Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyivel kap több pénzt...

EagleHUN kérdése:

Mennyivel kap több pénzt (gyed, gyes. ) és mire jogosult aki 1 év munkaviszonyból (minimálbérrel) megy el szülni, mint aki nem dolgozik és úgy megy el?

Figyelt kérdés

Egyetértenétek-e azzal hogy az évek óta nem dolgozó párotok, mindenáron gyereket akar mert közeledik a 28-hoz, és fél hogy nem lesz ideje 3 gyereket megszülni?

Illetve egyetértenétek-e azzal hogy nem akar elmenni dolgozni mert szerinte a munkahelyi stressz úgyis megakadályozná hogy teherbe essen, így fölösleges elmennie dolgozni?


2012. jan. 23. 11:48
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Húú, te egy boldog ember vagy, ha a nettó 160 ezres fizudat jónak találod...feleséggel és 3 gyerekkel :-)

Főállású anyaként is havi 25 ezret fog kapni. És 28 évesen évek óta nincs munkája. Te tudod...

2012. jan. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

A regisztrált álláskeresőnek addig van biztosítási jogviszonya, amíg pénzbeli ellátást (áll.ker.járulék/segély, átképzési támogatás) kap.

Ezután még 45 napig passzív jogon jogosult az eü. ellátásokra (ha nem volt előtte 45 nap biztosítási ideje, akkor annyi napig, ahány nap bizt.jogviszonya volt előtte)

Ha lejárt a munkanélküli ellátása, vagy nem kapott, de legalább 1 éve regisztrált munkanélküli, akkor kaphat (kérelmére) az önkormányzattól rendszeres szoc.segélyt, vagy bérpótló juttatást (tavaly RÁTot). Ha ezek valamelyikét kapja, szintén jogosult az eü. ellátásokra.

Ha nem kap az önkormányzattól ellátást, de szociális és vagyoni helyzete alapján rászorultnak minősül, az önkormányzat (kérelmére) rendezi az eü.hozzájár.kötelezettségét.

Ha nem kap áll.ker.ellátást, BPJt, szoc.segélyt, és szociális alapon nem minősül rászorultnak (vagy nem kérelmezi ezt), akkor magának kell rendeznie az eü.hozzájár. fizetési kötelezettségét (tavaly 4950, idén 5100 forint) Be kell jelentkezni a NAV-ban a honlapjukon is megtalálható nyomtatványon, küldenek határozatot a fizetési kötelezettségről, az alapján kell fizetni (ha csekken akarsz fizetni, azt külön jelezni kell, mert most már alapból nem küldenek csekket)

Ha elmulasztod a bejelentkezést, 5 évre visszamenőleg behajthatják rajtad.

Volt egy türelmi időszak, amíg ha rendezted a TB jogviszonyod bármilyen módon, nem vizsgálták, hogy előtte rendezve volt-e a TBd, vagy sem.

Most már viszont ha kiderül, pótlólagosan behajtják az elmaradt összeget. És még örülhetsz, ha nem büntetnek meg a bejelentési kötelezettség elmulasztása miatt és nem verik rád a késedelmi kamatot.


Jó lenne utánajárnotok, mert lehet nem is 61 ezer az a mínusz, ha a NAV behajtja, akkor visszamenőleg 5 évre fogja behajtani..

2012. jan. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

És az a nettó 160. ezer 3 egyetemista gyerekkel, amikor már a párod nem főállású anya,még mindig jól hangzik? Hosszú távon is kell gondolkodni.

Párom ennyit keres, én kevesebbet, de a 2. gyereket még át kell gondolnunk, hogy fel tudjuk-e igényeink szerint nevelni. (ami nem merül ki az étkeztetésében, ruházásában)

2012. jan. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Aki a gyerekvállalás előtt így áll hozzá a dolgokhoz, annak szerintem nem kéne a gyerekgyártást favorizálni.

Burkoltan örök életére eltartott akar lenni. Bár nem tudom, hogy a 3. gyerek 8. életéve után mit csinál, eddig lehet otthon főállású anyukaként, havi 25eFt-ért.


