Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nevelhetem egyedül a babámat?...

Nevelhetem egyedül a babámat? Miket kell ehhez elintézni? (hogy nevelhessem) 22 / F

Figyelt kérdés
Volt egy 2 hónapos kapcsolatom, és most szolt a volt barátnőm, hogy terhes (7,5 hónapos), azt mondta, neki nem kell a gyerek(majd intézetbe akarja adni), én viszont nagyon örülök neki és fel szeretném nevelni. De az a baj, hogy én nem vagyok benne biztos, hogy tőlem van, ha nem tőlem van én akkor is szereném felnevelni. Ilyen esetben be kell valahol jelenteni, hogy egyedül fogom nevelni? Ugye nem vehetik el tőlem? Ilyenkor tartanak valamilyen vizsgálatot? pl hogy milyenek a körülmények?
2009. máj. 29. 10:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
nevelhete te,de jog az anyát védi és bármikor elviheti!egy ismerösöm igy járt
2009. máj. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

Szia!

Az "anya" beleegyezne, hogy te neveld fel? Mert egy gyerekkori barátom így járt, a csaj azt mondta,hogy be akarja adni intézetbe, mert tudni sem akar a gyerekről, és nem akarja, hogy közelében legyen (az apánál). A srác nem tudta mikor szült a lány és így nem tudta ő nevelni...

2009. máj. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Beleegyezne!
2009. máj. 29. 11:29
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha te vagy a biológiai apa (de szörnyen hangzik ez a szó, bocs) akkor biztosan felnevelheted. Jogi részletekkel sajnos nem tudok szolgálni, de szerintem érdemes végigvinni az eljárást hogy bírósági végzésed legyen arról, hogy nálad helyezik el (pont azért, hogy később anyuci ne vihesse csak úgy el tőled, ha netán meggondolná magát). Viszont ha nem te vagy a biológiai apa akkor nem hiszem, hogy ilyen egyszerű lenne a dolog. Szerintem akkor rendes örökbefogadási eljárást kell indítani, mert mégiscsak két idegen ember gyermekét akarod felnevelni. Küldök egy linket ahol jogászok tudnak segíteni: www.jogiforum.hu ill. egy másikat: orokbefogadas.lap.hu/
2009. máj. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az szuper, ha beleegyezik. Kérdezd meg tőle, hogy a tiéd-e, ha igen, akkor nincsen akadálya, ha nem a tiéd, de szeretnéd felnevelni, akkor meg a nyílt örökbefogadás lenne a nyerő, ott az anya dönti el, kit választ nevelőszülőnek, de egy sor dolognak kell megfelelni. És lehet, hogy nősnek kellene lenned.
2009. máj. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%
3. válaszoló vagyok, lemaradt hogy sajnos úgy tudom egyedülálló férfi nem fogadhat örökbe (idegen gyermeket, épp itt a fórumon olvastam vmelyik nap). Szóval azt mindenképpen meg kell majd tudnod, hogy te vagy-e az apa. A körülményeket egyébként megnézik, lakáskörülmények, havi jövedelem (hogy van-e miből ellátni az alapvető szükségleteit a babának), stb. Nagyon szorítok Neked!
2009. máj. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%
Tegyél apasági nyilatokzatot, a te neveden lesz a baba, az anya lemond róla akkor tudod nevelni:) De milyen nő az ilyen??
2009. máj. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha apasági nyilatkozatot teszel és az anya is téged jelöl meg apaként, akkor nem lesz apasági vizsgálat. Ezután viszont célszerű lenne lemondatni az anyát a babóról, hogy ténylegesen te neveld fel, mert ha csak nálad helyezik el, akkor bármikor meggondolhatja magát és még gyerektartást is fizetnie kéne neked, azt meg nyilván nem akar.

Egyébként attól függetlenül, hogy ő nem akarja most vállalni a gyereknevelést, sztem hosszútávon, ha látja a babát cseperedni melletted, biztos, hogy fogja látogatni és majd részt fog venni az életében. a babának is az a legjobb ha ismeri az anyját!

2009. máj. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, és a bíztatást:)

Ő azt állítja, hogy én vagyok az apja...

Azt mondta, hogy ő nem fogja tartani a kapcsolatot (meg elég messze is lakik), és mindenképpen le fog mondani a babáról.

Apasági nyilatkozatot mindenképpen teszek, hát remélem minden jól alakul...

2009. máj. 29. 15:34
 10/11 anonim ***** válasza:

Gyámhatóság, vagy családsegítő tud neked a kérdésben segíteni. Ha apasági nyilatkozatot teszel és az anya a gyámhatóságon törvényesen lemond a gyermekről a javadra, akkor nevelheted. De szerintem akkor is megnézik, hogy van-e jövedelmed és megfelelőek-e a körülmények a babának.

Sok sikert!

2009. máj. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!