Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért öltöztetik a lányos...

Miért öltöztetik a lányos szülök talpig rózsaszínbe a kislányokat? Miért döbbenek meg az emberek, ha valaki nem teszi ugyan ezt?

Figyelt kérdés
Pár hetem van már csak hátra a kislányom születéséig és a legtöbb ismerősöm, barátom megdöbben azon, hogy én nem szeretném rózsaszínbe öltöztetni majd a kislányomat. Ráadásul megdöbbentek azon, hogy sok más szín mellett még kék ruhadarabokat is vettem neki.
2012. jan. 31. 18:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%

De jó :)

Ezek szerint nem csak én utálom a rózsaszínt :)

Bár nekem fiam van, de ha lányom született volna, nem hiszem, hogy túl sok rózsaszín ruhácskája lett volna... :)

2012. jan. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%

Mert az a legszebb kislányos szín.

Mindenen megdöbbennek az emberek, ami eltér az átlagtól.

2012. jan. 31. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%

Bocs, de szerintem ez nem különleges dolog, hogy rózsaszín a lányok "alapszíne". Évek-évtizedek óta ez terjedt el, és a legtöbb babaruhagyártó is nyomatja a rózsaszínt, én pl. alig találtam más színű babaruhákat.

Igen, meglepődnek az emberek, ha egy kislány kékben van, mert nem ez az általános. Ugyanúgy ahogy meglepődnének azon is, ha egy kisfiú rózsaszínben lenne.

Mert vannak szokások, hagyományok amik elterjedtek, és ha ki akarsz belőlük törni, akkor te vagy a különc. De hát ez ne zavarjon, ha te másképp akarsz élni, tenni.

Lányomnak vannak barna-fekete-zöld stb. ruhái is, és még senki nem kötekedett velem, hogy ejnye ilyet ne adjak rá. :)

S van rózsaszín cucca is. Én nem venném fel, de egy kisbaba jól mutat benne, nem a világvége ez.

2012. jan. 31. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
31%
Én alapjáraton is nagyon szeretem a rózsaszínt. Nálunk mindene rózsaszín. Az egész szobája, babakocsi, játszószőnyeg, járóka, pihiszék, bölcsőhinta, etetőszék, járóka, fürdetőszekrény, ruha..... Legalábbis mindben a legnagyobb rész az rózsaszín ami az övé. Velem sosem fordult még elő, hogy valaki megkérdezte volna, hogy kisfiú-e:D Viszont egyszer jártam már úgy, hogy egy kék kockás rugiban lévő kislányről megkérdeztem, hogy ,,hogy hívják a kisfiút?". Annyira szégyeltem magamat miután megtudtam, hogy Lili-nek:S Még annyira egyformák ilyenkor, hogy nem nagyon látni. Én azonban inkább a saját magunk szórakoztatására választom a rózsaszínt. Ha valaki nem kedveli azt is elfogadom. Viszont azt nem amikor rosszindulatúan jegyzik, meg hogy ,,még ez is rózsaszín?". Mintha nem az lenne az álltalános, hogy a rózsaszín színből egy kislány nemű babára assziciálunk. Ráadásúl aki engem ismer az meglepődne ha nem lenne mindene ilyen. Izlés kérdése...
2012. jan. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%

Nekem is ez volt/ez a gondom, amit az egyik válaszadó írt. Egyszerűen bemegyek egy bababoltba vagy használt ruhás bababoltba és nem találok más színű lányka ruhát (teljesen mindegy, hogy nadrág, body,etc), csak rózsaszínt..

6 hónapos a lányom, de az elmúlt (terhességgel összetéve) 15 hónapban csak bababörzén vásároltam.

Ott is, ha megkérdezték, hogy fiú v lány és mondom a "helyes megfejtést", akkor egyből elém raknak tömérdek rózsaszínt.. ilyenkor megkérdem van -e más színű, de esetek 99%-ban nincs. Úgyhogy arrébb is állok és nem értik sokan (eladók), hogy miért.

Nyilván van egy pár "csajos cucca", de nem minden HelloKitty tüncimünci .. meg is őrülnék.

Én alapból az unisex színekből vásárolok neki, mert tervezünk 2. babát. Ha fiú lesz, akkor nyilván a ruhákat már meg is spóroltam magunknak.

2012. jan. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Bárcsak adhatnék rózsaszín ruhát a kislányomra! 2,5 éves, de csak Thomas-os ruhákat hajlandó felvenni :)

Szóval én nem döbbenek meg semmin :)

2012. jan. 31. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

2 lányom van, de még nem történt velem olyan, hogy csak rózsaszín ruhát tudtam venni, ha másmilyen színűt akartam. persze döntő többségben rózsaszínek a lányos ruhák, de én rengeteg, piros, sárga barna, türkiz és egyéb színekben is találok lányos ruhákat. Nem kell messzire menni elég, ha körülnéz az ember a tescoban. Persze azok is lányosak, mert mondjuk kis virág vagy masnis babmi van rajtuk, de nem habos-babos rózsaszín.

Semmi baj azzal, ha valaki kékbe fiús ruhákba öltözteti a lányát, bár az enyém nem nagyon szeret fiús holmikat felvenni.


Egyébként a sógornőmék is így kezdték :) elején alig volt a kislányuk "lányos" színű ruhákba, de most 5 évesen ráadásul úgy, hogy 2 lányuk is van már alig találni kék ruhácskát a szekrényben. :)


Sok boldogságot nektek :)!

2012. febr. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. febr. 1. 10:08
 9/11 anonim ***** válasza:
A baratnomnek nemreg szuletett a kislanya es o nem szereti a rozsaszint meg a lilat. Igy ahanyszor babaruhat voltunk vasarolni mindig olyat nezet amibe ezek a szinek nincsenek jelen. Kulfoldon elek es kuldtem neki egy hatalmas babaruha csomagot ajandekba par hete es mind ugy vallogattam oket ossze, hogy nehogy veletlenul rozsaszin legyen benne. :) Szoval kis kek nyari ruhak, zold kiskabat stb. Van aki nem szereti. En szeretem a rozsaszint de nekem fiam van. :))
2012. febr. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

az én lányomnak is van mindenféle színű rucija, van, hogy talpig kékben van, vagy fehérben, vagy rózsaszínben. Én személy szerint nagyon szeretem a rózsaszínt.

A lányomnak meg megadom az esélyt, majd, hogy ő válassza ki kedvenc színecskéjét. Mert lehet, nekem nem tetszik, de lehet, hogy neki meg igen.

2012. febr. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!