Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vállalnátok gyereket a szülői...

Vállalnátok gyereket a szülői házban?

Figyelt kérdés

Dolgozunk mindketten de sajnos, ha arra várunk, hogy saját lakoshoz jussunk, még 10 év múlva se vállalhatnánk gyereket...


A szüleim elváltak, így jelenleg csak anyukámmal élünk együtt, plusz néha hétvégén hazalátogat a testvérem, szóval inkább anyával kellene alkalmazkodni.


Idővel betudnánk építeni a tetőteret is akár, így lehetne egy külön szféra majd.


Esetleg írnátok tapasztalatokat, meglátásokat, véleményeket ezzel kapcsolatban?


2012. febr. 11. 20:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Inkább vállalnám albérletbe, de mindenképp függetlenül a szülőktől.
2012. febr. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én vállalnék, szerintem semmi akadálya, sőt így még a szülők is be tudnak segíteni a babázásban. Sokan vannak ilyen helyzetben pont az miatt, hogy nem tudnak saját lakást venni.
2012. febr. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én sem vállalnám be! Hiába építed be a tetőteret, akkor is túl közel vannak a szülők!
2012. febr. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ez azoknak jelent inkább problémát, akik fasírtban vannak a szüleivel. Én magamból indulok ki, jóban vagyok a szüleimmel (párom is az övéivel), én vállalnék gyereket a szülői házban.
2012. febr. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Hát, én anyámnál lakom a gyerekemmel. Katasztrófa... Időnként azt hiszi, az én gyerekem az ő gyereke, én meg 10 éves vagyok....
2012. febr. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 ava87 ***** válasza:

Mi a fiammal az elején anyukámnál laktunk, bár nem ez volt az eredeti terv, csak aztán úgy alakult, hogy mire megszületett, hát én már egyedülálló voltam. Akkor ott laktunk, az elején még nem is volt semmi gond, de fél év után én már nagyon nehezen viseltem, hogy nincs egy saját zugom sehol, mivel a gyerekkel közös volt a szobánk. Fél évesen már eléggé zavarta, ha égettem a lámpát, amikor ő már aludt volna, úgyhogy rendszerint anyukám szobájában (ami amúgy nappaliként is funkcionál) olvastam, tévéztem, számítógépeztem, viszont azért 9-10 felé már ő is aludni akart, én meg még nagyon nem voltam álmos olyan korán. Arról nem is beszélve, hogy a cuccaink se fértek el rendesen.

Nagyon szeretem anyukámat, meg minden, de azért egy idő után már rendszeresen összeszólalkoztunk, engem nyilván frusztrált a bezártság is, ehhez jött még hozzá az, hogy nem volt egy kis sarok se, ami csak az enyém lett volna, bárhová mentem, valahol mindig volt valaki (tesóm is ott lakott).

Egy év után úgy döntöttem, hogy elmegyünk albérletbe, nem érdekel, hogy anyagilag szűkösen leszünk, de úgy láttam, hogy vagy ez, vagy megbolondulok. Jó döntés volt :)

Azóta férjhez mentem, nem vagyunk szegények egyáltalán, de még most is albérletben lakunk (azóta persze már másikban), mert nekünk így kényelmes és praktikus, egyikünk sem ragaszkodott soha a saját tulajdonú házhoz/lakáshoz. Én még régebben, amikor a fiam nagyon pici volt, akartam volna lakást venni, hitelre, és milyen jó, hogy nem tettem meg, mivel szinte pár héttel azután, hogy bent voltam a bankban érdeklődni, nos, akkor kezdett először nagyobb mértékben emelkedni a svájci frank, még 4 éve. Ahol viszont legelőször laktam albérletben, azt még azóta is ugyanannyiért adják ki, és ahol most lakunk, az se igazán emelkedett az elmúlt években, csak azért kerül egy kicsit többe, mert központibb helyen van, meg fel van újítva. Na mindegy, kicsit elkalandoztam, csak arra akartam kilyukadni, hogy szerintem mindenképp jobb külön lenni a szülőktől, legalább is nekem ez vált be, de persze saját lakást venni nem egyszerű, viszont aki ehhez nem ragaszkodik, az kényelmesen elélhet bérelt lakásban is.

2012. febr. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Anyukádnak mi a véleménye?

Ugye, csak egyet szeretnétek?

Bírnátok anyagilag a gyereket, és hogy a rezsibe is többel kell beszállnotok?

2012. febr. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Mi anyóssal lakunk együtt, ha kb 3-4 hónappal ezelőtt olvasom a kérdésedet akkor azt mondom semmi gáz, minden szép és milyen jó hogy itt van és segít nekünk. DE! Most 6 hónapos a babám és lassan ott tartunk ha a fejem tetejére állok, akkor sem tudok neki megfelelni. Folyton kerülgetjük egymást... a költözésen gondolkodunk párommal. Szóval én azt mondom, hogy átmeneti megoldásnak jó, de hosszútávon nem egészséges akármilyen jó (volt) a kapcsolat.
2012. febr. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha elég hely van és ha kezdetektől mindent meg tudtok beszélni, akkor nem lesz gond. Amire figyelni kell szerintem, az, hogy kezdetektől ragaszkodjatok hozzá: a ti gyereketek, a ti nevelésetek, tanácsot adni akkor kell, ha kértek, amúgy meg tartsa tiszteletben a mama a gondolataitokat, privát szférátokat, ahogy ti is tiszteletben tartjátok az övét.

Normális kommunikáció mellett nem lesz gond.

2012. febr. 12. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
szerintem nem csak azoknál gond az együttélés, ahol a kül. generációk fasírtban vannak, hanem ott is, ahol a fiataalok "nehéz" természetűek. Én pl. belehalnék, ha nem én volnék a kiskakas a saját szemétdombomon. Csak akkor mennék bele, ha a ház az enyém volna, az lenne, amit én akarok, és nem nekem kell a szóleimhez alkalmazkodom, hanem a szüleimet vettem magamhoz valamiért, ergo, ők alkalmazkodnak. Neked az egész életedet hozzá kell majd igazítanod a picibabához. Tudod, mennyire megviseli az embert, ha ezen kívül még a saját szüleihez is ő kell alkalmazkodjon? Inkább menjetek albérletbe.
2012. febr. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!