Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Olyan anyukák válaszát várom...

Olyan anyukák válaszát várom aki ebben konkrétan már benne van? Gyes szabi munka kérdés lent

Figyelt kérdés
Sziasztok!Akinek a gyermeke most 1-2 hónapon belül töltötte be a 2 évet és visszamegy dolgozni 6 órában és kéri a gyest is,az gondolom most még szabin van.Kérdésem az lenne hogy szabik alatt kapod a gyest? Mert hát azt még 8 órára kapod nem? Már olvastam régebben hasonló kérdést de válasz nem érkezett rá.
2011. febr. 3. 08:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha szabi után tesznek át 6 órásba, akkor nem jár a gyes, viszont 8 órás fizut kapsza szabiért. Ha a szabik előt ttesznek át, akkr jár mellette a gyes, de csak 6 órás fizetést kapsz a szabadságokért.

Elvileg csak a szabik kivétele után tehet át 6 órásba, igy addig nem igényelhetsz gyest.

2011. febr. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A részmunkaidő kikötése a fizetés nélküli szabadság megszűnését követő naptól, vagy ha a közalkalmazott számára ki kell adni rendes szabadságát *Mt. 134. § (3) bek. b) pontja+, a szabadság leteltét követő naptól hatályos. Ez utóbbi esetben – a felek eltérő megállapodása hiányában – a rendes szabadság kiadását a fizetés nélküli szabadság lejártát követő első munkanapon kell megkezdeni. Ha a felek a rendes szabadság kiadásának kezdő időpontjától el kívánnak térni, azt csak a fizetés nélküli szabadság lejártát követő 30 napon belül tehetik meg, mivel a rendes szabadság kiadását e határidőn belül mindenképpen meg kell kezdeni. Mindez azt jelenti, hogy a közalkalmazottnak lehetősége van arra, hogy akár a fizetés nélküli szabadság megszűnését követő naptól számított 30 napon belül előbb teljes munkaidőben térjen vissza dolgozni, és csak a ki nem adott szabadság kiadását követően „váltson" részmunkaidőre
2011. febr. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Amit írtál kedves utolsó azt értem csak az nem tudtam hogy jár e a gyes a 8 órás szabik kivétele alatt,de erre megkaptam a választ a kedves elsőtől.

Tehát csak a szabik lejártától vagyis az első 6 órás munkanapomtól jár a gyes? És szerződést is csak aznaptól kezdődően lehet módosítani 6 órásra? Jól értem ugye?

Akkor még ne is menjek a MÁK-hoz gyest igényelni? van kb 50napom de ezt még pontosítani kell.

2011. febr. 3. 11:11
 4/12 anonim ***** válasza:

Én is körbejártam a témát,sok mindenkit kérdeztem meg erről és gyűjtöttem válaszokat :-)


„Igen, a szabadságokat is a felemelt bérrel kell kapnod, de nem 6, hanem 8 órára. Mert az még a 8 órás időszak alatt halmozódott fel.“


„A szabadságot az érvényes munkaszerződésének megfelelő mértékben fizetik ki. Ha részmunkaidőre módosítják, akkor a részmunkaidő mértékének megfelelően fizetik. Ha csak a szabadság kivételét követően módosítják a szerződést, akkor 8 órában fizetik, annak időtartamára Gyesre nem jogosul"

2011. febr. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:szóval én úgy értelmezem,hogy előbb kiadják a szabit 8 órás bérrel számolva,majd szerződésmódosítás és GYES igénylés.

Vagy ha a GYES-t előbb igényled akkor csak a részmunkaidőre járó bérrel számolják ki a szabit is.

2011. febr. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Oké:)Köszönöm szépen!

Még egy elméleti kérdés,mert ezt talán így gyakorlatban nem is igazán lehet:

Ha szabik megkezdésekor már módosítják 6 órára,akkor 6 órára kapom a szabi bért is.DEEEEEEEE! pl 3x8 órás nap az 24óra,akkor az 4x6 órás napnak felel meg,akkor 3 nap helyett 4-et számolnak szabira?Tehát 3x8 órás bért kapok hanem 4x6 órásat?Mert így az 50 nap szabi akkor elvileg 66nap lesz? Ilyen nincs mi?

2011. febr. 3. 12:13
 7/12 A kérdező kommentje:

Úgy értem hogy 50napi béremet(szabadság) 66napra kapnám?

Mert csak úgy hogy 50x8 óra helyett 50x6-ot vegyek ki 6 órás bér fejében az nem oké,hülye lennék:)

2011. febr. 3. 12:17
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem akarok butaságot írni,de szerintem ha a szabi kivételének elejétől már részmunkaidős- szerződésmódosítás történt,akkor a régi szabik napja az marad és attól függően fizetik,hogy heti ! viszonylatban hány órát dolgozol,mindegy ,hogy 4x6,vagy 3x8 ,mert mindkettő óraszáma ugyanannyi hetente (24 óra ,ezt osztod 5-el és kijön,hogy napi hány órában dolgozol),például mi 12 órázunk,tehát ,ha 4 órába megyek vissza az heti 5x 4 óra=heti 20 óra,azaz hetente kb 2x kell mennem,de ezt úgyis hónap végén összesítik,hogy az óraszám pont kijöjjön annak megfelelően készítik a beosztást.


Ha szerződésmódosítás a szabik kivételének elejétől fentáll,akkor kérheted a GYES-t,viszont akkor az új óraszámmal számolják a szabira a béredet.

2011. febr. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ha a bér aránylik akkor a napok miért nem,ha a napokat órákra leosztom? Oké,hogy úgy fizetik,de akkor miért nem lesz több a napok száma? Lényegében tovább kéne szabin lenni. Nem így lenne logikus? Ez egy fordított arányosság, szerintem így lenne !sportszerű!
2011. febr. 3. 13:21
 10/12 A kérdező kommentje:

Ja még annyit,hogy heti szinten ugyanúgy 5 napot fogok dolgozni csak nem 5x8-at,hanem 5x6-ot.

50 nap = 50x8 óra = 400 óra szabi

50 nap = 50x6 óra = 300 óra szabi????

Tehát 400 óra helyett csak 300 óra szabin legyek? Dehát jár a 400!!! Akkor nem úgy kellene,hogy még folytatódjon a 6 órás szabi amíg el nem érem a 400 órát?


Matematika elvén gondolkodom,reálisan,de lehet,hogy ennek köze nincs a valósághoz:)

2011. febr. 3. 13:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!