Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem világosítják fel...

Miért nem világosítják fel rendesen a gyerekeket?

Figyelt kérdés
Nem tudom, jó témába teszem-e a kérdést, de rákattintottam egyfajta unalomból a "Menstruáció" keresőszóra itt, és 12-13 éves kislányok tucatjai tesznek fel olyan alapvető kérdéseket, amiket tudniuk kéne, talán nem is mástól, mint az édesanyjuktól! Pl. "normális-e, hogy 12 évesen nincs meg, mert a barátnőimnek már igen" vagy "összefügg-e a mell mérete az első menstruációval", stb. Azután pedig lépünk egy korosztályt, és azt látom, hogy 14 éves lányok - akik valószínűleg két évvel korábban ezeket a kérdéseket feltették (volna) - beleugranak nuku ismeret nélkül a szexuális életbe, és utólag azon agyalnak "úristen, mi van, ha terhes vagyok?". Én is 14 évesen vesztettem el a szüzességem, de korábban már a nagymamám 11-12 éves koromban elmesélte a menstruációt, később anyukám a szexet, és így azzal történt, akit mai napig szeretek, és együtt vagyunk, és tudtuk, hogyan kell védekezni, elmentem nőgyógyászhoz, stb. Ez a másik! Miért nem viszik el a lányokat addig nőgyógyászhoz, amíg még nem kell HPV-szűrést csinálni, vagyis a folyamat abszolút kellemetlenség mentes, kivéve persze azt, hogy idegen előtt kell mutogatni magad, de az sem fáj! Tudtommal az első menstruáció után el kellene vinni minden lányt. Bocsánat, de kiborultam ezen kissé, aggódom a következő generációért. 16/L
2012. febr. 2. 23:33
1 2
 1/18 Takker18 válasza:

A mai felnőtt korosztály nagyrésze (családosok) nem is foglalkoznak a gyerekeikkel csak eltartják.

Én is 17 vagyok és napi szinten annyit csinálok, hogy suli azután haverok majd haza, eszek, kicsit gépezek majd fekszem és kezdődik mindez elölről. Ezzel azt akartam mondani, hogy az én anyám illetve apám sem törődnek velem csak eltartanak mert muszály. De én örülök neki mert legalább nyugtom van. Amúgy az ilyen vagy hasonló kérdésemre énsem a szüleimtől kaptam választ hanem másoktól vagy magamtól jöttem rá.

2012. febr. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Az örök körforgást én is érzem. De szerinted jó, ha a szüleid mindent rád hagynak? Igen, egy korunkbelinek néha jól esik egyedül lenni, ezt jó, ha tiszteletben tartják a szülők, de vannak alapvető nevelési kötelességek szerintem.
2012. febr. 2. 23:41
 3/18 anonim ***** válasza:

Ez sajnos így van egyébként végre valaki a korosztályodból, aki egy kicsit is meglátja a dolgokat.

A te korosztályod sajna hihetetlenül éretlen és tudatlan másik oldalról viszont állati felnőtt nőknek képzelik magukat pedig még igencsak gyerekesek.

Ez mind azért van mert a szülők már belefáradtak az egész napi hajtásba, a stresszbe és mikor hazamennek már nincs energiájuk a gyerekekre. Nem beszélgetnek, nem mesélnek nekik, nincs érdemi kommunikáció. Amikor én gyerek voltam még voltak közös programok a szülőkkel sőt több család együtt ment kirándulni, strandra, állatkertbe, vidámparkba. Persze ma már ezek egy része megfizethetetlen.

Szóval nem beszélgetnek egymással, csak egymás mellett laknak, tényleg csak egy eltartott a gyerek. Aztán ha baj van a szülő áll és néz értetlenül, hogy miért ilyen a gyerek és elvárják, hogy olyan legyen, amilyennek elképzelték.

Egy gyermek pszichológus mesélte még évekkel ezelőtt, hogy hazafelé mindig egy óvoda mellett megy el. Felfigyelt rá, hogy a gyerekek csacsognak folyamatosan a szülők nagy része meg csak fásultan néz a semmibe, vonszolva maguk után a kicsiket és ha meg is szólalnak a beszélgetés kimerül annyiban, hogy mi volt ma az ebéd. Tisztelet a kivételnek.

Nem tudom most, hogy van de nekünk még volt osztály főnöki óra ahol kidumáltuk az ilyeneket meg a biológia órán elmesélték a dolgokat. Mi már úgy mentünk a középiskolába, hogy mindent tudtunk és nem /csak/ a másik hülye gyerektől hanem a tanártól.

Tényleg elképesztő a mai tízen éves korosztály de ez a felnőtteket minősíti.

Tőlük tanulják illetve nem tanulják.

2012. febr. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
31 éves vagyok, nálunk általános iskola 7-8-ik osztálya környékén volt az iskolában szexuális felvilágosítás (amellett, hogy biológia órán is átvettük a dolgokat). Külön a lányoknak és külön a fiúknak (hogy ne fulladjon kínos röhögésbe és merjünk kérdezni) egy-egy délután bent kellett maradni és részletesen elmondták a menstruációt, védekezést stb.
2012. febr. 3. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

..utolsó vagyok, véletlenül rányomtam a küldésre...

naszóval - A szüleim engem nem világosítottak fel, de az az iskolai felvilágosítás nagyon jó volt, sok mindent (amit azt hittem, hogy én már tudok) akkor tanultam, értettem meg. A nagynénéim pedig "véletlenül" kintfelejtettek szexuális felvilágosító könyveket, amiket én szépen kíváncsian ki is olvastam. A családunkban nem volt divat a szexről, menzeszről beszélni, de mégis megoldották, hogy mindent megtudjak időben.

