Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az egész háztartás a te...

Az egész háztartás a te nyakadba szakad, vagy segítenek a gyerekeid és a férjed?

Figyelt kérdés
2012. jan. 22. 10:26
 1/9 anonim ***** válasza:

Férjem sokat segít, ha itthon van.

Ja és a fürdőszobát mióta terhes lettem ő teszi rendbe...panelban lakunk, nincs rajta ablak, ici pici, kb 10 perc alatt lehet vele végezni, mindig mondta, hogy inkább várjam meg vele, majd megcsinálja,így "rajta maradt":)

2012. jan. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%

Harmadik babát várom, a nagyok 3és fél illetve másfél évesek, tőlük ugye nem sok minden várható el, bár a gyerekszobában minden este segíteniük kell a játékokat összepakolni.

Nagyjából ennyi az össz segítség, amit kapok, a férjem sokat dolgozik, max. ha megkérem, hazafelé a melóból beugrik a boltba pár apróságért, illetve olykor eljön velem a nagybevásárlásra, de többnyire azt is egyedül csinálom a két gyerekkel.

2012. jan. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az egész háztartást én viszem :) Kislányom 3 éves, szóval amit segít is nagy segítség :)) Férjem abszolút nem segít, de nem is várom el, mert dolgozik látástól vakulásig szegénykém.
2012. jan. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
25%

Férjem segít, nálunk nincs meg az a klasszikus "a nő takarít, a férfi pénzt keres" mentalitás. Én is dolgozom már, de mikor itthon voltam, akkor is minden közösen ment, illetve van egy bejárónőnk, aki hetente 3x jön. Általában az csinálja az egyes feladatokat (főzés, mosógép, mosogatógép kezelése, teregetés stb.), aki épp ráér. Nincs felosztva, abszolút 50-50%.


A gyerekek 2-6 évesek, maguk után el kell pakolniuk.

2012. jan. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát a párom inkább kint tesz vesz ha van mit,bár bent is besegít de legtöbbször inkább mondom neki hogy legyen a gyerekkel amíg én takarítok,nekem ez így jobb.Hétvégente viszont kizárólag csak ő jár el bevásárolni magába,vagy a fiunkkal.
2012. jan. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha dolgoznék, biztos megosztanánk a férjemmel. Így hogy itthon vagyok 4 éve, jó dolga van mert teljesen leszokott bármiféle házimunkáról holott korábban azért ezt azt megcsinált.

Most úgy vagyok vele hogy időmbe épp belefér szóval megcsinálok mindent. Férjem csak fürdetni segít a gyerekeket.Ja meg annyi hogy nem várja el hogy minden este 2 fogásossal várjam felszolgáljam kiszolgáljam stb...(néhány barátnőmnek a férje ezt várja el és az elvágólag rendet) Nálunk épp megfelelő tisztaság van ami kell 3 kicsi gyerek mellé de elvágólag szinte sosincs semmi mert egyszerűen nincs értelme.

A legnagyobbam 4 éves szóval tőle ezt azt elvárok már (szennyesbe betegye a ruhákat, a földről összeszedje a játékot, a poharát tányérját betegye a mosogatóba a cipőjét kabátját ha leveszi helyére tegye, az eszközöket amiket használt bicikli stb a helyére tegye vissza) de úgy ennyi. A huga (2 éves) sok mindenben másolja a tesót szóval hátha így ragadnak majd rájuk egymástól is a rendrakási dolgok.

Az biztos hogy be lesz osztva később is mert nem szeretnék én lenni a család mártírja és takarító gépe...

2012. jan. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Rengeteget segít a férjem.

Most is pl. tegnap, anyós elvitte a picit,hogy ki tudjunk takarítani. Ketten csináltunk mindent.

De a gyerek körül is mindenben segít!

2012. jan. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Jelenleg még igen, de csak azért, mert párom sajnos nagyon sokat dolgozik, én meg 5 éve folyamatosan itthon vagyok a gyerekeinkkel.

Annyit szokott csinálni, hogy kiviszi a szemetet, ha látja, hogy tele van.

A gyerekek körül besegít mindenbe, heti 5x ő fürdet, öltöztet, pelenkáz, stb. Bár már nem olyan picik a gyerekek (5 és 2 éves fiúk), de amikor kisebbek voltak, akkor még etetett is, ha kellett.

Viszont a házimunka az 99%-ban az enyém.

Hogy mi lesz pár nap múlva, amikor újra elkezdek melózni, azt még nem tudom. Én nagyon félek, hogy hogyan fogom tudni összeegyeztetni a melót, a gyerekeket, a főzést, a házimunkát a páromat és saját magamat úgy, hogy mindenkinek jó legyen.

Muszáj lesz besegítenie, mert különben bele fogok őrülni! Csak az a baj, hogy a férfiaknak általában más elképzelésük van a rendről és a tisztaságról... :)

2012. jan. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ja és a gyerekek is segítenek, már pici koruktól fogva. Pl. a mosógépbe berakni, onnan kivenni a ruhákat, majd teregetni, vagy a nagy már szokott segíteni a mosogatógépből kipakolni. A kicsi 1x eltört 1 tányért, így neki csak korlátozással engedem, csak a műanyagokat. De pl. a ruhájukat a szennyestartóba teszik, a nagy már a mosogatóba teszi a koszos tányért, a cipőjüket, kabátjukat is a helyükre teszik.

Ja és imádnak söprögetni, felmosni, port törölni és porszívózni :)

Jaj, talán mégsem lesz olyan nehéz meló mellett rendet és tisztaságot tartani, végül is van 2 fáradhatatlan segítőm is :)))))

2012. jan. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!