Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyszülő kaphat Gyes-t ha én...

Nagyszülő kaphat Gyes-t ha én és férjem is 8 órában bejelentve dolgozunk?

Figyelt kérdés
2012. febr. 3. 20:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
9%
Úgy tudom, hogy csak akkor ha a nagyszülő állásban van és onnan szeretne GYES-re menni az unokájával. Egy nyugdíjas értelem szerűen nem.
2012. febr. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Az első abszolút rosszul tudja.

"nyugdíj mellett értelemszerűen nem" ???


De igen, nyugdíj mellett IS kaphat a nagyszülő gyest, ez a két ellátás nem zárja ki egymást.

Csak az a feltétele, hogy a gyerek nem mehet bölcsibe, és értelemszerűen a nagyszülő ne 100km-re lakjon tőletek. Elég egy város is - csak legyen olyan távolságban, hogy tudjon rá vigyázni.

2012. febr. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Kedves első!Az én anyósom 70 éves,a szomszédban lakik,Ő vigyáz majd a babánkra ha mi dolgozunk,szerinted csak azért nem igényelheti a gyest mert már elért egy bizonyos kort?

Amit a második válaszoló írt az teljesen helytálló.

2012. febr. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
A második teljesen jól írta, csak az a probléma, hogy a szülőnek is meg kell felelni a jogosultsági feltételeknek, vagyis 30 óránál nem dolgozhat többet. Ez a jogszabály elején van, nyugdíjas nagyi is kaphatja ezzel a megkötéssel. Kincstárban vagyok számfejtő.
2012. febr. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Bocsi az offért,de a kincstári számfejtő vagy valaki esetleg nem tudja hogyha én táppénzen vagyok a második babát várva,akkor igényelheti a nagyszülő a gyest?
2012. febr. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
A számfejtő vagyok:) Igen kaphatja ha megfelelsz a jogosultsági feltételeknek, vagyis 6 órás a munkaviszonyod, mert a táppénz az tulajdonképpen "munka".És természetesen a nagyi sem dolgozhat 6 óránál többet, vagy nyugdíjas.
2012. febr. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Köszönöm a válaszodat,mielőtt szülni jöttem 8 órában voltam bejelentve,akkor így lőttek a gyesnek,pedig veszélyeztetettként nemigen tudom egyedül ellátni az örökmozgó kétévesemet.

És akkor milyen ellátást kapok ha a terhesség alatt megszűnik a telephely ahol dolgoztam,nem a cég,az megmarad,csak a vidéki telephely?

2012. febr. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Nem szeretnék vitába keveredni, meg kötözködni, de kedves számfejtő: akkor a kedves kollegái(mák, kormányablak) miért adták nekem azt a felvilágosítást, hogy én visszamehetek 8 órába dolgozni és nagymama igényelheti a gyest?
2012. febr. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Én csp-t, gyest, gyeten számfejtek eléggé értek a gyedhez, tgyáshoz is de azt önszorgalomból sajátítom:) Gondolom a mnkaviszonyod megmarad, csak a telephely lesz más a szerződésedben, így jogosult leszel újra tgyásra, gyedre is alapjuk a szerződés szerimti béred lesz a minimálbér kétszerese korláttal. Ha megszűnik a munkaviszony akkor viszont csak gyes jár. Ilyenkor szoktak bejelentkezni a munkaügyi központba mert akkor biztosítottá válnak de ehez már annyira nem értek.
2012. febr. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
tavaly úgy kapta nálunk a gyest nagyszülő, hogy 8 órában dolgoztam...
2012. febr. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!