenne hogy mennyi a bruttód, mert ha 140 akkor a betegszabi annyit ront, hogy nem lesz max tgyás gyed, kicsit kevesebb

2009. máj. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Hát hogy mennyi a bruttóm, azt most meg nem mondom (utoljára kb 2 éve kaptam bérpapírt), de a GYED-em olyan 80-85 körül van.

A TGYÁS annak idején kb 10ezer forinttal kevesebb volt (70 körül). Valószínüleg azért volt alacsonyabb mivel 2007-ben szültem, a munkaviszonyom pedig csak 2006. júniusában jött létre. Most vajon többre számíthatok? Köszönöm a segítséget! :)

2009. máj. 27. 09:29
 13/23 anonim ***** válasza:
akkor a maximumot kapod, ha tudod nézd meg, most már meg lesz a munkaviszonyból szükséges idő, úgy van ahogy leírtam, a max tgyáshoz gyedhez kb 150-160 ezer bruttó kellene, 160-t esetleg már ha véletlen emelnék jövőre vagy utána a minimálbért akkor nőne a gyed ez akkor számít, most elég még a 150 ezer
2009. máj. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

többször elolvasom mit írtál, akkor még nos


a tgyás is elvileg most több lesz mert most a


szabi+ 80 %betegszabi átlaga lesz az alap úgy mint gyednél mivel már meglesz 2éven a belül a megfelelő biztosítottságod

2009. máj. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Szia!

Utánanéztem, 2007. márciusában kaptam utoljára teljes egészében (teljes hónapra) munkabért, akkor a béralapom 151.751 forint volt.

Még egyszer nagyon köszönöm a sok segítséget, most már van fogalmam a dolgok állásáról, és nem bólogatok majd minden hülyeségre okosan! :)

Még egy dolog: ha bejelentem a terhességem és én azt kérem hogy írja ki a szabikat, akkor nem teheti meg azt hogy rögtön táppénzre ír, ugye? Mert úgy tudom akkor sokkal kedvezőtlenebbül alakulna az anyagi helyzetem a GYED-et illetően. :(

2009. máj. 27. 21:43
 16/23 anonim ***** válasza:

jól mondod, ha rögtön táppénzre mész akkor csak a betegszabadság 15 napjából ami a bérnek csak a 80%-a abból fognak mindent számolni és ez nem éri el a max gyedet, jóval alatta van


viszont ha gyed után munkára jelentkezel-ezt így mondják a munkaügyisek először úgyis a szabadságokat kell kiadni, ami eddig felhalmozódott, és utána meg szépen kéred a dokit hogy legyen szíves kiírni,


ha a doki hamarabb akar kiírni, megmondod neki, hogy papíron dolgozol, de igazából szabin vagy és ha letelik akkor szólsz hogy írjon ki táppénzre, tehát ténylegesen nem fogsz dolgozni, magától meg nem fog csakúgy kiírni


nem tudoom pontosan mennyi a szabid, kb 1,5-2 hónapnyi szokott lenni, ez attól függ előtte mikor szültél abban az évben mennyit vettél ki, és jár a gyermekágyi idejére és a gyed első évére + a gyerek utánit meg szokták még adni, kb 2 hó


2 hóval és 15 nap betegszabival kb max tgyás, gyed jön ki nálad


szia,

Szilvi

2009. máj. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

1000000 hála, most már nagyjából képben vagyok! :)

Köszönöm a segítségedet és sok-sok örömöt és boldogságot kívánok Nektek!

Alexandra

2009. máj. 28. 10:02
 18/23 anonim ***** válasza:

örülök neki, hogy segíthettem,

holnap megyek dokihoz 6+5 hetesen, nagyon izgulok, mert volt egy két nem jó dolog,

neked is minden jót kívánok,

Szilvi

2009. máj. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Én jövőhét szerdán megyek, mert előbb sajnos nem tudott fogadni az orvos! :(

Drukkolok Nektek, légyszi majd Te is nekem! :)

Örülök hogy megismerhettem egy ilyen kedves és segítőkész "sorstársat". :)

Minden jót kívánok: Alexandra

2009. máj. 28. 11:34
 20/23 anonim ***** válasza:

szia, minden rendben, jó a szívműködés és tényleg 6-7 hetes, 3 hét múlva megyek kontroll uh-ra, :)

azért te is megírhatod majd mi újság:)

Szilvi

2009. máj. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!