A mennyivel kap több pénzt már megválaszolták. Szerintem nem elhanyagolható a különbség.


A többi:

Nem, nem értek egyet vele. Az első és a harmadik babám között 4 év lesz, szóval szerintem ez a "jaj, mindjárt 28 leszek és kifutok az időből" csak egy indok. Nem vagyok a 40+ utáni szülővé válás híve, de 32 évesen ráér az első csemetére. Addig is lenne bő 4 éve...

A munkahelyi stresszről pedig csak annyit, hogy valaki stresszmentes munkahelyen van, mégsem sikerül teherbe esnie, valaki pedig ultrastresszes munkahelyen is egymás után szüli a csemetéket. Befolyásoló tényező lehet, de nem feltétlenül kell annak lennie.


Bár nem akarok a pénztárcátokban kotorászni, de én havi 180-ra nem mertem volna bevállalni 3 gyereket...

2012. jan. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk apa kb. dupláját keresi, mint te, de eszembe se jutna nem dolgozni, mert az én pénzem is bőven kell (annyit keresek, mint te)

Legalább van megtakarításunk, nem kell filléreskedni, stb. stb.

Ha lesz 3 kamasz gyereketek, akiknek már különböző igényeik is vannak, semmire nem lesz elég a te fizetésed - csak abba gondolj bele, hogy a három gyerek egyszerre történő iskolakezdéséhez kevés a fizetésed cafeteriástól.


Küldd el anyut dolgozni, különben lesz 4 olyan családtagod, akit el kell tartanod, és ha most belemégy, akkor soha nem fogod tudni elzavarni dolgozni. És ha elveszítenéd esetleg a munkádat? Akkor öten halnátok éhen?


Szerintem ezt te is így gondolod, különben nem kérdeznéd, igaz?:)

2012. jan. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Még nem vállaltuk be.
2012. jan. 23. 13:13
 17/23 anonim ***** válasza:
Én a saját példám írom le! Van saját házunk, kocsink, én pl nem dolgozom jelenleg, mert állapotos vagyok az első gyermekünkkel, párom jól keres, havi 4-500 ezret, mégis kevésnek találjuk, mindene meglesz a kicsinek, de amilyen világban élünk kell, hogy legyen az embernek megtakarítása, és szeretnénk, ha a gyermekünk, gyermekeink is felnőnek, legyen miből elindulniuk! Az a 160 ezer, a mai világban nem sok!
2012. jan. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Én ismerek ilyen családot ahol kb ez a helyzet. Nem túl vidám a sorsuk. A legnagyobb gyerek már kirepült, a középső végig bukdácsolta a sulit (gondolom a körülmények is tettek egy lapáttal arra, hogy nem megfelelően teljesített), a legkisebb meg még ott van, nagy gondok vannak a tanulásával,neki még legalább 5 év mire kirepül. Ott tartanak, hogy a számlákkal gondjaik vannak, azzal gondjuk, van, hogy mit egyenek. :(

Az anyuka nem is nagyon tud elmenni dolgozni. Életében nem dolgozott, szóba se állnak vele. De az az igazság, hogy nem is nagyon tesz lépéseket annak érdekében, hogy munkát vállaljon, vagy bármilyen módon ő is be tudjon tenni valamit a családi kasszába.

Kő keményen ez befolyásolta a gyerekek életét. Sokkal többre vihetnék, biztos vagyok benne.

Mai világba egyszerűen kell 2 fizetés.

2012. jan. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

mindketten azt írtuk, hogy a "mai világba". :)

Közhely, de tényleg így van

2012. jan. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
A 160ezer az nem olyan sok egyedüli keresetnek 5 főre. Ok, kapjátok a 25ezret, meg a családi pótlékokat, de még így sem elég. Igenis menjen el dolgozni. Bár úgy tűnik, hogy nem füllik a foga a munkához, kost se dolgozik, nem is akar, főállásu anya tervek stb, én ilyen feltételekkel tuti nem vágnák bele a "gyerekgyártásba."
2012. jan. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!