Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tgyás igénylésénél elakadtam,...

Tgyás igénylésénél elakadtam, a nyilatkozat 2. pontjához milyen jövedelmet kell írni?

Figyelt kérdés

2012. január 18-án szültem, ezt megelőzően 2011. július 28-ig gyesen voltam, majd pedig a szülésig táppénzen. Nem tudom, hogy akkor most a jövedelemhez havi lebontásban mit kell írnom? (Azt tudom, hogy a minimálbér után fogom kapni sajnos csak a tgyás-t)

Nem értek ezekhez a dolgokhoz, köszönöm ha valaki tud segíteni!


2012. febr. 9. 11:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, milyen nyomtatványod van, én nemrég töltöttem ki, de nem kellett megadni benne a jövedelmet. A munkáltató számítja ki és bérszámfejti le az összeget, ők meg úgyis tudják.


Az OEP honlapjáról tölthető le a TGYÁS nyomtatvány:

[link]

2012. febr. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszodat!

Megvannak a nyomtatványok. Az igénybejelentésednél kérik a jövedelmedet havi lebontásban, amit neked kell kitölteni, de én nem értem. Na, ez van, majd csak kitalálom valahogy!

2012. febr. 10. 10:08
 3/7 anonim ***** válasza:

Azt a nyomtatványt, amelyiken a jövedelmet kell beírni, nem neked kell kitölteni, hanem a munkáltatódnak.

Ha egyéni vállalkozó vagy, kkor kell neked (könyvelődnek) kitölteni!

Ha te kitöltöd és beadod, azt nem fogja elfogadni az oep. Kell munkáltató aláírása, pecsétje.


A tgyást nem a minimálbér után fogod kapni, de a gyedet igen.

A tgyás alapja a minimálbér kétszeresének 70%-a, de ha a szerződéses béred ennél kevesebb, akkor az.

A gyed alapja viszont valóban a minimálbér (kivépve, ha a szerződéses béred ennél is kevesebb, mert akkor az).

2012. febr. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Nem a foglalkoztatói igazolásra gondolok, azt tudom, hogy ő tölti ki, hanem a nyilatkozaton is van egy ilyen rész, amit pedig nekem kell kitölteni.

2012. febr. 11. 19:07
 5/7 anonim ***** válasza:

A tgyáshoz neked kizárólag ezt a nyomtatvényt kell kitöltened:

[link]


Ebben nincsen jövedelemre vonatkozó kérdés, azt nem kérik tőled. Nem tudom, milyen nyomtatványt akarsz kitölteni, de jövedelmet neked biztosan nem kell beírnod.

2012. febr. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségedet!

Rájöttem, az oldalon ahonnan letöltöttem két nyomtatvány ugyanazon a számon futott és rosszat szedtem le. :-( Ezen kínlódtam már 2 napja, hogy nem értettem mi van, de így már képben vagyok! Még1x köszönöm!

2012. febr. 12. 10:32
 7/7 anonim ***** válasza:

:)

Lényeg, hogy már minden oké:D

2012. febr. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!