Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg az otthonülős, soha...

Tényleg az otthonülős, soha ki nem mozdulós anya lett az etalon?

Figyelt kérdés

8 hetes babámmal elég sokat csavargok! Szinte minden nap megyünk a mamikhoz, sétálunk nagyokat, ha egy barátnőmmel kávézom,akkor is viszem stb. Ő ezt imádja.

De, volt már,hogy a mami vigyázott rá pár órát, amíg mondjuk kitakarítottam, normálisan hajat mostam stb.

Sőt, abból sem csinálunk titkot a férjemmel,hogy nemsokára elmegyünk az első olyan vacsira, ahol ő nem lesz ott.

Ha ezt némely anyukának elmondom, úgy néz rám, mintha legalább is azt mondta volna,hogy verem a gyereket, mert nem ülök otthon állandóan ill. azt a hatalmas bűnt is elkövetem,hogy néha úgy van a mamiknál,hogy én nem vagyok ott!

Tényleg nem bántani akarok senkit, de valóban az ilyen anya az etalon?

Most ezt komolyan kérdezem, mert elgondolkodtam rajta,hogy a társadalom az ilyen típusú anyát tartja igazi anyának?


2012. jan. 28. 06:28
1 2 3
 1/22 Kerria ***** válasza:
51%

Dehogyis az az etalon!!!


Ugyanígy vagyunk mi is, pont 8hetes a kislányom. Az hogy gyereket szültünk, nem azt jelenti, hogy lemondjunk mindenről. Mi is megyünk mindenfelé, bevásárolni, barátokhoz, étterembe...


SZERINTEM JÓL CSINÁLOD!


Amíg a gyerek nem szenved hiányt, etetés, tisztába tevés, játszás, fejlesztés, addig mindent csinálj úgy ahogy kényelmes. Azaz így!!!


Szerintem, és bocs az otthonülős anyukáktól, szerintem csak irigykednek, hogy Te ezt így meg tudod valósítani. Örülj, hogy ilyen a babád is, mert persze sajnos nem minden baba ennyire alkalmazkodó!

2012. jan. 28. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
76%

Azt nem tudom, mit tart normálisnak a társadalom, de én biztos nem ezt:)

Szerintem az a normális, ha az anyának a saját élete sem ér véget, hanem igenis magára is szán időt.

A gyerek hatalmas változás, az egész életemet megváltoztatta, de nem érzem úgy, hogy amikor megszületett, akkor én, a nő meghaltam volna, és megszületett volna az anya, akinek egyetlen feladata, hogy szolgálja a gyerekét.

2012. jan. 28. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
51%

Szia!


Szerintem teljesen jól csinálod!Mondjuk én az elején nem tudtam a mamikra hagyni,mert folyton szopizott :) de olyankor jött mami,én meg takarítottam hajat mostam...Ha kellettem mentem! :)


De mi is folymatosan megyünk...Én nem bírok itthonülni,ésahogy észre vettem a lányom sem!Remélem a másidk leányzó isilyen lesz,mert nekünk csvarogni kell!:)

Mi is járunk kv-zni barátnőzni, csajbulizni...Persze neki is vannak programjai (már 2éves a lányom)oda is megyünk...De szerintem ez így van rendjén!


NálunkApa csak nagyon keveset van itthon,így mi inkább hármasban (hamarosan 4-esben) megyünk,hogy aztis kihazsnáljuk!De mi is szoktunk kettesben is lenni azért,de nem az az általános,de csak zért mert keveset tud velünk lenni!


Jaj és ne foglakozz az ilyen anyukákkal,inkább irigykednek szerintem a "bátorságod" ésa jó mamik miatt!


:D

2012. jan. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
51%

Ne foglakozz ilyen ostobaságokkal,ekkora marhaságot még otthonülös mami:))))) ne haragudj de ezen nevetnem kell.

Az én picikám 9 napos volt amikor elöször kivittem fél óra sétára azóta minden nap csavargunk akár órák hosszát is,sétálunk kocsikázunk nézelődük.Lehet kinnt - akárhányfok mi kimejünk fél órára is.Az hogy ennyire megbízhatóak a nagyik az csak plusz pont neked.És télleg ezért irigyelnek téged azok akik megszólnak és ferde szemmel néznek rád.Három hónapos volt a lányom és én édesanyámra hagytam egy héten keresztül éjszakánként.Mama kicsit babázhatott,én meg kipihenhettem magam,nem mintha nem lenne jó alvó,csak jólesett,hogy addig aludhatok míg jólesik,magamtól kelek.

