Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csalódtál már barátnődben...

Csalódtál már barátnődben azért mert teljesen mást gondol a gyereknevelésről, mint te?

Figyelt kérdés

Barátnőm egy évvel szült később mint én, már régóta jóban vagyunk/voltunk, nem a gyerekek hoztak össze vagy a babavárás. Most jöttem rá hogy teljesen másképp lát sok dolgot a gyereknevelésben.Persze tudom hogy nem vagyunk egyformák és hogy fogadjam el így ahogy van, csak már úgy érzem hogy így elmondani se tudom a problémáimat ami a gyerekekkel kapcsolatos mivel tudom hogy azt ő hülyeségnek tartja vagy lenézi.

Pl. 19 hónapos a lánya de már alig várja a jövő hónapot amikor bölcsibe adhatja, alig várja hogy visszamenjen dolgozni, mindig panaszkodik a lányára hogy az milyen rossz és bezzeg nekem milyen könnyű mert jó gyerekeket kaptam (holott ez nem igaz az első gyerekemmel nekem se volt olyan egyszerű de beláttam hogy ha hagyom hogy a fejemre nőjön és semmi szabályt nem állítok valamint nem vagyok következetes akkor teljesen kicsúszik a kezemből az irányítás).

Próbáltam neki ezt így finoman mondani, adtam neki könyveket amiket én olvastam e témában. Nem alkalmazza oké:) semmi baj, nem ez a probléma. De közben a gyereke ordít ha vmit nem kap meg, rugdossa őt is a férjét is olyankor tök következetlenek vele hol berakják a lakásba egyedül "gondolkozni" hol meg nem csinálnak semmit, hol pedig édességgel lekenyerezik. Rossz nézni mivé vált a kislány. De ez se az én dolgom csak azt látom hogy valahogy már semmiben se értünk egyet és ez mindig előjön egyre szomorúbb vagyok minden találkozásunk után. Nem tudom, mit csinálhatnék, hogyan fordíthatnám meg a folyamatot? Annyira jóban voltunk legalábbis én úgy éreztem sok mindent meg tudtunk beszélni, most meg a gyerektéma áll közénk?

Nem szoptatott csak 2 hónapot, én igen, mindkettőt a nagyobbamat 14 hónapig a kisebbem meg 9 hónapos még javában szopik. Próbáltam akkor is segíteni neki de feladta nagyon hamar mert hogy milyen macerás meg fáj stb. és hogy a tápszer ugyanolyan jó és mit misztifikálom túl a szoptatást. Pedig komolyan úgy érzem, nem erőltettem rá semmi sőt mikor kiakadt látva hogy ez a szoptatás téma nem mindig fáklyásmenet, még megtámogattam ebben lelkileg hogy jó nem ér annyit az egész hogy kiboruljon miatta, akkor adjon tápszert nem tesz vele rosszat ! És így is gondoltam/gondolom.

Hozzátápláláskor is nevetve mesélte hogy 4 hónaposan pizzát nyammogott a kislány, és utána is ami a kezébe került azt nyalogattatta vele.(túrórudi, keksz jó nem hal bele de semmi menetét nem tartotta be).

Altatás témában is teljesen más a véleményünk, öltöztetésben, etetésben, napirendben szóval nem is értem hogy különbözhet ennyire a véleményünk amiben csak lehet.

És kicsit úgy érzem, lesajnál, lenéz emiatt hogy én 3 éves koráig itthon szeretnék maradni a kicsivel. És hogy a mi napunknak rendszere van ő meg folyton cipeli azt a gyereket hogy ne unatkozzanak otthon, a kislány emiatt nem alszik rendesen összevissza eszik stb.Csecsemőkora óta nincs egy állandóság az életében.

Beszól a babakocsinkra, a kis korkülönbségre meg úgy általában mindenre. Bármi téma feljön valahogy mindig azt érzem ki belőle hogy velem szemben szeretne kritikát megfogalmazni.

