Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan Anya, aki csak...

Van itt olyan Anya, aki csak az ejszakazas (rossz elmenye) miatt nem vallal EGYENLORE meg egy gyermeket?

Figyelt kérdés

Szeretnenk harmadik babat, igazabol lassan johetne is, de a kisebbik gyermekunk 2 eves es annyira, de annyira rossz alvo (meg most is ebred ejszaka), hogy egyszeruen meg nincs batorsagom bevallalni a harmadik babat, mert attol felek, hogyha O is ilyen alvo lenne, akkor nem birnam idegekkel es turelemmel gondozni Ot.

Igy csak emiatt pihenek inkabb meg 2-3 evet.


Van mas is, aki "csak" emiatt kepes varni, pedig tenyleg nagyon szeretne meg egy babat?


2012. febr. 6. 08:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
19 hónapos a lányom és mióta megszületett minden éjszaka egy rémálom,neki nem lesz tesója soha!!!!És ezért nem.Lehet önzőségnek hangzik,de én ezt nem tudom még egyszer végig csinálni....
2012. febr. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én is úgy vagyok néha, mint te kérdező. A 2. gyerek rossz alvó vagy amikor ő történetesen jól alszik akkor az egyébként jó alvó nagyobbik alszik szarul. Néha megfordul a fejemben, hogy na nem még egyet tuti nem, már ez a kettő is sok...de mindig jön az az érzés, hogy mennyire jó egy kisgyerek, mennyi szeretetet tud adni, mennyire jófej-vicces :) (persze néha hisztis) Szóval eszembe jut az, hogy mennyi örömöt is adnak és akkor arra gondolok, hogy ezt a pár évet valahogy csak kibírom nála is :) Az más, hogy mostanában inkább az anyagiak az amik keresztbe tesznek a tesónak, de remélem pár év alatt rendeződik :)
2012. febr. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

Legalabb latom, hogy van sorstarsam.

Az egyik ismerosommel epp szoba kerult a tema tegnap, O most szeretne masodik babat.

Neki mondtam, hogy mi meg varunk a harmadikkal, mert nem birna az idegrendszerem, ha ujra durvan ejszakazni kellene es teljesen lokottnek, vagy inkabb hisztisnek titulalt, hogy ilyen aprosag engem visszatart.

De nem tudom, nekem ez nem aprosag.

Az elso gyerek utan nekem sem volt ez gond, mert O evett ejszaka ugyan tobbszor is, de mire befejezte, addigra bealudt es bombat is robbanthattak volna mellette, reggel 6-7 korul egyutt ebredtunk mindketten pihenten, en amugy is koran kelo vagyok.

A kicsivel ez maskepp alakult: 3 orat aludt, utana evett, majd 3 oran at ebren volt, ismet evett es ismet aludt 3 orat. A masodik avos szeria kozepen mar reggel lett, ebredt a nagyobbik, magyarul egy nap kb 4 orat aludtam ket reszletben. Nehezen fogzott, akkor ez meg rosszabb volt, volt, hogy 11 es ejfel kozott aludtam egy orat, majd utana virrasztottam a nyugos gyerekkel es hajnali negytol hatig alhattam meg picit. Ez ment masfel eves koraig. Nappal en nem tudok aludni, hiaba probalok, nem megy.

Volt, hogy mar remegtem az idegtol es a kimerultsegtol reggelre.

Az elmult fel ev ugy telik, hogy fixen ebred ketszer, vagy vissza tudom altatni egybol, vagy nem. De meg most is gyomorideggel vagok neki az ejszakaknak, mert egyszeruen nem tudom, hogy milyen lesz, fogunk-e aludni eleget.


Es ugy erzem, hogy a harmadik baba megerdemli, hogy tiszta lappal induljak, mert neki meg boven joga lesz ejszakaztatni engem, de ha most kellene ujra kezdeni, akkor nem lenne meg hozza turelmem.

Ezert varok, nem csak a sajat erdekem/onzosegem szerintem, hanem a kovetkezo babat is igyekszem kipihenten es nyugodtan fogadni.

