Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 1 éves gyerekkel nekivágni...

1 éves gyerekkel nekivágni külföldnek?

Figyelt kérdés
Siralmas a magyar helyzet, így hát elgondolkoztunk rajta, hogy kimegyünk, mert ott talán még is csak jobb lehetne (mert hát ennél már minden csak jobb lehet) De neki merjünk vágni egy 1 éves gyerekkel? Ti hogy csináltátok/csinálnátok?
2012. febr. 1. 11:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha már meg van a munka és a lakás, akkor mennék. Sógornőmék úgy csinálták, hogy az apa kiment, keresett munkát, lakást, és utána ment a feleség+gyerkőc. Azóta kint született még egy gyerekük.
2012. febr. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

ha biztos helyre viszed az 1 évesedet, nem fogtok éhezni, hídalatt lakni akkor hajrá.


Ehhez kell biztos munkahely, elég pénz bérelni kint lakást, és ha minden ugrik is elég pénz haza jönni.


Elöször is kérdés melyik nyelvet beszélitek, milyen végezetségetek van. Minden nyugati országban az albérlet a legtöbb, vagy egy valami kis lyukba kaptok helyet, lepukkant és koszos, vagy elég szép összeget kell kiadnotok érte.


Pl németországban élek Frankfurt alatt 40 km-re egy faluban. Most keresünk egy kicsit nagyobb albérletet. A mostani 86m2 -2 hálószobás és rezsi nélkül 750€/hó. Nagyobbat akarunk aminek minimum 3 hálószobája van, mert sokasodunk, ennek 1000€ maximumot szabtunk meg rezsi nélkül. Habár ezért már szép de közel sem luxus lakást kapsz. házat ennyi pénzért képtelenség bérelni és ez falun van.


rezsi olyan 200-300 € + villany+telefon

nyugodtan számolhatsz 50€-t heti bevásárlásra, de ebböl nagyrészt aldiban kell olcsó dolgokat venned. így 220€ körül van a kaja, tisztítószerek stb...


szóval legyen olcsobb lakásod és rezsivel együtt megúszod 800€ból+ 250€ kaja ha autót is kell tankolni az is plussz.

szóval szerintem 1200€ minimum amit költenetek kell Németországban. és akkor egy fillért sem tettél félre.

Ha bölcsibe adod a gyerekedet félnapra minimum 400€.

ìgy elég valószínü hogy apa egyedül fog dolgozni. neki hogy legyen igazán félretett pénz is minimum 2000€-t meg kell keresni, és innentöl igazán spórolósan élni.

2000€ kezdö fizetés csak diplomásoknak van itt, az informatika ami nagy vonzáskör, és pl egy kezdö porgramozó 2000-2500€ körül keres. persze ez nö a tudás szintöl függöen.

2012. febr. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen, én megpróbálnám, de csak úgy ahogy az előttem szóló írta.
2012. febr. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát igaziból egyenlőre ott tartunk, hogy nézegetem kint a munkákat, és nagyrészt olyanokat, ahol a szállás biztosított. Még csak gondolkodunk rajta, de nekem nagyon húz a szívem kifele. Előtte mindenféleképpen nyelvtanfolyamra mennénk, mert az alapok megvannak, de az kevés.
2012. febr. 1. 11:22
 5/11 anonim ***** válasza:

Én nem mennék, hacsak nincs valami hiányszakmád, ami után kapkodnak és jó is vagy benne.A jó nyelvtudás is elengedhetetlen, de én azt vallom, ha egy átlagember nem boldogul itthon, az külföldön még úgy sem fog.

Valóban siralmas a hazai helyzet, de Nyugat-Európában sem tudják már tartani a magas béreket, ott az életszínvonal csökkenés még nagyobb lesz.Arról nem is beszélve, hogy a pénzed ott fele ennyit sem ér.Ha keletebbre mész, ott többet érhet, de még szegényebb országba ki megy?Szóval ki van ez a világ találva!

2012. febr. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én annyit tudok hozzászólni hogy ne olyat keress ahol a szállás biztosított és főleg ne olyat ahol magyar a főnök!

Gettó helyre visznek és nagyon keveset fizetnek!

Pl Bécsbe ment ki haverom,ahol a kolléganő befogadta így 5en laktak egy szobában,borzalmas körülmények között,de egyedül volt így neki megérte!Viszont a fizetés nagyon szép volt!Azt hiszem 7-800ezret keresett!

Persze ott sincs kolbászból a kerítés így le is f*sta a bokáját annyi pénzért!Na de megérte!

Azóta keresett magának egy szép egyszobás lakást,és kp-ra veszi a legújabb legmárkásabb cuccokat amit csak el tudsz képzelni!És már nem dolgozik annyit,és nem is keres annyit de gondolhatod hogy él még így is!:)

Szóval először apa menjen ki és rendezze a dolgokat és ha már fix akkor menjetek csak ki!Egyébként ha szezonban megy,tehát május után,akkor kimehet a vakra mert gyorsan fog munkát találni!

2012. febr. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

MI bécsben élünk!A kisfiam 2.5 éves volt a másik pedig 4.5 éves amikor kijöttünk!

Bár ez köztudott h bécsben minden drágább igy mi lakásra 680€ fizetünk rezsivel eggyütt a kaja kb 500€ ból van meg de ugy hogy 1 hónapban tuti átmegyünk magyar.o-ra nagybevásárlásra!Az ovi 2szer 70€ internetünk van meg a tv az 40€ !1400-1500 euróból ki lehet jönni!igy tudunk félretenni kb 300-400€ havonta!Hozzáteszem én nem dolgozom!De igy is jobban élünk mint magyarországon!Sőt!

Nekem a párom már 6 éve dolgozott itt kint mire mi is kijöttünk!22 éves vagyok a párom 27 de belevágtunk hogy majd a két kicsinek jobb legyen ha már nagyobbak lesznek!

2012. febr. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kedves második!


Jól olvasom a bölcsi 400€-ba kerül?

Te jó isten!az rengeteg!Akkor visszavonom bécs nem is olyan drága :)

2012. febr. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

második vagyok


bizony kb 400€ félnapra. most végeztem családi napközi kurzust és ez a 400€ nagyon kevés. gondolj bele ebböl adózni kell, biztosítást kell fizetnie a gondozónak.


habar nagyvarosban lehet olcsobb, de max 100€-val.


az oviért is fizetni kell, habár ritkán a városok átvállalják a költséget, de általában 80-200€ között van egy félnapos ovi.

2012. febr. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát ez nahyon sok!Én két kisgyereknek fizetek 140€/hó

egész napos és van egy ebéd benne! reggelit és uzsonnát én pakolok!

milyen meglepő hogy n.o-ba menyivel magasabbak az árak :)

2012. febr. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!