Múltkor feljött valami téma amire már kicsit keményebben odaszóltam hogy talán nem kéne olyasmit mondania mert engem is bánt vele ha jobban belegondol. Még ő sértődött meg és későbbi beszélgetés során azt mondta hogy én be vagyok savanyodva itthon, és féltékeny vagyok rá amiért ő visszamehet dolgozni meg ÉLNI az életet, nekem meg itthon KELL maradnom.

Próbálok magamba nézni hogy tényleg azért veszem magamra amiket mondd mert irigykedek rá hogy neki mindenben segítsége van és ezzel az egyszál gyerekkel se bír de mindig van kihez forduljon, a munkája emberekhez köti és mindenféle dolgok történnek vele? Meg hogy utazgatnak állandóan és ez is azért zavarna mert mi meg nem utazgatunk mert fontosabbnak tartom hogy viszonylagos állandóságban nyugodtan, békésen nem hajszoltan teljenek a napjaink? Szerintetek így leírva én vagyok a besavanyodott?


2012. jan. 22. 12:19
 1/10 anonim ***** válasza:
74%

"Pl. 19 hónapos a lánya de már alig várja a jövő hónapot amikor bölcsibe adhatja, alig várja hogy visszamenjen dolgozni,"

Van akinek az életét nem tölti ki az anyaság, nincs ezzel semmi baj.


"mindig panaszkodik a lányára hogy az milyen rossz és bezzeg nekem milyen könnyű mert jó gyerekeket kaptam"

A gyerekek nem egyformák és ha neki mások az elvárásai vagy a tapasztalatai -pl a te nagyob gyereked, aki neki ugye jónak számít- akkor egy átlag gyereket is rossznak fog látni.


"Nem szoptatott csak 2 hónapot,"

Na ettől még nem rossz anya és a világon senkinek nincs joga bérmi rosszat gondolnia róla, mindegy hogy miért nem szoptatott.



A gyereknevelési témákat hanyagold a beszélgetésben-ennyi

2012. jan. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nehéz így csak egy oldalról megközelítve a dolgokat igazán okosat mondani. Csak azt tudom javasolni, hogy szüneteltesd a barátságotokat. Nem jó se neked,se neki ha versengtek egymással. Sajnos önkéntelenül is kerülhetünk ilyen helyzetbe. Nekem sok olyan barátnőm van, akikkel nem értünk egyet és nem ugyanúgy csináljuk a dolgokat, de ettől még nem érzem őket rosszabbnak és magamat sem jobbnak. Mások vagyunk, mást hoztunk magunkkal, másképp élünk. Viszont ha valakinek teljesen más az értékrendje mint nekem, azzal megszakad a kapcsolat, mert előbb vagy utóbb az én gyerekem különb mert én jobban csinálom verseny lesz a beszélgetésekből. Mert bizonyítani akarjuk, hogy a mi értékrendünk jobb. Tehát nem besavanyodott vagy, hanem más barátnőt kell kerítened a saját nyugalmad érdekében.
2012. jan. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

Hát válaszolj te a kérdéseidre, és megtudod, hogy te vagy-e besavanyodott. :) Ha te így érzed jól magad, akkor neked az a jó, ha ő úgy, neki meg az.

Én sem vagyok olyan jóban a barátnőmmel, a következetességet leszámítva pont azokért, amiket te írsz, csak fordítva, mintha én lennék ez a bizonyos barátnő...

Nem tudtam szoptatni, nem a fájdalom miatt, kevés volt mindig is a tejem, és 3 hónap után úgy láttam, már nem éri meg szenvedni, mert tényleg kínlódás volt, és feladtam (azt a napi minimálisat, ami volt).

Bölcsin gondolkodom másfél éves korától, nem lepattintani, hanem mert én így látom jónak mindkettőnknek. (És a pénz sem vet fel minket.)

