Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 6 gyereket tervezünk, mekkora...

6 gyereket tervezünk, mekkora házban gondolkodjunk?

Figyelt kérdés
Házvásárlás előtt állunk , hány szobás és hány négyzetméteres lenne az ideális ekkora család számára szerintetek?
2012. febr. 18. 13:47
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

7-es vagyok.

Mint írtam, nálunk megoldott a külön szoba. Ettől függetlenül én nem érzem ezt feltétlenül szükségesnek. Úgy nőttem fel, hogy a húgommal közös szobánk volt. Éjszakákat beszélgettünk végig.

A férjemék 5-en tesók, 2+2+1 gyerek volt szobánként. Amikor már időnként hazavittek valakit, akár csak havert, megoldották, hogy a vendéglátó szobájából a tesó átköltözzön máshová arra az éjszakára, amíg ott volt a vendég. Így megvolt a magánéletük is.

Nálunk nagyon nehéz volt szétköltöztetni a két középsőt, pedig vegyespáros. Hiányzott nekik a másik szuszogása éjszaka, és az, hogy bármikor hozzá lehetett szólni. Most is összeülnek órákra, sokszor mind az 5 gyerek egy helyen van.

Szerintem nehezebben tanul meg alkalmazkodni az a gyerek, aki az első pillanattól kezdve saját területtel rendelkezik. És talán a testvéri kapcsolat sem lesz annyira erős a gyerekek között.

2012. febr. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek veled, kedves utólsó, a gyerekeknek a családi élet a fontos, nem az elszeparált magány.

Én 14 éves voltam, amikor külön szobát kaptunk a tesómmal - és végig, amíg otthon laktunk, legszívesebben egymás szobájában tartózkodtunk. Este is képesek voltunk átcuccolni a másikhoz és a földön aludni csak azért, hogy elalvás előtt még nagyokat lehessen dumálni.

Családban élni igenis nagyon jó dolog, ha ezt az oldalát látják a gyerekek, nincs is akkora szükség a külön szobára. Egyébként ötletes elrendezéssel arra is láttam példát anno egyik főiskolai csoporttársamnál, hogy két testvérével együtt (két fiú, egy lány) egyetlen közös szobában milyen szépen megvolt mindenkinek egy pici magánszféra is. És bizony ők is mindhárman egyetemre jártak, élték az életüket, de egyátalán nem okozott gondot számukra a közös szoba.

2012. febr. 19. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi 9-en vagyunk testverek.

Nalunk ugy volt,hogy:

foldszint: szuleink szobaja,vendegszoba,2 furdoszoba,konyha,ebedlo,nappali,spajz,egy nagy veranda,muhely,pince.

Emelet: 5 haloszoba, 1 nappali, 2 furdo szoba egy a fiuknak, egy a lanyoknak.Elol es hatul terasz.

Nalunk nem volt mindenkinek kulon szobaja de en pl. nem is szerettem volna kulon szobat, jol esett,hogy a noveremmel aludhattam es sokszor ejszakaba nyuloan beszelgethettunk, mindent elmondhattunk egymasnak es konnyen megbeszeltuk,hogy milyen legyen a szobank tehat abbol se volt baj.

Nagyon szep gyerekkorom volt, gyakran vissza sirom. Azota kiurult a nagy haz ,mar csak a 2 legfiatalabb hugom lakik otthon meg a szuleim es a nagymamam.

2012. febr. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!