Kerüld az ilyen rosszindulatú nő személyeket akik ennyire elrontják a napodat,és rombolják az önbizalmadat.

2012. jan. 28. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Ááá, örülj neki, hogy van segítséged, meg kell becsülni, de tényleg. És ha egyszer van lehetőség arra, hogy néha otthon hagyd, akkor miért lenne baj ? A piciteknek is meg kell tanulnia, hogy nem csak anya van, ezt fogja megszokni, sokkal könnyebb lesz neked is és neki is. Bármikor rábízhatom a lányunkat nagyszülőkre, igaz amit tudunk azt magunk oldjuk meg és pl vacsorázni nem tudunk menni anyagi keretek miatt, pedig már 3 éves a lányunk, de rendesen neveled a piciteket, gondozod akkor miért lenne baj ? Persze, aki nem tudja hová tenni a gyereket az úgysem megy, de szerintem nincs anya a földön, aki néha ne vágyna valami másra is. Rendszeresen, sokszor naponta megyünk anyukámékhoz is, legalább nem itthon ülünk, más ingerek érik máshol, ez is kell .
2012. jan. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Ha azt írnád, hogy folyamatosan otthon hagyod éjjelre a gyereket, mert te inkább elmész bulizni, na akkor én is furán néznék, mert azt nem tartom anyának valónak. De nem erről van szó, ennyi meg jár és kell :))
2012. jan. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

én is így csináltam,mint te.hazajöttünk a kórházból,másnap már vittem Dédihez,mert ő nem tud járni,hogy meg tudja nézni.utána hetente egyszer-kétszer vittem a szüleimhez,ők kilenc km-re laknak,egy hónapos korától a másik dédiékhez,mamáékhoz,ők harminc km-re laknak.

én is mindenhova vittem magammal,más lehetőségem nem is volt,mert nem volt kire bízni.ő anyatejes volt,a cumisüveget nem fogadta el,így nem tudtam másra bízni,négy hónapos volt,amikor elmentünk moziba az apjával,akkor pohárból etették meg,nem volt gond

2012. jan. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Nyugi, nálunk sem úgy van, hogy ülök egész nap otthon. Most 15 hónapos, eddig a férjemmel 2x2 hetet voltunk nélküle pihenni, addig a nagyszülők vigyáztak rá. A baba - mama délutánokon szintén közösségben vagyunk, és heti háromszor járok el kondizni, mert jól esik ennyit figyelni magamra.
2012. jan. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ebben az egeszben nalad inkabb az a fura, hogy ilyen kicsi es ilyen keves gond van vele, emnyi idosen en max egy orara tudtam nelkule lenni mert mindig szopizott, es nem is nagyon mertem meg vinni kozossegbe, csak setaltunk de nem orakat a szopik miatt. Jo neked hogy meg tudod oldani, es akkor talan tenyleg jo babad van hogy van energiad ezekre, orulj neki:) az enyem 4 honapos de kicsinal a nem alvasaval szoval neha megfordul a fejemben hogy elmennek nelkule ide oda, de ha megis vigyaz ra valaki akkor inkabb alszom:)
2012. jan. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Szerintem nem bántóak akartak lenni azok az anyák akik furán néztek rád. De te se bántsd őket. nem tudhatod miért vannak inkább otthon. Az én kislányom 5 hónapos koráig napi 8 órákat ordított végig annyira hasfájós volt, vele aztán nem lehetett volna kávézni meg csavarogni. Utálta a babakocsit tehát sétálni órákat sem lehetett vele. Hidd el hónapok alatt emiatt nagyon be tud fordulni az ember, kikészíti az állandó sírás és a nem alvás. Ha akkoriban valaki ezt meséli nekem hogy a 8 hetes gyerekkel több programot csinált már mint én hónapok alatt sírtam volna nem irígykedem:) Szóval babafüggő is ez ám nagyon:) 2 éves nagylány anyukája:)
2012. jan. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!