Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kb.2 év korkülönbséggel...

Kb.2 év korkülönbséggel született gyerekeid mikortól alszanak egy szobában?

Figyelt kérdés
Nálunk a kicsi 4 hónapos, a nagy 2,5 éves. A kicsi már ált. végigaludja az éjszakát. Korai lenne még egymás mellé tenni őket? Ti hogy csináltátok? Nagyobb/kisebb korkülönbség esetén is érdekel a válasz!
2011. dec. 31. 00:45
 1/5 anonim ***** válasza:
20 hónap a korkülönbség.A nagy holnap lesz két éves.A kezdetektől egy szobában alszanak.Nem zavarta soha hogyha a pici felébredt éjszaka.Mostmár a kicsi is végigalussza az éjszakát.Én is nagyon tartottam tőle,hogy felébresztik egymást de nem volt gond.
2011. dec. 31. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pont két év van köztük, az első pillanattól közös szobában vannak, ma már 17 hós illetve hároméves, a nagy nem régóta alussza át az éjszakát, a kicsi még ébred, de nem szokták felébreszteni egymást, sőt, amikor még mindkettő rendszeresen ébredt éjjel, akkor is eltérően időzítették, mintha tudták volna, hogy kettővel nem tudok foglalkozni. :-)
2011. dec. 31. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Pont 2 év a korkülönbség a két fiam között, és az első naptól kezdve közös szobában alszanak. Ráadásul mivel pici a szobájuk (8 m2), így az ágyuk is nagyon közel van egymáshoz. Soha nem volt gond az együtt alvásból, nagyon jól összeszoktak. Most a kicsi 2 éves, a nagy 4 lesz. Az elmúlt 2 évben talán 2 olyan alkalom volt, de az is az elején, hogy a kicsi felébresztette a nagyot. A kicsi 3 hónapos kora után aludta át az éjszakát, addig volt olyan, hogy az éjszakai szopikhoz sem vittem ki, hanem ott a gyerekszobában szoptattam is.
2011. dec. 31. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azt javaslom, mielőbb kezd el. Nekem sajnos a második nem aludta át az éjszakát csak 20 hónapos korától, addig nem tettem egy szobába a nála 2 évvel nagyobb bátyjával, mondván hogy ne ébressze szegényt éjszaka.

Eredménye az lett hogy most próbáltam volna őket egy szobába tenni, de nem hagyják békén egymást, játszanak, szórakoznak és zavarja őket a másik jelenléte így alvás szempontból. Külön külön 8kor elalszanak, 7kor kelnek, együtt pedig este 11kor ájulnak be viszont 6kor keltik egymást...

Úgyhogy külön tettem őket, de mivel jött a kistesó közben így a nagyobb gyermekhez beköltöztettem a picit hogy ők legalább szokják egymást (meg nincs is több szoba). És érdekes módon egyáltalán nem zavarja a 2.5-3 óránként felsíró baba (szopik).

2011. dec. 31. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Ma vendégeink lesznek, és arra gondoltam, hogy itt a megfelelő alkalom egy szobába tenni őket, így nem szorulunk be a konyhába. De amúgy is fontolgatom már egy ideje, hogy egy szobában aludjanak.

Egy kicsit tartok tőle, hogy a nagy hogy reagál majd, mert ő meg azóta alszik jól, mióta 1 évesen külön szobába költöztettük.

Egyébként a vendégeink 2 ugyanilyen korú gyerekkel jönnek, és ők egy szobában szoktak aludni mind a 4-en, pedig a kicsi gyakran ébred.

2011. dec. 31. 10:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!