Ezekben és még sok más apróságban nem értünk egyet, egyidősek a gyerekeink. Ami engem bánt, hogy ha ő valamit máshogy csinál, akkor lenézően megjegyzi (pl. sterilizálás, hozzátáplálás). Hülyét kapok a megjegyzésektől, nem érdekel, hogy jó szándékkal mondja, mert nem azt érzem belőle. Példa: "Te mikrózod a tápszert? Te eltetted hűtőbe a tápszert? Én úgy tudom, ezt nem szabad!" És a hangsúly, a szemforgatás. Én meg úgy tudom, hogy szabad. És?

Nem tudom, te hogyan szoktad mondani a dolgokat, de egyrészt minden anyának rosszul esik, ha arra akarják rávezetni, hogy szarul csinál valamit, másrészt ahogy te is mondtad, az ő életük, az ő gyerekük. Ők így akarják csinálni. Vagy fogadd el, és ne szólj bele a dolgaikba, vagy felejtsétek el a barátságotokat. Mi előbbit tettük a barátnőmmel, ő sem tesz már megjegyzéseket, mióta megbeszéltük, hogy máshogy gondolkodunk, és én sem.

(Pizzát természetesen én sem helyeslem.)

2012. jan. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem írtam hogy BAJ lenne hogy nem szoptat és a többi dologgal se azt írtam hogy DE CAR anya mert csak az a jó ahogy én csinálom...

hanem csak leírtam a példákat miket látunk gyökeresen másképp...

a gyereknevelés témát elég nehéz kerülni hiszen az életünket kitölti a gyerek, azért az övét is nagyrészt...

2012. jan. 22. 12:34
 5/10 anonim ***** válasza:
El kell fogadni, hogy mindenki más. HA nem jó vele a barátság, ne találkozzatok. Keress olyat, aki megfelel. Az én barátnőm is sok mindent másképp csinál, amikkel nem értek egyet. Ő neki is vannak ilyenek, amit szerinte én csinálok "máshogy". De az alap fontos dolgokban egy a vélaményünk, és ez a lényeg. Sőt, még a nővérem is totál ,ásképp neveli a gyerekeit. De ettől ő nem rossz. vagy én...
2012. jan. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Jó, csak értitek mi a gond...hogy közben meg panaszkodik és tanácsot vár amikor ordít sikít a lánya egész nap vagy amikor nem alszik vagy nem eszik vagy bármi van...és akkor én olyankor mit csináljak?? 1. nem mondok rá semmit, de az olyan mintha nem érdekelne. 2. elmondom a véleményem de azzal ő egyből ellenkezni kezd hogy hát az hülyeség 3. mondjam azt neki hogy bocs de ne kérd ki a véleményem mert úgyis tudom hogy szerinted én akármit mondok az baromság??

A kedvencem mikor mondjuk a gyerekorvostól megkérdez valamit és utána mondja nekem hogy dehát a doki ezt és ezt mondta (pl. hogy azért nem alszik a gyereke mert vannak rossz alvó babák, holott meg se hallgatja rendesen és ne is látja ezt az összevisszaságot amiben élnek) persze azt nem mondja vissza amikor a doki is azt mondja kivételesen amit én... (pl. hozzátáplálásnál).

Tehát a lényeg hogy úgy érzem kikerülni nem tudjuk teljesen ezt a gyerektémát már egy alap beszélgetés első 10 percében szóba jönnek valahogy a gyerekek (de ez szerintem természetes 2 kicsi gyerekes anyukánál).

2012. jan. 22. 12:40
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát az én legjobb barátnőm, sőt a sógornőm sem úgy neveli a gyerekét ahogy én tenném, de engem nem érdekel, nem foglalkozok vele. Engem ilyen szinten nem foglalkoztat más élete, és ezektől függetlenül nem nézek rájuk rossz szemmel, ugyan úgy szeretem őket...egy család sem egyforma. Miért én idegesítsem magam más dolgán, problémáján? Nemsokára megszületik a saját babánk, majd azt úgy nevelem, ahogy akarom :) 17+3hkm
2012. jan. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nálunk ez nem téma.

