Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha olyan okosak, miért nem...

Ha olyan okosak, miért nem gyerekként segítenek?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy a pszichológusok miért nem gyerekkorban lépnek az életünkbe, hogy ne a rosszban kelljen felnőni és huszonévesen lelki sérültként kelljen hozzájuk menni. Miért nincs megelőzés!!!?
2012. febr. 4. 19:00
 1/8 A kérdező kommentje:
Vagy nem lelki sérültként, hanem rossz felfogásban felnőni.
2012. febr. 4. 19:03
 2/8 anonim ***** válasza:

Nincs benne üzlet.

Konkrétan

De amúgy sem tudnak sokat, csak sokba kerülnek.

Másrészt, még nem léteznek olyan régóta, nincs a dolognak kultúrája. Sztem még részükről sem.

2012. febr. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam arra, hogy ez üzletszerű lenne.
2012. febr. 4. 19:11
 4/8 anonim ***** válasza:
Most olyanra gondolsz esetleg hogy valami csip-csup dolog történne a gyerekemmel,akkor egyből a pszichológushoz menjek vele 4 évesen,nehogy 30 éves korára lelki sérült legyen? Vagy van valami konkrét eseted mire is gondolsz?
2012. febr. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
olyan bajom van, hogy már azt sem tudom mire gondolok.
2012. febr. 4. 19:44
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ennek nagyon egyszerű oka van: mert a gyerek nem beszél, főleg ha lelkileg megtört. A megtört gyerek sokkal kevésbé avat a bizalmába bárkit, mint egy felnőtt, aki viszont tudatában van, hogy segítségre, szakemberre szorul. A gyerekek ilyen helyzetben borzasztóan bizalmatlanok.

Tudom, miről beszélek, négy éves koromban fajtalankodott velem a kezelőorvosom: anyukámék hat éves koromig járattak pszichológushoz nulla eredménnyel - tizenhat éves koromban ugyanaz a nőci többé-kevésbé rendbevágott.

2012. febr. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sok esetben azért, mert nem gyerekkorban visznek el hozzá...

Van gyerekpszichológus is. És nem kell minden csip-csup dologgal hozzá rohangálni, de van olyan szintű esemény, amivel érdemes felkeresni.

2012. febr. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azért, mert gyerekkorban a szülőnek kell "felfedeznie" a bajt, és elvinni a gyereket, de ezt legtöbben nem teszik. Leginkább azért nem, mert be kellene látniuk hozzá, hogy ők tehetnek róla hogy baj van...

AZ esetek nagy százalékéban. Nem minden esetben, ezt én is tudom. (Pl. valaki molesztálja a gyereket, arról nem tehetnek, vagy ha meghal egy szülő, arról sem, tehát vannak ilyen kivételek)

2012. febr. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!