Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Harmadik gyermek, ti vállalnát...

Harmadik gyermek, ti vállalnátok, vállaltátok?

Figyelt kérdés
Férjemmel két gyermeket nevelünk és mindig is ennyit szerettünk volna, de mióta megvannak elgondolkodtunk a harmadik gyerkőcön. Nagyon gyeretjük a gyerekeinket, de több kérdés is felmerült a harmadik vállalásával kapcsolatban. Sokszor a két gyerekkel is nehézkes , de milyen lehet hárommal. Ide értve a a családon belüli kapcsolatokat ( "középső gyerek", házastársi kapcsolatok) és persze az anyagiak. Bár most tény, hogy az adókedvezmény elgondolkodtatja a családokat, de erre azért mégsem lehet alapozni.
2012. febr. 14. 14:55
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Szerencsére a férjem is nyitott a 3. gyermekkel kapcsolatban. Nálunk a családban leginkább 2 ill. 1 gyerekesek vannak, így picit még új a 3 gyermek. Így 4-en is nagyon boldogok vagyunk, de valahogy 3 gyerkőccel éreznénk, hogy teljes a családunk. Viszont valahogy van bennem egy félsz, hogy tudok-e minegyikükre kellő figyelmet fordítani és, hogy a férjemre is marad-e elég időm. Persze ezek leginkább rajnam múlnak, de azt nem szeretném, hogy a mostani harmónia az ellenkezőjére fordulna. Ezért is vagyok kiváncsi a véleményetekre, hogy ez nálatok, hogy alakult. Persze az anyagiakról nem is beszélve, hogy a 3 gyerek mennyivel került többe a kettőhöz képest, és persze itt nem csak a gyerekkorra gondolok, hanem a későbbiekre is.
2012. febr. 15. 09:12
 12/32 anonim ***** válasza:
66%

Szia!


Nálunk is 3 gyermek van. Mi sem élünk nagy lábon,vannak hiteleink,és eszünkbe sem jutott az adókedvezmény!

2 év korkülönbség van köztük. A középsővel nincs gond,ugyan úgy van szeretgetve,mint mikor Ő volt a kicsi. Házastársi kapcsolat is olyan mint egy gyerekkel,két gyerekkel,gyerek nélkül- imádjuk egymást,úgy az ágyban,mint az ágyon kívül. Egyenlőre nem látom hogy hátrányunk származott volna abból,hogy nekünk 3 gyermekünk van,és az igazat megvallva,én még nagyon szeretnék legalább + 3-at! :-)

Lehet,hogy nehezebb lesz a felsőoktatást finanszírozni,de én arra is gondolok,hogy 18 éves korukig úgy is csak középiskolába járnak,utána pedig ott lesz kezdetnek az az összeg,amit "Állam bácsi" biztosított babakötvény formájában a gyerekeknek.


Üdv:3 lányos

2012. febr. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
12%

Én akkor sem vállalnék hármat, ha full gazdagok lennénk, és takarítani, főzni sem kéne.

Mert nem jutna rájuk idő. Én legalábbis kevesellném azt a kis időt, amit együtt tölthetnénk. Nem tudnék mindegyikkel külön-külön is foglalkozni annyit, amennyit szeretnék. Mert ugye délelőtt óvoda, iskola van, délután meg leckeírás, tanulás, különórák. Abba a maradék kis időbe épphogy bele lehet zsúfolni a vacsorát, fürd(et)ést, és már lehet is lefeküdni aludni.

Csak a hétvégék maradnának, de az sem maradéktalanul a kis családé, hiszen vannak kötelező megjelenések is családi ünnepségeken. Meg a kortársaikkal is játszaniuk kell a gyerekeknek, velük is vannak közös programok. Akkor mi maradna a szülőknek? Amit közösen a gyerekekkel tölthetnek időt? Kb. semmi.

Max. akkor vállalnék be hármat, ha úgy alakult volna az életem, hogy tegyük fel az első kettő fiatalon jön, és mikor már 14-16 évesek, akkor jöhet még egy baba.

2012. febr. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
Bocsánat, de a 13. hozzászólóval abban nem értek egyet, hogy amiket felsoroltál az elfoglaltágokkal (óvoda, iskola, különprogram) kapcsolatban, az nem a gyerekek számán múlik, hanem, hogy a nap 24 órából áll. Sajnos a két gyereknél is kevés idő jut, de egynél is kevés lenne. Egyébként a két gyerköccel együtt játszunk és nem külön külön vagy egymás után. Az étkezés és fürdés még külön történik, mert a kicsinek még segíteni kell, de ha nagyobbak lesznek, majd tudnak egyszerre és az idő is több marad.
2012. febr. 19. 21:56
 15/32 anonim ***** válasza:
52%
Rendben, hogy 24 órából áll egy nap, de nem mindegy, hány ember között kell megosztani. És más is írta, hogy külön-külön is szeretne figyelmet fordítani a gyerekeire, csak hát, arra már nem jut.
2012. febr. 20. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
76%

Szia!

