Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A genetikai uh-on vesemedence...

A genetikai uh-on vesemedence tágulatot (4mm) vett észre az orvos a 20hetes magzatomon, mit jelent ez?

Figyelt kérdés
2012. febr. 1. 10:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Nagynéném egyik babájának volt, semmi súlyosat nem jelentett, viszonylag gyakori állítólag. Születése után is ellenőrizgették, de úgy tudom, hogy van akinek már nincs is, mire világra jön. Persze ez csak az én tapasztalatom erről a dologról, azért kérdezd meg az orvosodat is majd. :) Kutya baja a kisfiúnak egyébként, soha nem is okozott gondot. :)


Szép babavárást! :)


25 hkm

2012. febr. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

azt, hogy nagy valószínűséggel fiad lesz! ;)


ne aggódj, ez nagyon gyakori, pár hónaposan kinövik...és nem lesz semmi gond

2012. febr. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Semmi vészeset! Az esetek döntő többségében elmúlik, már a következő UH-ra!
2012. febr. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem a terhesség közepén derült ki ugyan ez a jobb veséjében.A balban is látszódott egy pici,de az elenyésző volt.Nem is foglalkoztak vele.Ha határértéken belül mozog,nem kóros,akkor nem lesz vele semmi baj.Természetesen ahogy a baba nő a pocakban,ez is nő vele;de ha arányosan,akkor nem kell aggódni.Én pár nap múlva szülök (remélem legalábbis :) )és nekünk tegnap nézték UH-n ezt (akinél egyszer észre veszik UH-n,annál folyamatosan oda fognak rá figyelni a terhesség alatt+születésnél).Megmaradt,de mivel kisfiú lesz és nagyon kis mértékű a tágulat,nem lesz vele gond.Ki fogja pisilni.Kukacosoknál szinte mindnél előfordul. :)

Egyébként azt jelenti,hogy víz van a veséjében,ami nem ürül ki amíg benn van a mamájában.Ha nagyon nagy fokú,akkor születése után műthetik,de nem ez az általános.Ne aggódj;én feleslegesen paráztam miatta egy csomót!!!Szép babavárást! :)

2012. febr. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Elég gyakori - az én fiamnak is volt magzatkorában, de mire megszületett már kinőtte. Nagyon paráztam, úgyhogy én elvittem pár hetes korában hasi ultrahangra (hiába mondta a szülész-orvos, hogy ki fogja nőni, biztosra akartam menni) és akkor már minden normális volt.

Szóval ne aggódj!

2012. febr. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Semmi különöset. Kisfiúknál gyakori. Rendellenességként írják be, de ez gyakorlatilag annyi, hogy még fejletlen a kis veséjük. Terhesség végére, de szülésig az esetek legtöbb részében eltűnik.

Nem kell aggódni miatta, csak legközelebbi uh-kon rákérdezni, hogy látják-e még

2012. febr. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem lányom van és születésekor tudtam meg, hogy nála is van egy ilyen vesetágulat. Semmit nem kellett csinálnunk, kb 1 évesen újra visszamentünk uh-ra, ott már negatív volt az eredmény.
2012. febr. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!