Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen a jó anya?

Szerintetek milyen a jó anya?

Figyelt kérdés

Folyton úgy érzem, hogy nem jó anya vagyok, hogy kevés vagyok a gyerekemnek...

Ti hogy gondoljátok, milyen egy jó anya? Milyen tulajdonságai vannak? Hogyan viszonyul a gyerekéhez? Hogyan fogalmaznátok meg az anyai szeretetet?


2012. febr. 1. 07:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Jó anya akkor leszel ha a gyermeked majd felnöttként ezt gondolja rólad.

Lehet hogy ütöd, éhezteted, nem foglalkozol vele de te leszel neki a legjobb anya.

2012. febr. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sokszor én is ezt érzem.Van egy 19 hónapos lányom és egész álló nap igényelné,hogy vele foglalkozzak...de mivel más dolgokat is el kell végeznem,így sokszor csak nyüszög,sír.Nem tud egyedül elleni:(

Ilyenkor a szívem hasad meg:(((

Sajnálom,hogy nem a kérdésre válaszoltam...de nem tudom mi a jó válasz.

2012. febr. 1. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

- szereti a gyerekét,

- a gyerekért (nem is kell, hogy mindig), de képes saját érdekeit hátrébb rakni

- foglalkozik velük (időt szán rájuk)


Ezek ha megvannak, akkor már jó esély van arra, hogy valaki jó anya legyen. Hibákat persze el lehet követni, de ettől még nem lesz valaki "rossz anya". Gyakori "hiba" (bár ez is relatív, hogy mi számít hiába): ha valaki túlzottan irányít (durván mondva "zsarnok"), vagy ha valaki túl megengedő. persze tudom, hogy ők is jót akarnak, csak látom, hogy nem jót tesznek vele. Lényegében mindenféle túlzó dolog nem vezet jóra.

2012. febr. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
En is kuzdok neha hasonlo gondolatokkal. "Jo" latni, hogy nem vagyok egyedul. En sokszor erzem azt, hogy a kisfiam jobbat erdemelne mint en. Jelenleg 2 eves es ejjel 4-szer ebredt valami miatt. Negyedszer mar nagyon mergesen mentem be hozza es csak annyit mondtam, hogy: "most aztan azonnal tesseke aludni". Jo hatarozott es erelyes hangon. Szegenykem letette a kis fejet es egybol elaludt. Aztan jott a lelkiisemeret furdalas, hogy hogyan lehettem ennyire szivtelen. Rengetegszer mondok csodot ilyen teren es emiatt nem is merek megegy gyereket vallalni mert a turelmem es a turokepessegem a beka feneke alatt van sajnos. :(
2012. febr. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

2.vagyok!

utolsónak üzenném,hogy ettől ne legyen lelkiismeret furdalásod....nálunk 19 hónapja nem volt alvás,minden áldott éjjel 3x5x ébred mióta megszületett,és sokszor már én is mérgesen szólok....de ez nem düh,hanem szimpla fáradtság.

2012. febr. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!