Önző anya vagyok?

Figyelt kérdés
Van egy 7,5 hónapos fiúnk. Mivel elég sok feleslegem van, fogyózok, + fitnessbe szeretnék járni, (a mozgás, és a szabad pár óra miatt) ez sajnos nem egy olcsó dolog, 7000 Ft havonta. De elég sok kiadásunk van. Babaúszás, számlák, autó, nyaralást fizetünk be, és egy hitel, ami havi 20000Ft. Férjem azt mondta, hogy ha szeretnék, akkor menjek nyugodtan, de nekem még is bűntudatom van, talán önző vagyok? Kijövünk a pénzünkből havonta, de azért gazdagok nem vagyunk... Nem önzőség, hogy én még is elmegyek fitnessbe?
2012. jan. 25. 13:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha kijöttök a pénzetekből, akkor miért ne? Nem vagy önző!!! Neked is jár egy kis idő amit CSAK magadra fordíthatsz. :)
2012. jan. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Csak ebből a pénzből a gyereknek olyan sok mindent tudnék venni... (Persze így is meg van mindene)
2012. jan. 25. 13:59
 3/11 anonim ***** válasza:

Ezt most komolyan kérdezted????

Nem, nem vagy önző! Hisz Te írod,hogy tulajdonképp mindenre ami kell, megvan a pénzetek. Akkor miért gondolsz ilyen butaságokat? Egy anyának nem jár semmi vagy mi? Nyaralásra költötök, akkor az is önzőség lenne? Neked ez ahhoz kell,hogy jobban érezd magad, ezt a férjed és a babád is meg fogja érezni,hisz kiegyensúlyozottabb leszel:)

Mi is úgy vagyunk, hogy nem vagyunk gazdagok,de ami re kell,arra megvan. Ikreink vannak, nem sok szabadidőm van és a gyerekeket sem tudom hétköznap kire hagyni. De bizony jól esik néha elmenni vásárolgatni, jót tesz a lekemnek.

Hajrá a kilók leadásában!!!( én is fogyózok)

2012. jan. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Á, nem vagyok egyedül. Nekem is az jár a fejemben, hogy a havi bérlet 10.000 Ft, abból mi mindent vehetek a kicsinek? Nem egyszerű, le kéne győzni magunkban ezt az érzést. Hiszen ezt a pénzt nem a gyerektől veszi el az ember, csak nehéz ezt elfogadni. :)
2012. jan. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

De mit vennétek a gyereknek?

ha ennyi mindenre kötltötk akkor van hiánya a gyereknek?

nincs elég ruhája? vagy játék hiánya van?

de komolyan mi az amit vennél a pénzböl ha nem erre költöd? még egy felesleges játékot? gondolom nem szenved hiányt játékban. gondolom elég ruhája van, gondolom eteted is valamivel, és gondolom pelenkát is adsz rá. akkor meg miért kellene még egy felesleges plussz dolgot egy plussz kisruhát? vagy egy plussz játékot venni neki?

2012. jan. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Mindenki arra költ, amire akar. Hiába kérdezed idegenektől, hogy mire költsél.......................Neked kell eldöntened, belefér-e.

Bár az az érzésem, csak visszaigazolásra vágysz, hogy nem, nem vagy önző, ennyi jár, stb.

Mindenkiek mástól van bűntudata, van aki elmegy fitnesszezni de nyaralni nem, mert az már nem fér bele. Van aki meg inkább nem viszi a gyereket babaúszni, mert az luxus az ő pénzüknek.


Ha a ti pénztárcátokból minden kifér, úszás, nyaralás, fitnesz, akkor mi a kérdés? Menj, nehogy már idegenek mondják meg mire költsetek......ezért túrkál Magyarországon mindenki a másik pénztárcájában, mert vannak, akik egyenesen igénylik. Ne más mondja meg, mennyit bírtok el anyagilag, és Te mire költsél az alapvető dolgokon felül!

2012. jan. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Akkor ennyi erővel szinte mindenkit önző anyukának lehetne titulálni. Van, akinek az a havi fodrász vagy kozmetikus a feltöltődés, kikapcsolódás. Vagy a barátnőkkel egy kávé és süti. Nekem a könyvek, más horgol, varr vagy éppen gyöngyöt fűz.

Le kellene már szokni erről az "anyamártírságról". Azért mert szültél egy gyereket még nem szűntél meg nőnek, embernek lenni, akinek vannak igényei, vágyai! Nem a gyerek gyógyszere vagy tápszere helyett költöd fitnesszre a pénzt...

Úgyhogy, nem, nem önzőség. Sok sikert a fogyókúrához!:)

2012. jan. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
6. vagyok, és a 7. véleményét teljességgel osztom, igaza van :)
2012. jan. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem sokkal rosszabb, ha egy magával elégedetlen anyuka nevelgeti a gyermekét, akinek semmi de semmi kikacsolódás sem jut.

Ha megvan rá a pénz, akkor ebből te is nyersz és a babád is. Egy fitt és friss, boldog anyukája lesz. Ha ez önzőség, én megeszem a kalapom. :)

2012. jan. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi! Igen, igazatok van, valahol tényleg csak a visszaigazolásra vártam. Ez pedig azért van, mert nagyon rossz gyerek korom volt, és én azt láttam a szüleimtől, hogy a saját önös érdekeiket helyezték mindig előtérbe... Még véletlenül sem szeretnék ilyen lenni. Nem vagyok mártír, nekem is vannak hibáim. ;) A gyereknek pedig tényleg meg van mindene, kaja, ruha, játék, pelus.
2012. jan. 25. 16:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!