Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nálatok tervezetten jött a...

Nálatok tervezetten jött a kisbaba vagy becsúszott? Akiknél becsúszott, hogyan oldottátok meg, hogy felneveljétek a gyermeket? Milyen körülmények voltak adottak?

Figyelt kérdés
2012. febr. 5. 14:09
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van mindegyik :)

Mindig is három gyereket szerettünk volna, kb. 2-3-4 év korkülönbségekkel.

1. gyerek: ő a tervezett. Egyik hónapban abbahagytam a fogamzásgátlást (hüvelygyűrű), köv. hónapban már terhes voltam.

2. gyerek: rá várni akartunk még egy kicsit, mert pici lakásban laktunk, így az Első után spirált rakattam fel. Ketteske mégis jött. 18 hónap van a gyerekek között. 6 hónapos terhes voltam, amikor elkezdtük árulni a lakásunkat, 4 hónapos volt, amikor két hét alatt eladtuk és költöztünk. Hová? Anyukámékhoz. Egy 130 nm-es házba, ahol rajtunk kívül még 4-en laktak (anya, apa, tesók). Egy szoba és egy fürdőszoba saját használatra. Fél évet laktunk itt, mire megtaláltuk álmaink házát, felújítás, költözés. Nehéz volt, de túléltük. Közben a férjem félgőzzel keresett új munkahelyet, ami az új lakhelyünkhöz közelebb lenne. Sikerült neki :) Most majdnem dupla fizetésért dolgozik, sokkal több ugyan a felelősség (itt csop. vez.), de sokkal közelebb van, jobb a munkaidő beosztás. Ja és szereti csinálni :)

3. gyerek: egyik hónapban beszélgettünk a férjemmel, hogy 3-4 hónap múlva abbahagyhatjuk a védekezést, jöhet Hármaska. Még abban hónapban egyszer elkapott minket a hév, nem volt "időnk" megkeresni a gumit, mondtam neki, hogy most úgy sem eshetek teherbe, mert a hajszálpontos 28 napos ciklusom 8. napján tartok, de biztos, ami biztos, kapja ki. Ki is kapta. 21 nap múlva pozitívat teszteltem.

2012. febr. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
82%

Hát nem terveztük csak úgy jött:))

20 éves voltam épp végeztem a suliba,kiélveztem a nyarat szeptembertől dolgoztam.Míg nem dec.9-én már 12 hetes terhes voltam.Megdöbbentem sokkot kaptam,nem volt semim.Nyáron költöztem páromhoz aki még a szüleivel lakott és mire elkezdtem volna a nagybetűs életet addigra jött a fiam.Mára 2,5 éves még mindig anyósnál lakunk bár már 5 hónapja házat vettünk amit szépen újjítgatunk.Hitel van rajta de nem vészes mert 3 évig a baba mellett szerencsére tudtunk spórolni is.Még egy munka lenne jó és ha talán 1-2 éves munkaviszonyom lenne akkor terveznék még egy babát.Most így nem mer tez a gyes összeg semmire sem lenne elég ha valami folytán páromnak nem lenne munkája.Nagyon meg kell gondolni a mai világba bár abortuszra sem mennék szivesen.De az biztos hogy most gyógyszert szedek és ha találok munkát akkor aztán 2x is megnézem hogy bevettem-e a bogyót nehogy úgy járjak hogy mire munkába állok terhes leszek:))

2012. febr. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
82%
Mi terveztuk, de kb 4-5 evvel kesobbre:) anyagilag akkor nem alltunk jol, de gyorsan osszekaptuk magunkat.Melohely valtas koltozes stb es minden helyre jott :) most az atlaghoz kepest igen jo korulmenyek koztt lakunk.Havi 600 ezert a bevetelunk, ugy, hogy en nem dolgozom.Varjuk szeretettel kistesot, aki meg nem akar jonni (mar lassan 1 eve)
2012. febr. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
78%

A nagyfiam márciusban lesz 4 éves, és egyetlen gumiszakadásos baleset eredményeképpen fogant meg. Mi későbbre terveztük ugyan a babázást (főleg az anyagiak miatt), de az már közös, tudatos döntés volt a párommal, hogy a baleset után nem mentünk esemény utáni tablettáért. (Előtte, ha baleset ért, mindig rohantam a 72 órás tablettáért, mert nagyon abortusz-ellenes vagyok, és nem hiszek a "teljesen véletlenül becsúszott" terhességben.) A baleset után viszont úgy voltunk vele, hogy ha Ő már most jönni akar, áldásunk rá. :) Jött is, és mi szeretettel fogadtuk. Még az anyagiak is javultak egy picit...


