Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti is utáljátok néha, hogy...

Ti is utáljátok néha, hogy nem tu-djátok eladni a cuccaitokat normális áron? Teszveszen és vaterán nézik a legtöbben, de az meg jutalékos.

Figyelt kérdés

:( néha annyira elegem van, hogy a babám kinőtt cuccait, vagy ami rajt se volt, mert kinőtte mire kapta, ilyen 30 Ft-okért vesztegetem el, és még ezután járkáljak postára, meg fotózzak be mindent külön...és jutalékot is fizessek!

Kinek van még ettől herótja? :)


2012. febr. 18. 13:57
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
saját dolgokról nem is szólva! egy csomó, méretváltozás miatt eladó rucimat nem bírom eladni. Pedig az ember lánya nem kér sokat, csak a több ezer Ft-os dolgokért pár százat...de nem pár tizet!
2012. febr. 18. 13:58
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A vaterán és teszveszen jobbára rosszabb anyagi helyzetben lévők vásárolnak, az az érdekük, hogy minél olcsóbban vegyék meg. Meg azt is észrevettem, hogy a licitálás láza hajtja őket. Lehet, hogy van egy fix áras termék 300 Ft-ért, de nem azt veszik meg, hanem rányomnak a licitre, ami ugyancsak 300 Ft vagy több. Én sem tudom eladni a ruháimat 100 Ft-ért sem, mindenkit csak az 1 Ft-os dolgok érdekelnek.
2012. febr. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
44%
Már ne is harafgudj, de minek árulsz, ha nem tetszik a rendszer? Magadnak vetted azokat a cuccokat, akkor meg ne akard mással visszafizettetni a sok ócskaság árát!Nem kötelező árulni, és nem kötelező fillérekért meghirdetni az árut!
2012. febr. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy vagyok vele, hogy már az sem érdekel, ha 1Ft-ért kel el, csak vigyék és ne a helyet foglalja.
2012. febr. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
pfff...nem ócskaságok. MÉRETVÁLTOZÁS! Ezért adnám el. Nagyon szép és igényes dolgok, nem rongyok. És közben látom, hogy másoknak viszik a cuccait, mint a cukrot, mennek fel a licitek (igaza van az elsőnek, licitáló-mánia :)) az enyémek meg hiába márkásak, semmi...próbáltam kiemelni, de az nagy lehúzás. Mellesleg minden 1 Ft-ról indul nálam is, 1-2 dolognál adtam meg minimálárat, mert az tényleg értékes volt, mindenhol van fix ár is. Szerintem valahogy jó reklámot csinálhat magának, akinek ugyanolyan cuccai ugyanolyan szögből fotózva, mérve, jó leírással, ugyanolyan hibátlan állapotban, elmennek, míg nekem nem :) Vagy van ennek valami tuti trükkje?
2012. febr. 18. 14:10
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a reklám sokat számít. Ha vki tele rakja giccsekkel, képekkel az oldalt vagy profi képeket készít photoshop meg egyéb segítségével, az jobban el tudja adni.
2012. febr. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de én meg pont úgy vagyok vele, hogy ha keresek valamit (többnyire inkább vásárolok), olyan horribilis összegeken találok csak valamit, hogy annyiért meg már újat is tudok venni. Pont ki akartam írni ezzel kapcsolatban egy kérdést, hogy más is tapasztal-e hasonlót, hogy marha drága a teszvesz és a vatera?! Nem Téged akartalak ezzel bántani, csak a kérdésed kapcsán eszembe jutott!:)
2012. febr. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az a személyes tapasztalatom, hogy felnőtt ruhákat, bármilyen divatos, új, nem lehordott..., stb., nem lehet normális áron eladni. Szerintem 1 forintokért elvesztegetni kár, annyit nem ér meg az időráfordítás (fotózás, feltöltés, leírás, utána levelezés, postázás...), szóval a saját ill. férjem megunt, kinőtt, túl nagy ruháit inkább odaadjuk a Vöröskeresztnek vagy a Baptistáknak. Gondolom, mindenki szereti felpróbálni és látni magát a ruhában, így akinek nincs is pénze újra, az elmegy turkálóba.

Gyerekruhát, kismama ruhát lehet eladni a teszen, vaterán, de itt is azt tapasztalom, hogy egyre nehezebb, egyre rosszabbul megy el. Mivel nekem sincs sok szabadidőm, így én a gyerekruhákat csomagban teszem fel. Értelemszerűen méret, fiús/lányos/uniszex, téli/nyári/átmeneti csomagokban csoportosítva. 15 db feletti csomagokra már szokott lenni érdeklődés, de én is most már 1 Ft-ról indítok szinte mindent, mert leginkább szabadulni akarok tőle. Ami szép, sosem használt, azokat sem tudnám reális áron eladni. Van, amiket elajándékozok ismerősnek, de inkább a mieinknél nagyobb vagy velük egykorú gyerekes ismerőseink vannak.

2012. febr. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Én vásárolni szoktam a Teszveszen és a Vaterán. Mostanában viszont egyre kevesebbet, mert nagyon sok a rongy ezeken az oldalakon. Olyan ruhát, ami bolyhos, kopott, szakadt, agyonmosott, nem veszek meg. Ha ne adj Isten találok is valamit, ami tényleg minőségi és szép állapotban van, akkor annak licittel a bolti ár környékéig felmegy az ára és postaköltséggel már drágább lenne használtan mint újonnan.
2012. febr. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is sok olyant látok, ami méregdrága, még akkor is, ha vadonatúj. Szerintem senkinek nem éri meg ezeket megvenni, boltban is ugyanennyiért árulják, és azon van garancia, meg fel lehet próbálni és még posta költséget sem kell utána fizetni. Olyan cuccok is vannak szép számban, amik agyon hordottak, lyukasak, hibásak és képesek elkérni értük több száz forintot. A másik, amit nem értek, hogy látom, hogy az illető már századszorra felteszi ugyanazt a terméket. Ez neki megéri? Hiszen a listázási költséget ugyanúgy kell fizetni. Én ha vmit felrakok fix árba és másodszorra sem viszik, leviszem az árát 1 Ft-ra, mert nem éri meg állandóan újra felrakni.
2012. febr. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!