Két terhességem volt eddig, mindkettő tervezett, nem voltak "balesetek", mert tudtam, hogy védekezni kell és azt is, hogy hogyan. Ez lenne a normális. De még sok felnőtt nőtől is jönnek olyan kérdések, amin csak ámulok, nincsenek tisztában abszolút a ciklusukkal, a védekezéssel és ez elszomorító.

2012. febr. 3. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Próbálok visszagondolni és magamból kiindulva válaszolni neked:

- 13 évesen én is azon aggódtam, hogy biztos valami baj van velem, mert a barátnőimnek már megjött. pedig ők később kezdtek szőrösödni intim területeken, pedig nekik később kezdett nőni a mellük, stb., stb. ... aztán fél éven belül megjött nekem is

- Igen, volt pár (de nem ez volt a jellemző) osztálytársam, akik 14-15 évesen beleugrottak a szexuális életbe. Gondolom a mostani ilyen lányok teszik fel ezeket a kérdéseket, de (nagyon remélem), hogy ez a ritkább. Nyilvánvalóan ők el lehetnek hanyagolva otthon :(

- nőgyógyászati vizsgálat: Most nem tudom, hogy hogy van (ez a hpv oltás pár éve még nem volt), de én pl. 18 évesen voltam először, akkor rákszűrés miatt. De előbb, ha nincs panaszod, akkor szerintem nem szükséges menni.

2012. febr. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, elárulod, hány éves vagy? :-) (nem rosszból, csak érdekel!) A nőgyógyászati vizsgálatban igazából én biztos vagyok, hogy első menstruáció után kéne, hiszen ellenőrizni érdemes, minden rendben folyik-e. Engem anyukám akkor vitt el, miután megtörtént a párommal, és a doktor úr mondta, hogy van egy kis piros terület pl., ami normális, ha van, de egy idő után, ha nem szívódik fel, műteni kell. Vagy pl. észrevettek egy törést a méhemen, ami nem veszélyes, viszont ha teherbe esek, és elvetetném a gyereket - mellesleg eszemben sincs ilyesmit tenni -, akkor többet nagy esély van rá, hogy nem lehet gyerekem. Szerencsére ez a történet már elmúlt, legutóbb nem látszott az ultrahangon, de mégse árt tudni róla, ha van.
2012. febr. 3. 12:49
 8/18 A kérdező kommentje:
Visszatérve pedig a felvilágosításra. 2 és fél éve vagyok a párommal, nagyon szeretem, és ennyi idő után természetesen a gyerekvállalás kérdése felmerült. A barátnőimmel is rengeteget beszélgetünk róla, mennyire várjuk már, hogy kisbabánk lehessen... tudom, butaság, de anyukám is azt mesélte, ő is a barátaival 15-16 évesen sokat beszélt erről. (Ettől persze még tudom, hogy előbb egyetemre szeretnék menni, majd csak utána jöhet szóba a dolog.) Lényegalényeg, rengeteget jön szóba éppen ezért a gyermeknevelés kérdése, és a magam részéről tiszta a lelkiismeretem, mert még nem ismerem, de máris ő a mindenem. Tudom, mi mindenre kell odafigyelnem már most, és tudom, mire szeretnék később. Van egy koncepcióm, hogyan szeretném felnevelni, persze ezt az élet is hozza majd, de fontos, hogy odafigyeljek rá, és inkább tőlem tudja meg a fontos dolgokat, minthogy az utcáról szedje fel. (Ezzel többetek válaszára is reagálok.) :-)
2012. febr. 3. 12:54
 9/18 anonim ***** válasza:

27 éves vagyok. Vitatkozni nem fogok ebben a témában, hogy mikor legyen az első nőgyógyászati vizsgálat, mert nincs kötelező időpont. Minél előbb, annál jobb. Menstruáció előtt is lehet akár menni. Magam részéről bőven elégnek tartom panasz esetén, szexuális élet megkezdése előtt/kor, vagy ha egyikbe se esik bele valaki, 18 éves korban.

Visszagondolva 14 éves koromra, engem biztos, hogy rossz irányba vitt volna egy együttlét egy férfival. 15-16 évesen meg bőven nem volt téma a gyerekvállalás, de megkockáztatom, hogy még 17-18 évesen sem. Előbbinél inkább a suli helyes srácai, fiúegyüttesek tagjai voltak az ábrándjaink tárgyai. Ez így is volt jól. Mindennek meg van a maga ideje

2012. febr. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Mégiscsak vitatkozol velem. ;-) Mindenki úgy intézi az életét, ahogyan szeretné, én csak azt mondom, hogy már most gondolok arra, hogy majd ha anya leszek, időben világosítsam fel a gyerekemet. :-)
2012. febr. 3. 14:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!