Nekem nem volt választási lehetőségem, és természetesen vállaltuk (másodjára ikrek lettek), meg hát amúgy is 3 gyereket szerettünk volna. Viszont most bennem van egy kis űr, úgy érzem még nem teljes kerek így a dolog, úgyhogy nagyon gondolkodom a negyedik babában, (párom már most nekilátna), de még a másik 3 is kicsi. Ha ovisok leszenk, akkor szeretnék (ha anyagiak is engedik ugy) terhes lenni, és kb 2 év múlva szülni, akár pont ilyenkor. :-)Ha két gyerek után jó a házastársi kapcsolatod, és mindketten szeretnétek a kicsit, akkor utána is jó lesz. Középső gyerek dolgot meg kis odafigyeléssel ki lehet küszöbölni szerintem, bár nálunk ez a dolog se áll fenn, mert tulajdonléppen nincs középső gyerek, ha meg lesz kistesó, kettő középső lesz.

Semmire nem lehet alapozni a mai világban. Nem feltétlen most kerülnek sokba a kicsik, de ki a csuda tudja, hogy fogunk élni 10 év múlva? Ha most belefér, és ha nekünk bele fog férni két év múlva, nem fogjuk halogatni (máscsak a korunk miatt sem, én 30, párom 37), mert nincs értelme.

2012. febr. 20. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
75%

Szia!


Mi a nagyokkal a fürdést úgy oldottuk meg,mikor Ketteske is már stabilan ült,hogy a nagy mellé tettük a kádba,gyorsan megmostam mindenüket és kedvükre játszhattak!

A nagy nagyon megbízható,és ott lehet Őket hagyni kettesben,a pár perces pancsi időre- nincs színig engedve a kád vízzel,olyan durván 15-20 cm-s vízben fürdenek. Abban nagyszerűen eljátszanak. Ha a középső rosszat csinált,a nagy már kiabált is! :-) Ezzel megspóroltunk egy nagy csomó időt! A nagy már 2 éves kora óta egyedül törölközik, így sokáig csak Ketteskét (2,5 éves) kellett törülni,de most már,mióta megvan Hármaska,azóta Ketteske is egyedül akar törülközni,hisz ő már "nagy lány!" :-) Egyedül is veszik fel a pizsit,néha Ketteskének kell a pulcsit segíteni,de amikor Hármaska a kádban van,akkor jön,hogy segítsek.

Az önállóságuk nagyban megkönnyíti a dolgom!!


Én sem külön-külön foglalkozom a két naggyal,hanem rendszerint együtt játszunk,rajzolunk. Ha én nem vagyok elérhető egy játék idejére,akkor ketten is szuperül elvannak!

Amíg én Hármaskát etetem (5 hónapos),addig mondókázunk,énekelünk.

Mostanában a kedvenc szórakozásuk,Hármaskával foglalkozni- adogatják Neki a játékokat,cumit a kezébe-szájába.

Egyeske (5 éves lesz) még el is altatja a babakocsiban néha :-)


Amikor kis korkülönbség van a gyerekek közt,remekül össze lehet egyeztetni a dolgokat,hisz jobbára ugyan az érdekli Őket. (A nagy a középsőnek már az oviban tanult mondókákat tanítja :-) )

Én nem bántam meg,hogy hárman vannak,sőt,ha az Apuka bele menne,akkor bővülnénk még legalább hárommal!



Üdv:3 lányos

2012. febr. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:
17-estől kérdezném, Ti mindig is három gyerkőcöt szerettetek volna? A kettőhöz képest mennyiben változott a három gyerköccel az életetek?
2012. febr. 22. 14:22
 19/32 anonim ***** válasza:
59%

Hogy miben változott? Többet kell mosni,mosogatni :-)

Több személyt tudok szeretni :-)

Igazából mást nem tudok írni,ami megváltozott volna- persze,több felé kell figyelni,de ezt élvezem!



A Páromnak egy lány bőven elég volt,de aztán nem vigyáztunk,és terhes lettem,de az a terhesség ideje korán megszakadt. Miután megnyugodtam,1 év múlva,nyáron,nagy pocakkal akartam mászkálni. Így a vetélés után 1 évvel,nyáron megszületett a második gyermekünk... ezután nem is akartam mást,mint egész életemben az ősi ösztönnek élni,és anya lenni! A Páromnak már a két lány is sok volt néha,nem akart harmadik babát,de nagy nehezen rábeszéltem! Így lettem 3 lányos :-)


Üdv: 3 lányos

2012. febr. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszolótól kérdezném, hogy hogyan sikerült rábeszélni a párodat? Ugye ő sem bánta meg a 3. babát? (bár gondolom nem)
2012. febr. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!