A második babát már terveztük, ő is könnyen megfogant (bő egy hónap alatt), vele most vagyok 30 hetes pocakos :). Több gyerkőcöt viszont már nem tervezünk, mivel ez a második terhesség eléggé megvisel fizikailag...

2012. febr. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem tetszik a tervezett baba ,a napokban beszélgettem egy anyukával panaszkodott, hogy megint babát vár ,nem terveztük csak jött. Kérdem tőle és mivel védekeztél válasz semmivel! hát akkor ez milyen baba szerintetek? Nekünk 4 baba van, voltak babák már nagyok 11-5 évesek mind szándékos volt! kertes ház, autó megvan enni van ruha van játék van, és a legfontosabb szeretet és megértés az is van!
2012. febr. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
73%

A meglévőket terveztük, a nem meglévőket nem,de azok a terhességek sajnos spontánnal végződtek :-(... bár,ha nem végződtek volna spontánnal,akkor a Ketteske és Hármaska más személy lenne...


Adottak voltak a körülmények a gyermekvállaláshoz,noha soha nem éltünk nagy lábon! Mindig mindenből annyi volt,amennyi kellett,egy kicsit sem több!-néha volt,hogy kevesebb...

Amikor Hármaska megfogant lett rosszabb anyagilag,de átvészeltük úgy-ahogy (még mindig isszuk a levét azoknak a csúfos anyagiaknak). Majd a cégem kitolt azokkal akik állományban voltak,és így én sem kaptam meg a tgyás-t,csak a gyes-t... na,ez is nagy érvágás volt! de már kilábalóban vagyunk! (kopp-kopp-kopp!!!) Igaz,egyedül vagyok most Velük,Apuka messze dolgozik,de a körülmények javulásáért nem nagy áldozat!


Mivel kicsi a körkülönbség,így nem lehetetlen a nehéz időkben is ruházni és ételt adni eléjük! A fűtés már nehezebb- fával fűtünk,de eddig azt is megoldottuk!

A tudat,hogy még 2 év,és a gyerekek Apja újra velünk lesz... akkor lejárnak a hitelek... erőt ad,ezekben az időkben!


Üdv:3 lányos

2012. febr. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
82%

Utolsó!

Te voltál, akinek "eltűnt" a munkáltatója a két gyerek között és nem kaptál tgyást, és a férjed is elveszítette az állását? Ha igen, akkor örömmel olvasom, hogy kezdetek egyenesbe jönni. Még akkor is, ha ilyen áron, hogy apa messze dolgozik. Ügyesek vagytok!!!

2012. febr. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
82%

Három babát terveztünk, csak időben jöttek kicsit másképp! :)

De így pont tökéletes!

2012. márc. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
87%
Első babánk tervezett volt, második védekezés mellett "csúszott be". Egy kicsit későbbre terveztük, fél éve dolgoztam újra amikor terhes lettem, ráadásul táppénzre vettek már az elejétől. Mivel nem kerestem rosszul, anyagilag nem volt túl jó, valószínűleg 1 éves kor körül kénytelen visszamenni dolgozni, főleg hogy a férjemnek közben megszűnt a munkahelye :(
2012. márc. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
83%

A kisfiam tervezett baba volt, most 9 hónapos, négy hónap múlva érkezik a kistesója, akit nem terveztünk, "becsúszott".

Mindig kérdés volt nálunk, hogy 1 vagy 2 gyerek legyen, úgy gondoltuk, hogy majd kiderül milyen egyáltalán a gyerekes lét, hogyan alakulnak a dolgaink és ennek függvényében lesz e következő. Amikor kiderült, hogy terhes vagyok, először nem tudtam mit kezdeni a hírrel, majd átgondoltuk higgadtan, és úgy gondoltuk rossz helyre nem érkezik, és azzal semmiképpen nem vesztünk, ha megszületik. Bár még mindig félek (a kis korkülönbség miatt), de hiszem, hogy ez volt a jó döntés.

2012. máj. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!