Ha kéri elmondom a véleményem, ahogy ő is nekem, ha nem, nem. El kell fogadni,hogy nem vagyunk egyformák.

2012. jan. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Igen, bizony okozott csalódást az egyikük, mikor pl. nem tudta elaltatni a gyerekét, erre berakta durván az ágyába, és mikor továbbra sem hallgatott el, meg is rázta.

Rossz nekem ezt látni, hogy milyen idegbeteg néha, ezért nem is szívesen megyek át hozzá.

Meg mindig azt kell néznek, hogy tömi a gyereket édességgel. Fogmosás persze soha nincs.


Elég csúnyán beszólt azzal, hogy még te vagy féltékeny, szerintem hagyd a francba, ne keresd egy ideig, fél év után esetleg találkozhattok, ha még lesz kedvetek.

2012. jan. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 ava87 ***** válasza:
53%

Szerintem nem az a gond, hogy a gyereknevelés terén nagyon eltérő a véleményetek, hanem egyrészt az, hogy te nagyon is figyeled, hogy ő miben tér el tőled (ezt nem szemrehányásként mondom, van olyan ismerősöm, akinél nekem is nehéz megállni, hogy ne azt keressem, "hol rontja el", mert annyira máshogy áll a dolgokhoz), másrészt meg az, hogy ez a barátnőd nem bírja ki megjegyzések nélkül. Pl. hogy beszól a babakocsitokra, ez most mi már? Meg tényleg nem ártana, ha néha gondolkodna, mielőtt kijelentéseket tesz, hogy azzal esetleg pont megbánt téged.


Különben nekem is van hasonló típusú ismerősöm, akivel pont ezek miatt már nem is nagyon tartom a kapcsolatot. Egyszerűen zavar a dolog, ahhoz nincs kedvem, hogy naponta összevesszünk olyan dolgokon, amikhez nekem úgy igazából nincs is közöm, viszont bosszantó hallgatni, amikor előadja magát, úgyhogy inkább tényleg hagytam a csudába a dolgot. Csak egyetlen példa, ez a szoptatás dolog nálunk is elég éles vitát váltott ki, pedig rólam sem mondható el sem az, hogy sokáig szoptattam, sem az, hogy olyan nagyon kétségbeestem volna amiatt, hogy nem tudtam sokáig. Úgy voltam vele, hogy három hónap is több, mint a semmi, hát ez van. Az ismerősöm viszont már a kórházból úgy jött haza, hogy ő ugyan nem fog szoptatni, és én igazán megérthetem, hiszen én se AKARTAM ezt csinálni, ezért is csak három hónap volt. Mondtam neki, hogy azért ez nálam nem igazán akarás kérdése volt, és szerintem ennyi erőfeszítést nyugodtan meg lehet tenni, ha egyszer kimondottan a gyerek javát szolgálja. Na ezen halálosan megsértődött, és jött azzal, hogy tudta ő, hogy senki nem fogja megérteni, de neki ez igenis kellemetlen és kész. Hát kérem, ha tudta előre, akkor egyáltalán minek hozza fel a témát? Úgy gondoltam, voltunk annyira jóban, hogy finoman elmondhassam a véleményem.

Különben én nem ítélek el senkit még akkor sem, ha ő maga inkább a tápszert választja, de úgy gondolom, azért ha van rá lehetőség, legalább egy minimális ideig jót tesz a gyereknek, ha anyatejet is kap.

Mindegy, ez megint olyan dolog, hogy nem rám tartozik, csak nehéz megállni, hogy az ember ne mondjon véleményt, vagy ne akarjon tanácsot adni, ha külön felhívják a figyelmét a témára.

2012. jan. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!