Pedig mindent osszevetve sokkal esszerubb lenne, ha most jonne a harmadik baba, ez az egyetlen visszatarto dolog nalunk.

2012. febr. 6. 10:38
 4/7 anonim ***** válasza:

Na majd a barátnőd is rájön, hogy ez nem hiszti, ha kap egy éjszakázó babát. Soha nem értettem az ilyen embereket. Nekem is nagyon jó alvó volt a nagy. 5 hetes korától átaludta az éjszakát és 3 éves koráig semmi nem zavarta még a fogzás sem, max 1-2 betegség. Komolyan többet aludtam mint amíg nem volt és dolgoztam, de már akkor is tudtam, hogy ez nem azért van, mert fasza csávó vagyok, hanem, mert szerencsém van...valahol azt is éreztem, hogy 2.-ra már nem lesz (bár hozzád képest szerencsés vagyok :D vagyis :() A barátnőm 2X is bemákolta.

Nekem az első olyan, hogy altatni kell de ha elalszik jól alszik (mostanában mondjuk nem) a kicsit nem kell altatni, de rosszul alszik. Úgy vagyok vele, ha lesz egy 3. akkor vagy szerencsém lesz és nem kell altatni+ jól alszik vagy altatni kell és ébred.

Most egyébként én sem vallanám (nem csak az anyagiak miatt) majd, ha a kicsi 3 lesz, akkorra meg csak lesz 1-2 jó éjszakám is :)


(2. voltam)

2012. febr. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ha ez hiszti a barátnődnek, akkor én biztosan hisztis csipa lennék a szemében, mert nálunk, ha nem lesz 3. baba, a katéterezés miatt nem lesz (pedig császárnál csak 1 nap, de én valósággal rosszul voltam tőle mindkétszer).


Egyébként mikor a 2. babámmal terhes lettem (akkor a fiam már stabilan átaludta az éjszakát), néha esténként egy esti film előtt elgondolkoztam azon, hogy tényleg kell-e ez újra nekem:) 8 hetes a lányom, megszoktam. DE az ágyból tévézés még hiányzik, mert azt nem tudok tőlük.

2012. febr. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

En nemcsak az ejszakazast hanem az elso masfel evet nem csinalnam vegig. :( En ugy erzem nekem 1 gyerekre van kapacitasom. Ebbe bele lehet erteni az ejszakazast, a turelmet, az idot es minden mast is.


Keteves a kisfiam es lehet hihetetlenul fog hangzani mert ilyet meg nem hallotatok de en nem tudnam megtenni a kisfiammal azt, hogy egy siro csecsemo legyen a haznal. Vele akarok tolteni minden szabad idot, tekeregni akarunk, jatszani, meset nezni es munkabol meg bolcsibol hazajovet leulni nyugodtan es meginni egy forro csokit es nem utolso sorban ejszaka aludni. Szeritnem a kisfiam telljesen kesz lenne ha egy csecsemo lenne velunk. En nem tudom vele megetnni. :) Tudom fura...

2012. febr. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Amit az utolsó válaszoló írt egyáltalán nem fura számomra. Amit elképzeltél tényleg nagyon jó lehet, és én is elgondolkozok néha, ha nem szülnék még egyet, akkor olyan jó programokat szervezhetnénk a lányommal. Én amúgy csak azért szeretnék még egyet, hogy legyen testvére.

És én is az éjszakázástól tartok a legjobban. A lányom sem volt jó alvó, de közel sem volt olyan, mint a kérdezőé. Ha felébredt éjjel (volt hogy óránként) akkor a cumira egyből visszaaludt. De nekem ez is épp elég kimerítő volt. Nem tudtam sosem visszaaludni. Ezért napközben egy roncs voltam, fájt a hátam, hasogatott a lábam, ingerült voltam. Attól félek, hogy a következő gyerek ennél is rosszabb alvó lesz, mert elképzelhető. Azt én sem bírnám idegekkel.

2012. febr. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!