Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mért csak a felelőtlen emberek...

Mért csak a felelőtlen emberek vállalnak jobbára gyereket?

Figyelt kérdés
Úgy vettem észre, hogy a legtöbb ember(ismerősök), akiknek gyereke van, túl fiatalon és felelőtlenül vállalta be. Anyagilag és párkapcsolatilag sem állnak úgy, mint egy normális család. Túl fiatalok, munka nélkül mennek gyes-re, nincs saját ház, lakás, vhol munka sem, sőt némelyik még az iskoláját sem fejezte be a baba miatt. Mért van ez így? Mért csak azoknak van gyereke, akik nem is tudnak megfelelő környezetet biztosítani egy gyereknek? És mért van az, hogy a megfontoltabb párok meg nem merik bevállalni a babát? És ezek többsége iskolázottabb, mint azoké, akik a semmibe szülnek. Valószínűleg itt van a kutya elásva. Mit lehetne ez ellen tenni, hogy ne csak a "buták" szaporodjanak, hanem az értelmiségiek is? Mi lesz így ebben a világban?
2012. febr. 12. 15:14
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Én egy felelőtlen ember vagyok, a párom meg rajtam is túl tesz, ha a te szempontjaidat vesszük alapul.

Amikor terhességem idején:

1. Határozott idejű szerződéssel dolgoztam.

2. A férjem utolsó éves volt a főiskolán, állás még kilátásban sem volt.

3. Albérletben éltünk.

4. Minimális megtakarításaink voltak csak.

Szülés után a férjem végzett, de közel egy évig nem talált állást magának. Tartalékainkat feléltük, a családra sem számíthattunk, éhen nem haltunk, a számlákat rendeztük, turiból öltöztünk mindannyian, mert másra nem futotta.


A gyerekem 4 lesz áprilisban, tehát túl sok idő nem telt el azóta, s a helyzet a következő:

1. Saját családi házban élünk, bár néhány évig van még hitelünk.

2. Határozatlan idejű szerződéssel vett vissza a főnököm.

3. A párom remek állást talált, jól keres.

4. Szerencsére megengedhetünk magunknak néhány luxust, éttermeket, nyaralást, kirándulásokat.


Igen, felelőtlenek voltunk a te szemedben, szerintem meg csak bizakodók. A gyermek a legnagyobb boldogságunk, és nem bántuk meg, "szaporodtunk" úgy, hogy "nincs saját ház, lakás, vhol munka sem, sőt még az iskoláját sem fejezte be", ahogy írtad.

2012. febr. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Tényleg nehéz behatárolni, hogy ki számít értelmiséginek. Nem azt mondom, hogy csak a főiskolát, egyetemet végzett emberek vállaljanak gyereket (szép is volna, nem mondom), de valljuk be, sok olyan ember van, aki elég butácska az élethez (nem csak a kisebbsége gondolok), és ha ilyennek szaporodnak, az nem vezet jóra. Itt gondolok arra is, hogy sok a válás és ahol már gyerek van, ott még rosszabbul sül el. Szóval sokan meggondolatlanul, hamar vágnak bele egy házassága, gyerekvállalásba és után a kiderül, hogy még sem megy a dolog, sok a gond, mind anyagi, mind párkapcsolati úton. Ezekhez a dolgokhoz nem kell diploma, egyszerű, józan paraszti ésszel át lehet látni ezen. De akiből az a kicsi alap műveltség is hiányzik, attól nem is várhatunk többet.
2012. febr. 12. 16:17
 13/22 A kérdező kommentje:
Úgy látom, itt egészen máshogy gondolkodnak az emberek, mint akikkel beszéltem korábban. Mikor megemlítettem nekik, hogy gyereket akarok, majdnem kitértek a hitükből, hogy mégis hová? Meg miből tartanánk el? Nincs is munkám. De itt a többség arra esküszik, hogy ha vki akar babát, akkor mért ne, akármilyen körülmények közé. Engem sokan lehülyéztek amiatt, hogy gyereket akarok, de itt meg ti hülyéztek le majdnem, hogy hogy merek megfontolásról írni. Na most akkor ez hogy van?
2012. febr. 12. 16:22
 14/22 anonim ***** válasza:
37%
Azért írnak pozitívan a semmibe szülésről, mert ők nem ahhoz a réteghez tartoznak, ahol tudatosan gondolkodnak.
2012. febr. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

2. válaszoló vagyok. akit jól lepontoztatok :D


kérdező, azért nem árt pontosítani :)

mert nem mindegy, hogy azokról írsz akik a 8 általánost se fejezték be, nem is fogják mert kiesik a kapa a szájukból. 17-18 évesen szülnek gyereket, segélyből élnek és túl degradáló nekik, hogy minimálbérért dolgozzanak ezért ha utcára kerülnek akkor mennek a házon kívülbe, hogy az emberek küldjenek nekik pénzt és ajándékozzák meg őket egy lakással....


vagy van a másik "felelőtlen" oldal, akik akik már érettségiztek, esetleg felsőoktatásra járnak csak becsúszik a gyerek és ezért halasztanak, vagy épp most kezdik el az életüket és nem a gyerek előtt teremtik meg az egzisztenciájukat hanem minden esélyük megvan arra, hogy a gyerek mellett tegyék ezt meg.


