Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez nagyon rossz gyerekülés?...

Ez nagyon rossz gyerekülés? Van valakinek ilyen vagy márkában más típusú ülése?

Figyelt kérdés

[link]


Szerintetek?


2012. jan. 27. 11:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szia! Nekünk ilyen van és nagyon megvagyok elégedve vele. Bár nem márkás, de ugyan azt a célt szolgálja.

[link]

2012. jan. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Őszintén nem tudom, hogy ez milyen, de én eddig csak olyan autósülést vettem aminek jók a teszt eredményei. Erről (biztos én vagyok a béna) nem találtam semmilyen teszt eredményt így én biztos, hogy nem venném meg. Pláne úgy, hogy hasonló árban sok akár tesztgyőztes ülést is lehet kapni.
2012. jan. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

En regebben neztem ennek a markanak a teszt eredmenyeit es nem igazan voltak annyira jok, amilyet ennyi penzert var az ember.

Ha egy 10 ezer forintos ulesrol lenne szo, akkor azt mondom, hogy OK, de ezek az ulesek nem annyira kevesbe kerulnek.

Ilyen arban, vagy picivel tobbert mar olyat is lehet venni, aminek igen jo tesztjei vannak, szoval nem ezt valasztanam, nem ezt valasztottam.

Engem a cybex es a romer ulesek gyoztek meg, azokat vettuk, azokat is fogjuk, ha meg kelleni fog.

Mondjuk a cybexnek pont erre a sulykategoriara nincs ulese, de a cybex pallas lefedi ezt. En nem szeretem a nagy sulykategoriat magaba foglalo ulest, viszont a pallasnak van egy ovvezeto parnaja (vagy nem tudom, hogy minek hivjak), megneztuk, kiprobaltuk eloben es az valoban meggyozott arrol, hogy alakithato es valoban biztonsagban lehet benne egy 10 kilos gyerek es egy nagyobb is. Azt az ovvezetot asszem 15 kiloig kell hasznalni.

Nezd meg esetleg azt is, kb 5 ezer forinttal dragabb, mint ez.

2012. jan. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ennek az ülésnek nagyon jó volt a tesztje, mert tesóméknak is ilyen van és pont ezért vették meg. A brendonban vették ők is.

Nekünk olyan van amit az első belinkelt és az is nagyon jó.

2012. jan. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Akkor megmutatnád neked a teszteredményt légyszi? Mert én az ADAC-n néztem végig 2007-ig és nem találtam. Nania-t találtam és az rossz egy másik helyen meg azt találtam, hogy ezt ők gyártják, de erre vonatkozót nem találtam (így azért a Nania-Ferrari kapcsolat sem meggyőző)

Szerintem is nagyon jó az amit a hosszú választ író írt. Szóval pár ezerért drágábban már tényleg tesztgyőztest kapsz. Ha csak 15-20e lenne max akkor azt mondom oké, mert a legtöbbször nem a biztonságon buknak el, hanem a könnyen kezelhetőség. Beköthetőség, kényelem stb...amit szerintem egy 30e feletti vagy körüli ülésnek már tudnia kell...nem beszélve arról, hogy nagyon sok ülés az oldal irányú ütközésen vérzik el.

2012. jan. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

Szia!

Nekünk ilyen gyerekülésünk van és tökéletesen meg vagyok vele elégedve. Én csak ajánlani tudom. Sok nagy okos anyuka aki még nem is látta az ülést élőben,jártatja a száját anélkül, hogy tudná miről beszél.

Tesztek....

2012. jan. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Mert a tesztek szerinted feleslegesek ugye? Mert azok nem arra valóak szerinted sem, hogy ne akkor kelljen megtudnod, hogy az ülésed mennyire biztonságos, amikor belétekcsattan egy autó???

nem feleslegesen találták ki az autósülés (és egyéb) teszteket. Pont azért, mert sok ülés a hétköznapi használatra tökéletes, de ha baj van akkor semmit nem ér és ezt ránézés és tapogatás útján nem lehet megítélni. Adja isten, hogy soha-de-soha ne kelljen senkinek élesben tesztelnie az ülését...de ha mégis sor kerül rá akkor én örülnék, ha a gyerekem a maximális védelmet élvezné...

2012. jan. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Persze ettől még ez az ülés lehet megbízható, mindössze arra céloztam, hogy a tesztek nem feleslegesek, nem úri huncutság, hanem egy nagyon fontos dolog. Így én ha gyerekülést vennék akkor csak olyat ami minimum megfelelő minősítéssel ment át az ADAC teszten és a pontlevonásokat mondjuk a bekötés nehézsége, illetve azért kapta, mert a huzatot nehéz tisztítani vagy mert körülményes az öv méretének az állítása. Olyat aminek az ütközéskor tanúsított biztonsága nem jó vagy annál jobb nem vennék meg. De ez az én véleményem, mert arra nem biztos, hogy áldozok plusz pénzt, hogy nekem kényelmes legyen az ülést kezelni, de azért, hogy a gyerekem maximális biztonságba tudjam azért igen.
2012. jan. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

76%-os.

Te aztan tenyleg nagyon okos vagy.

Ezeket a teszteket nem veletlenul talaltak ki. Lehet egy autosules nagyon szep, mutatos, stb, attol meg kiderulhet, hogy attol is eltorik a biztonsagi ov csatja, ha erosebben odakoppan valamihez...

Ha te ranezesbol meg tudod allapitani, hogy egy atuosules jo-e, vagy sem, akkor nagyon profi vagy, szerintem ilyen munkat, sokat fizetnenek neked erte, ha jol csinalod.

Egy autosulesrol akkor derul ki, hogy biztonsagos-e, ha balesetben reszt vesz. Addig nem tudhatod. Ha neked mar volt sulyos, totalkaros baleseted autoval ugy, hogy a gyermeked benne ult ebben az ulesben es nem igazan lett baja (remelem nem volt es ne is legyen soha!!!), akkor mar biztos lehetsz benne, hogy igen, ez az ules jo es megbizhato. Akkor mar jarhat a szad.

Illetve akkor is, ha masok mar leteszteltek az ulest egy ilyen szituacioban helyette (mondjuk az adac, amit pont semmibe sem nezel). Akkor mar van tapasztalat, valamibol ki tudsz indulni.

Egy ules, amit sohasem tesztelt le senki, az lutri. Vagy jo, vagy nem. En nem szeretnem, ha a gyermekem lenne a tesztalany.

Egy olyan ules, ami a jotol gyengebb minositest kapott szinten nem tokeletes.

Es igen, ha mar van lehetosegem arra, hogy 40-50 ezer forintot kiadjak egy ulesert (ami nekem nem keves penz), akkor mindenkepp olyat veszek, amit letesztelt mar valaki es azt allapitottak meg, hogy jo, vag nagyon jo.

En nem szeretnem, ha valaha is lenne gyerekkel nagyobb balesetunk (sot, kicsi se legyen), de mivel evente tobbszor autozzuk at Europat, igy eselyunk van ra.

SZoval igen, vallalom, hogy te nagy okosnak titulalsz, nyugodtan, de egyik gyermekem sem lesz tesztalany.

Es igen, vallom, hogy ranezesbol, laikus szemmel, tapogatasbol NEM TUDOD megallapitani, hogy egy ules mennyire biztonsagos egy nagyobb balesetben.

2012. jan. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Hogy ezt neked mennyivel jobban sikerült megfogalmaznod, mint nekem! :)
2012. jan. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!