Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyivel kap több pénzt...

EagleHUN kérdése:

Mennyivel kap több pénzt (gyed, gyes. ) és mire jogosult aki 1 év munkaviszonyból (minimálbérrel) megy el szülni, mint aki nem dolgozik és úgy megy el?

Figyelt kérdés

Egyetértenétek-e azzal hogy az évek óta nem dolgozó párotok, mindenáron gyereket akar mert közeledik a 28-hoz, és fél hogy nem lesz ideje 3 gyereket megszülni?

Illetve egyetértenétek-e azzal hogy nem akar elmenni dolgozni mert szerinte a munkahelyi stressz úgyis megakadályozná hogy teherbe essen, így fölösleges elmennie dolgozni?


2012. jan. 23. 11:48
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
28 évesen mit csinált eddig hogy még nem dolgozott?Mi a szakmája?milyen munkát nem bírt?Fizikait?Esetleg lehet valami szellemi jellegű munkával kéne próbálkoznia, valamivel muszáj, még ha 3-400 ezret keresnél,saját lakással legalább már amit még ha törlesztgettek is, de már meg van, akkor elképzelhetőbb lenne, de ilyen hozzáállással sajnos még sok gondja lesz a párodnak:(
2012. jan. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Szerintem állj a sarkadra és mond meg neki, vagy dolgozik rendesen egy ideig és ok, vagy nem lesz baba! Tudom, tök durva, de olyan, mintha kihasználna teljesen!
2012. jan. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Szia! Én is mindjárt 28 leszek, és bejelentett munkám nem volt, második sulim fejezem épp be, mellette alkalmi munkákat és nem bejelentetteket csinálok, hogy a sulim fizessem. A helyzetetek hasonló, mint nálunk, mi is három babát szeretnénk, de sosem fognám a stresszre, hogy nem akarok dolgozni menni. Szerintem egyszerűen csak lusta a párod és kényelmesebb neki otthon ülni. Állj a sarkadra, ha nem akarod, hogy kihasználjanak. Nem mondom, hogy régen a mezőn szültek a nők, mert azóta sok idő eltelt, de a mai napig vannak (sokszázezren), akik a munkahelyükön vannak 5-6-7-8-dik hónapig, ha nem is a szülés napjáig. Nem kell rögtön belehalni egy kis munkába! És ne hidd el, hogy ez akadálya lenne a megtermékenyülésnek! Ez olcsó kifogás! Legalább, ha megpróbálta volna és évek óta nem sikerülne, akkor talán lenne alapja... de így... te sem hiszed ezt el, ugye? A helyedben kérnék tőle egy évet (ezt minden kapcsolat és baba utáni vágy ki kell hogy bírja) és megegyeznék vele, hogy ha egy évet dolgozik, jogosult lesz támogatásokra, akkor majd azonnal nekiláttok. Szép a fizud, de nem ahhoz az élethez, amit a párod tőled elvár, hogy fenntarts.
2012. jan. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!