na én azt hittem az utóbbiról írsz, de mint a későbbi kommenteidben írtad, az előbbire gondoltál.

továbbra is tartom magam ahhoz, hogy az második csoporttal semmi baj, az első csoport meg nem ér meg egy kérdést sem, nem véletlenül tartott most itt az ország ahol ;) ezért mennek ki az "értelmiségiek" tömegével külföldre

2012. febr. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Nekem is csak az első csoporttal van problémám. De mégis hogy lehetne ezt a folyamatot megállítani? Egyáltalán meg lehet? Nem kéne, hogy az értelmesebb emberek kimenjenek külföldre, meg hogy ne vállaljanak egyáltalán gyereket, a evvel szemben meg az első csoport tagjai szaporodnak, mint a nyulak. Ez így nagyon nem jó.
2012. febr. 12. 16:44
 17/22 anonim ***** válasza:

Ahogy te hívod őket, a felelőtlen ember nem gondol a holnapra, a jövő hónapra, a következő évre. Ők azok, akik úgy gondolják, ahová az Isten báránykát ad, ad majd legelőt is. Csakhogy a legelőt nem Isten adja, hanem a dolgozó, adakozó ember, aki sajnálja a sok szerencsétlen gyereket, és akinek a súlyos adóforintjaiból fizetik a családi pótlékot, a segélyeket. pl. 5 gyerekes család direkt megcsinálja a hatodik gyereket, mert "majd lesz valahogy". És hogy van? A munkahelyen a főnök szervezi a kollégákat, hogy kinőtt ruhákat, cipőt, tartós élelmiszert kapjanak.

Hozhatnám itt példának a kolléganőmet is, a pasija verte, csalta, szakítottak, összejöttek egy numerára, a csaj sakkozott, hogy teherbe essen, mert így azt hitte, megfoghatja a fiút, aki mellette teherbe ejtette a 17 éves barátnőjét is, nagyjából egyidejűleg. Egyedül vállalta a babát, a semmire, a 9. hónapban csak azok a holmik voltak a gyereknek, amiket mi, kolléganők szedtünk össze. (Közben napi egy doboz cigit azért elszívott...)

Akik pedig nem, vagy nehezen, későn, megfontoltabban vállalnak gyereket, azt úgy hívják, családtervezés. Persze, nem kell milliomosnak lenni, meg mindig a jobbra várni, de azért valljuk be, valaminek lennie kell, vagy egy kis anyagi megtakarításnak, háttérnek, vagy nagyon jó párkapcsolatnak, ahol a felek arra törekednek, hogy tisztességesen fel tudják nevelni a gyereket.

Az egyik válaszoló írta, hogy még suliba jártak stb., de jött a baba. Négy év múlva már sokkal jobb helyzetben voltak. Miért? Vállalták a felelősséget, tudatosan spóroltak (gondolom), igyekeztek dolgozni és azt az egy gyermeket nevelni. Ha a négy év alatt még három gyereket szül, akkor bizony ők sem ott tartanának, ahol.

2012. febr. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Ez -sajnos- mindig is örök téma lesz.


Most őszintén! Ha ezek a "felelőtlen" emberek nem vállalnának gyerekeket,akkor a népesség ennél sokkal alacsonyabb lenne! Lehet felelőtlennek tartani ezeket az embereket,de az állam támogatja Őket,mivel Magyarország lélekszáma így is csökkenő tendenciát mutat!!


Az "értelmiség" az életben nem fog rendesen "szaporodni",mert ezeknek az embereknek a munka és az,hogy annak az egy szem gyermeküknek mindent megadjanak-mindegy,hogy szükséges e vagy pénzkidobás- sokkalta fontosabb,mint az,hogy több gyermekük legyen. Nekik 1 max 2 doszt elég,mert hát "fel is kell őket nevelni!"


Üdv:3 lányos

2012. febr. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Még valami!

Én sem úgy terveztem,hogy a cég ahol dolgoztam,ki tol velem! és ki tudja meddig nem rendezi a papírjaimat,ezáltal majd a jövőnk bizonytalanná válik! Most még haggyá, mert most ha a tgyás-t nem is,de a gyes-t legalább kapom. De mi lesz,ha már minden lejár? Bármi közbe jöhet.

Az instabil párkapcsolat már egészen más tészta. Ezt én sem értem.


Üdv:3 lányos

2012. febr. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

2 diplomás vagyok, remélem értelmiségi is. 4 gyerekem van. Fél állásom, plusz egy vállalkozásom.

Az osztálytársaim közül (gimis osztályról beszélek) 9-nek van 3 gyereke (mind diplomás), s 3-unknak van 4 gyereke.

Csupán 3-nak nincs gyereke. A többiek is inkább két gyerekesek.

Igaz én már 40 éves múltam, s kicsit más korban nőttünk fel, s diplomát se mindenki szerzett akkor még.

Tehát a mi korosztályunkban nem az iskolázatlan, nincstelenek vállaltak több gyereket.

2012. febr. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!