Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Munkába visszatéréskor jár a...

Munkába visszatéréskor jár a gyerekek utáni szabadság visszamenőleg a tgyás és gyed idejére?

Figyelt kérdés
Mikor az első gyermekem megszületett, a munkahelyemen azt mondták, túl bonyolult nekik azt adminisztrálni, hogy a férjem vegye ki a pótszabadságot, majd kiveszem én, ha visszamegyek.Idén ugye már mindkét szülőnek jár a pótszabadság, a férjemnek ki kellett töltenie egy kérelmet a munkahelyén ez ügyben, ezért kezdtem azon agyalni, vajon velem miért nem töltették ki ezt anno. Nálatok ez hogy volt?
2012. febr. 13. 15:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Én nem tudom mi az a pótszabadság, talán a gyerekek után járó napok? Azt nálunk is a férjem vette ki, de a normál szabadság az jár visszamenőleg.

Ahol én dogozom ( egy nagy multi) mindenki úgy ment vissza, hogy bejelentette mikortól állna munkába, onnantól kezdték el számolni az elmaradt szabadságokat és addig otthon volt, míg le nem telt az a felgyülemlett szabi. Erre az időszakra természetesen már jár a fizetés, és szerintem ki kell venni, nem használhatod fel később.

Ezt kérdezted?

2012. febr. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem, nem ezt kérdeztem. Van rendes szabadság (ami mindenkinek jár) és van pótszabadság (ilyen többféle lehet: gyerekek után járó, föld alatti munkavégzésért járó stb). A rendes szabadság nem kérdés, én a gyerekek után járó pótszabadságról kérdeztem.
2012. febr. 13. 16:34
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen jár a gyás, gyed, gyes ideje alatt is. Viszont minden év elején alá kell írni róla egy papírt. Ha ezt nem tetted meg, akkor nem tudom mi van.

A mindkét szülőnek járó meg ugye értelemszerűen nincs visszamenőleg, mert az még csak idéntől van.

2012. febr. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én tavaly kezdtem el újra dolgozni,a férjem nem vette igénybe a gyerekek utáni szabadságot,amíg itthon voltam,így az elveszett.

Én már nem vehettem utólag igénybe,de erről persze előre nem szóltak:(!

2012. febr. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ettől tartottam.
2012. febr. 14. 16:06
 6/6 A kérdező kommentje:
Csak azért írok, hátha valakinél aktuális lesz még a kérdés. A munkahelyemen azt mondták, az apuka ki sem vehette a pótszabit, amíg az anyuka otthon volt a gyerekkel (2011-ig), így nekem mindenféle papír kitöltése nélkül automatikusan a rendes szabi mellé hozzá fogják majd számolni, amikor visszamegyek.
2012. márc. 1. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!